Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie przy ul. Szkolnej 5

Gmina Kampinos

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00398410
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00398410/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 13:26
Lokalizacja
Kampinos, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d88bde15-d20f-4b66-abb4-9cf831976ad5
Identyfikator
1182004380
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty rozbiórkoweRoboty elewacyjneIzolacja cieplnaRoboty budowlane w zakresie szkół podstawowychRusztowaniaInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówKładzenie rynien

Wykonawcy

2 przyznane

RW ROBBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStare Załubice, PL · lot 0
3 095 418 PLN
BRONISŁAW GAWRYLCZYKSochaczew, PL · lot 1
276 273,89 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398410 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie przy ul. Szkolnej 5

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kampinos

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271306

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepokalanowska 3

1.5.2.) Miejscowość: Kampinos

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-085

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@kampinos.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kampinos.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kampinos.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie przy ul. Szkolnej 5

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d88bde15-d20f-4b66-abb4-9cf831976ad5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398410

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032650/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie przy ul. Szkolnej 5”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Środki z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności KPO w ramach programu priorytetowego B1.1.3. Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół, Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” w dyspozycji Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331533

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZ.271.9.2026.EK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie przez Wykonawcę termomodernizacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Szkolnej 5 w Kampinosie na działce ew, nr . 94/7 obręb 0001 Kampinos na terenie gminy Kampinos.
W ramach inwestycji Wykonawca wykona:
a) ocieplenie ścian budynku,
b) ocieplenie ścian fundamentowych,
c) wymianę drzwi wejściowych,
d) ocieplenie stropodachu i dachu,
e) wykonanie robót wykończeniowych: nowych obróbek blacharskich ścian kolankowych stropodachu, pasa podrynnowego, wymiany rynny deszczowej, rur spustowych, wykonanie nowych parapetów zewnętrznych, wykonanie nowej opaski wokół budynku, podmurowanie kominków, demontaż i montaż instalacji odgromowej,
f) wykonanie montażu paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy min.30,36 kWp
g) wykonanie montażu magazynu energii o łącznej pojemności min.30,72 kWh


Szczegółowy zakres zamówienia znajduje się w SWZ oraz w załączonej dokumentacji technicznej (załącznik nr 11 do SWZ), Audycie energetycznym, audycie ex-ante (załącznik nr 13 do SWZ), projekcie Umowy (załącznik nr 6 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych

44212310-5 - Rusztowania

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45261320-3 - Kładzenie rynien

4.5.5.) Wartość części: 3417795,72 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie przez Wykonawcę w ramach zadania pn: Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie przy ul. Szkolnej 5 ”- wymianę wszystkich objętych dokumentacją techniczną istniejących opraw oświetleniowych (świetlówkowych i żarowych) na oprawy typu LED.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności demontaż istniejących opraw, dostawę i montaż nowych opraw LED, wykonanie niezbędnych robót instalacyjnych, dostosowawczych i odtworzeniowych, wykonanie oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w zakresie określonym w dokumentacji technicznej, przeprowadzenie wymaganych prób, pomiarów i sprawdzeń, uruchomienie instalacji oraz przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej

W budynku, będącym zakresem opracowania, obecnie zainstalowana jest instalacja oświetlenia podstawowego oparta o nieenergooszczędne źródła światła. Celem modernizacji jest wymiana opraw oświetleniowych z żarowych źródeł światła na LED oraz zredukowanie kosztów energii elektrycznej z tym związanych.

3. Modernizacja polegać ma na:
- demontażu istniejących opraw – usunięciu dotychczasowych opraw wraz z zabezpieczeniem instalacji;
- montażu nowych opraw LED w ilości łącznej 614 sztuk , instalacja urządzeń w tych samych lokalizacjach z wykorzystaniem istniejących punktów montażowych, o ile dokumentacja techniczna lub konieczność zapewnienia wymaganych parametrów oświetlenia nie przewiduje zmiany lokalizacji, liczby lub sposobu montażu opraw;;
- wyposażeniu min. 150 opraw w moduły zasilania awaryjnego oraz rozmieszczeniu opraw pełniących funkcję oświetlenia awaryjnego lub ewakuacyjnego zgodnie z, wymaganiami ochrony przeciwpożarowej i obowiązującymi przepisami oraz normami. Wymagane parametry oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego muszą zostać potwierdzone wymaganymi pomiarami i dokumentacją powykonawczą;
- podłączenie i uruchomienie – wykonanie niezbędnych połączeń elektrycznych, sprawdzenie poprawności działania nowych lamp oraz dokonanie wymaganych prób i pomiarów;
- wykonaniu pomiarów natężenia i równomierności oświetlenia w zakresie niezbędnym do potwierdzenia spełnienia wymagań dokumentacji technicznej oraz obowiązujących norm;
- wykonaniu pomiarów elektrycznych instalacji w zakresie wymaganym przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej;
- oznakowaniu, opisaniu oraz aktualizacji dokumentacji instalacji w zakresie wynikającym z wykonanych robót;
- zagospodarowaniu zdemontowanych opraw, źródeł światła i innych odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami, w tym zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, oraz przekazaniu Zamawiającemu dokumentów potwierdzających prawidłowe zagospodarowanie odpadów, jeżeli obowiązek ich sporządzenia lub przekazania wynika z przepisów prawa lub dokumentów zamówienia.

Szczegółowy zakres zamówienia znajduje się w SWZ oraz w załączonej dokumentacji technicznej (załącznik nr 12 do SWZ), Audycie energetycznym, audycie ex-ante (załącznik nr 13 do SWZ), projekcie Umowy (załącznik nr 6a do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 357095,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3095418,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3598127,63 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3095418,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RW ROBBUD Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1251771451

7.3.3) Ulica: Mazowiecka 42

7.3.4) Miejscowość: Stare Załubice

7.3.5) Kod pocztowy: 05-255

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

ROBBUD Robert Wrona - prace budowlane i instalacyjne (30%)

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3095418,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-18 do 2026-10-20

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 276273,89 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 346368,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 276273,89 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Remontowo-Budowlany ELLA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8360002442

7.3.3) Ulica: Wróblewskiego 4

7.3.4) Miejscowość: Sochaczew

7.3.5) Kod pocztowy: 96-500

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 276273,89 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-14 do 2026-10-20

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane