Rozbudowa ul. Lawendowej w Polkowicach

GMINA POLKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00398448
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00398448/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 13:33
Lokalizacja
Polkowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-388a0a10-8bda-4499-901f-6c3b9bf5d4dc
Identyfikator
6922253936
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN GILZgierz, PL · lot 0
1 536 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398448 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa ul. Lawendowej w Polkowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POLKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647618

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Polkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48768474159

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.stepien@gmina.polkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.polkowice.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-388a0a10-8bda-4499-901f-6c3b9bf5d4dc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa ul. Lawendowej w Polkowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-388a0a10-8bda-4499-901f-6c3b9bf5d4dc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398448

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033754/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Budowa ul. Lawendowej w Polkowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336453

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.28.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Rozbudowa ul. Lawendowej w Polkowicach” w ramach zadania budżetowego pn. „Budowa ul. Lawendowej w Polkowicach”. Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka drogi gminnej ul. Lawendowej, zlokalizowanej na działkach nr: 628/1, 628/15; 628/20; 629, 671/1, 671/2, 671/9, 672/1 i 673/1 w miejscowości Polkowice z obrębu 4, gmina Polkowice, powiat Polkowice, województwo Dolnośląskie na odcinku od km 0+000 (skrzyżowanie z drogą gminną ul. Przemkowska) do km 0+255. W ramach inwestycji wykonane zostaną m.in.: odcinek drogi o długości około 255 mb, chodniki o łącznej długości ok. 400 mb oraz ok. 20 mb ścieżki rowerowej. Przedmiot zamówienia został ustalony na podstawie projektów: budowlanego i technicznego autorstwa: Biuro Projektów Drogowych Dariusz Ancygier, ul. Geodezyjna 19, 67-200 Głogów.
2. Przedmiot zamówienie obejmuje w szczególności:
a) roboty ziemne,
b) zabezpieczenie elementów uzbrojenia podziemnego,
c) budowę odcinka drogi gminnej ul. Lawendowej,
d) budowa fragmentu ścieżki rowerowej,
e) budowę chodnika,
f) budowę zjazdów indywidualnych,
g) budowę odcinków sieci kanalizacji deszczowej,
h) budowę elektroenergetycznej sieci oświetlenia drogowego,
i) budowę kanału technologicznego,
j) wykonanie docelowej organizacji ruchu.
Zakres podstawowy robót stanowiący przedmiot umowy został opisany dokumentami takimi jak:
a) projekt budowlany,
b) projekt techniczny - branża drogowa,
c) projekt techniczny - branża sanitarna - odwodnienie,
d) projekt techniczny - branża elektryczna,
e) projekt techniczny - branża teletechniczna,
f) projekt wykonawczy - docelowa organizacja ruchu,
g) projekt wykonawczy - tymczasowa organizacja ruchu,
h) STWiORB - branża drogowa,
i) STWiORB - branża sanitarna - odwodnienie,
j) STWiORB - branża elektryczna,
k) STWiORB - branża teletechniczna,
l) opinia geotechniczna.
3. Projekt uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
4. Wykonawcy udzielą gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia. Okres udzielonej gwarancji będzie wynosił od 2 do 5 lat – zgodnie z kryterium oceny ofert określonym przez wykonawcę w ofercie. Wykonawcy udzielą rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia na okres zgodny z okresem gwarancji.
5. Wskazane w dokumentach inwestycji nazwy własne należy traktować jako przykładowe. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie opraw oświetleniowych równoważnych do wskazanej w dokumentacji projektowej oprawy typu ANDROMEDA LED 72W/5K/DW. Za oprawę równoważną Zamawiający uzna oprawę spełniającą parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe nie gorsze niż model referencyjny, tj.
1) Parametry Techniczne i Optyczne
• Moc oprawy: Maksymalnie 72W (dopuszcza się moc niższą przy zachowaniu wymaganego strumienia świetlnego).
• Strumień świetlny z oprawy: Nie mniejszy niż wartość wynikająca z efektywności oprawy referencyjnej (zaleca się podanie konkretnej wartości lm, np. min. 9500 - 10000 lm w zależności od dokładnej karty katalogowej Andromeda LED 72W).
• Temperatura barwowa: 5000K (tolerancja +/- 300K) – światło zimnobiałe.
• Wskaźnik oddawania barw (CRI/Ra): Minimum 80.
• Rozsył światła (optyka): Szeroki (odpowiednik oznaczenia DW – drogowo-parkowy lub szerokokątny, zgodny z bryłą fotometryczną załączoną do projektu).
2) Parametry Eksploatacyjne i Konstrukcyjne
• Trwałość źródła LED (L80B10 lub L90B10): Minimum 50 000 godzin pracy w temperaturze otoczenia 25°C.
• Stopień szczelności: Minimum IP65 / IP66 (w zależności od miejsca montażu w projekcie – należy zweryfikować z projektem).
• Klasa odporności mechanicznej: Minimum IK08.
• Klasa ochronności: I lub II (zgodnie z projektem elektrycznym).
• Materiał obudowy: Aluminium (odlew ciśnieniowy) lub tworzywo o podwyższonej odporności, klosz ze szkła hartowanego lub poliwęglanu stabilizowanego UV.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1536000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2156007 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1536000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CEHINI MARCIN GIL

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100430690

7.3.3) Ulica: ul. Chopina 1

7.3.4) Miejscowość: Zgierz

7.3.5) Kod pocztowy: 95-100

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1536000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania zamówienia
1) Strony ustalają następujące terminy wykonania robót:
a) rozpoczęcie: w dniu przekazania placu budowy (nie później niż w terminie 14 dni od daty podpisania umowy),
b) zakończenie: do 6 miesięcy od daty przekazania placu budowy.
2) Za termin zakończenia robót przyjmuje się datę pisemnego zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru robót.
Warunkiem uznania przez Zamawiającego robót za zakończone jest złożenie przez Wykonawcę zgłoszenia o zakończeniu robót, na którym fakt wykonania wszystkich robót objętych umową potwierdził Inspektor Nadzoru Inwestorskiego tj. osoba określona w § 3 ust. 2 projektu umowy.
2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane