Adaptacja budynku po PSP nr 6 - "DUGNAD" w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego - II POSTĘPOWANIE

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00398503
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00398503/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 13:46
Lokalizacja
Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8d6efd75-e020-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
7492055601
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzebudowa budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne gazoweRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398503 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Adaptacja budynku po PSP nr 6 - "DUGNAD" w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego - II POSTĘPOWANIE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Piramowicza 32

1.4.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

1.4.3.) Kod pocztowy: 47-220

1.4.4.) Województwo: opolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d6efd75-e020-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398503

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00187946

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Adaptacja budynku po PSP nr 6 - "DUGNAD" w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego - II POSTĘPOWANIE

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Wspólny słownik zamówień (CPV):
45000000-7 – Roboty budowlane
45262700-8 - Przebudowa budynków
45300000-0 – Roboty instalacyjne w budynkach
45330000-9– Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 – Roboty instalacyjne elektryczne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

A. ZAKRES PODSTAWOWY (GWARANTOWANY).
Obejmuje: wielofunkcyjny budynek wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu wokół niego pozwalającym na jego funkcjonowanie, mieszczący :
1. gminne centrum seniora wraz z pomieszczeniami warsztatowymi i pokojami pobytu dziennego;
2. centrum wolontariatu;
3. jadłodajnię MOPS wraz z pełnym zapleczem kuchni gastronomicznej;
4. salę konferencyjną;
5. 30 mieszkań przeznaczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami;
6. nowy budynek gospodarczy.

Budynek zostanie dostosowany do obecnych wymagań technicznych w szczególności przepisów przeciwpożarowych i higieny pracy oraz dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami. W ramach inwestycji budynek zostanie przebudowany i częściowo rozbudowany.
W zakresie podstawowym przewiduje się przebudowę i budowę instalacji wewnętrznych i zewnętrznych w niezbędnym dla funkcjonowania budynku zakresie oraz przebudowę i budowę przyłączy usunięcie kolizji i zabezpieczenie sieci podziemnych oraz budowę zbiornika retencyjnego.

Szczegółowe zobrazowanie zakresu podstawowego wskazano w załączniku nr 1 do PPU (Szczegółowe zobrazowanie zakresu podstawowego).
Uwaga:
1. Zakres niniejszego zamówienia nie obejmuje wyposażenia mieszkań w pralki.
2. Opis aranżacji mieszkań- Zakres zamówienia obejmuje dostawę i montaż kompaktowego aneksu kuchennego zgodnie z opisem aranżacji mieszkań. Szafki stojące i podwieszane nie stanowią zakresu niniejszego zamówienia.

B. ZAKRES ZAMÓWIENIA objęty prawem opcji:

1. Teren wokół budynku poddany przebudowie w ramach zamówienia obejmuje:
a) nowy układ komunikacyjny;
b) pergole w części ogrodowej;
c) urządzenie zieleni;
d) przebudowa pozostałego zagospodarowania terenu i instalacji zewnętrznych nie objętych zakresem podstawowym.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia zamówienia podstawowego o zakres objęty prawem opcji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w sytuacji posiadania środków finansowych.
3. O skorzystaniu z prawa Opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę pisemnie w terminie 60 dni od dnia podpisania umowy.
4. Wszystkie Postanowienia Umowy dotyczące realizacji zamówienia podstawowego stosuje się odpowiednio do zamówień realizowanych w ramach Opcji.
5. W przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego prawa Opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
6. Sposób rozliczenia: jak dla zamówienia podstawowego.
7. Termin realizacji zamówienia objętego prawem opcji liczony od daty ponownego przekazania placu budowy i wynosi 180 dni.

C. Wykonanie zamówienia obejmuje ponadto:
1. Wykonanie dokumentacji powykonawczej zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiącej część dokumentacji projektowej i dostarczenie jej Zamawiającemu do dnia zgłoszenia wykonanych robót, w formie papierowej i elektronicznej.
2. Wykonanie kompleksowej obsługi geodezyjnej inwestycji wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną, w czterech kompletach (w tym 2 komplety na nośniku elektronicznym) oraz zmianami w ewidencji w tym podział i wydzielenie gruntu pod obiekty. Zamawiający w dniu odbioru robót będzie wymagał od wykonawcy: dokumentacji geodezyjną, zawierającą wyniki geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, w tym mapę, o której mowa w art. 2 pkt 7b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne, czyli wyniki pomiarów powykonawczych, w tym mapę opatrzoną, z uwzględnieniem art. 12c ust. 1, klauzulą urzędową, o której mowa w art. 40 ust. 3g pkt 3, stanowiącą potwierdzenie przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub dokumentów, o których mowa w art. 12a ust. , w oparciu o które mapa ta została sporządzona, albo oświadczenie wykonawcy prac geodezyjnych o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji.
3. Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy.
4. Sporządzenie organizacji ruchu na czas budowy, wprowadzenie jej i poinformowanie na piśmie właściwych służb o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu (w odpowiednim terminie).
5. Wprowadzenie stałej organizacji ruchu po wykonaniu budowy i poinformowanie na piśmie właściwych służb o wprowadzeniu jej (w odpowiednim terminie).
6. Zajęcie pasa drogowego i koszty z tym związane.
7. Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu.
8. Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych. Udokumentowana ilość odpadów powinna być zgodna z przedmiarem robót. W przypadku rozbieżności wykonawca jest zobowiązany wyjaśnić i uzasadnić Zamawiającemu z czego wynika rozbieżność.
9. Próby i odbiory z udziałem wymaganych instytucji, inwestora i użytkownika.
10. Przy pracach z zakresu kanalizacji i sieci wodociągowych: uwzględnienie wymogów MWiK zawartych w dokumentacji.
11. Remonty i naprawę zniszczonej nawierzchni w ulicach i chodnikach powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi.
12. Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu i budynku, polegającej w szczególności na uwidocznieniu ogólnego stanu budynku i placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy.
13. Sporządzenie dokumentacji fotograficznej inwestycji w dniu odbioru końcowego i przekazanie Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia odbioru.
14. Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń na obiekcie oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji.
15. Demontaż i przekazanie Zamawiającemu elementów do ponownego wykorzystania: Zamawiający zastrzega sobie prawo do ponownego wykorzystania następujących materiałów z rozbiórki: płytki chodnikowe, obrzeża chodnikowe w związku z czym należy przewidzieć czysty sposób ich demontażu z obiektu budowlanego umożliwiający ponowne ich wykorzystanie. W trakcie przekazania placu budowy Zamawiający ustali sposób zagospodarowania materiałów pochodzących z rozbiórki, dokonując stosownego zapisu w protokole przekazania placu budowy.
16. Załadunek i wywóz (transport)- materiałów z rozbiórki na odległość do 10 km w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
17. Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót.
18. Uporządkowanie terenu przylegający do placu budowy, który został naruszony wskutek prowadzonych robót.
19. Wykonanie regulacji wszystkich elementów obcych takich jak: studzienki telekomunikacyjne, studzienki kanalizacji deszczowej i sanitarnej, skrzynki wodociągowe, gazowe i inne.
20. Wykonawca ponosi wszystkie koszty wynikające z warunków i decyzji instytucji w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi stanowiącymi przedmiot umowy.
21. Wykonawca zobowiązany jest z dniem przekazania placu budowy, posiadać i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej na wartość 5 000 000 zł.
22. Zamawiający wyraża zgodę na zastosowanie piasku miejscowego na warstwy odcinające i mrozoochronne, pod warunkiem spełnienia wymogów zawartych w dokumentacji projektowej, STWIORB - udokumentowanych wynikami badań gruntu, przedłożonych Zamawiającemu.
D. Wymagania wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych
Zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 110 ze zm.) Zamawiający wymaga aby łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania wynosił co najmniej 10%. Zasady obliczania udziału pojazdów elektrycznych we flotach pojazdów wskazano w art. 36a o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
E. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: roboty budowlane, roboty sanitarne; roboty elektryczne, roboty branży teletechnicznej.
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
F. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: Opis przedmiotu zamówienia, Projektowane postanowienia umowy, załączona dokumentacja projektowa sporządzona przez BAUREN Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Rybniku przy ul. Świerklańskiej 12, zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
Uwaga:
INTEGRALNĄ CZĘŚĆ OPISU PRZEDMIOTU NINIEJSZEGO ZAMÓWIENIA STANOWIĄ WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ UDZIELONE PRZEZ ZAMAWIANEGO W TOKU POSTEPOWANIA NR 1 ORAZ ICH MODYFIKACJE. NA TĘ OKOLICZNOŚĆ ZAMAWIAJĄCY ZAŁĄCZA PLIK PN. WIĄŻĄCE WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ (ZAŁ. NR 1 DO OPZ).
Zamawiający umożliwia Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
Przedmiary robót należy traktować jako elementy wyłącznie pomocnicze.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45262700-8 - Przebudowa budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-17

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

378 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane "MAXBUD"ABJ Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8991709079

4.3.3.) Ulica: Bystrzycka

4.3.4.) Miejscowość: Wrocław

4.3.5.) Kod pocztowy: 54-215

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 21750000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00319247/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-03-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Po podpisaniu umowy w trakcie realizacji zadania okazało się, że zachodzi konieczność wykonania następujących robót
dodatkowych:
- Demontaż schodów żelbetowych ujawnionych podczas rozbiórek, nie uwzględnionych w przeprowadzonej inwentaryzacji
budowlanej.
- Wykonanie izolacji dodatkowego wyjścia z pomieszczenia pod salą gimnastyczną, znajdującego się poza zakresem
opracowania projektowego. Nie zostało ono ujęte w dokumentacji projektowej podczas inwentaryzacji budynku a ujawnione
podczas wykopów i odsłonięcia ścian fundamentowych.
- Wykonanie izolacji wraz z ociepleniem ścian fundamentowych. Miejsca te nie zostały ujęte w dokumentacji projektowej.
3. Zamawiający stwierdził, iż zmiana Wykonawcy, który miałby wykonać roboty dodatkowe nie może zostać dokonana z
powodów ekonomicznych i technicznych i spowodowałaby istotną niedogodność i znaczne zwiększenie kosztów dla
Zamawiającego. Proponowany wzrost wynagrodzenia o kwotę 65.335,62 zł nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Roboty dodatkowe:
1)Demontaż schodów żelbetowych ujawnionych podczas rozbiórek.
2)Wykonanie izolacji dodatkowego wyjścia z pomieszczenia pod salą gimnastyczną, znajdującego się poza zakresem
opracowania projektowego.
3) Wykonanie izolacji wraz z ociepleniem ścian fundamentowych.
Wzrost wynagrodzenia
1) w § 6 ust.1 otrzymuje brzmienie:
„1. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy określonego w §1, w tym za wykonanie robót
dodatkowych (...)ustala się w formie wynagrodzenia ryczałtowego brutto (wraz z należnym podatkiem od towarów i usług
VAT) na kwotę: 21 815 335,62 zł, w tym:
1) Zakres podstawowy (gwarantowany)- 19 865 335,62 zł brutto;
2) Zakres zamówienia objętego prawem opcji – 1 950 000,00 zł brutto.”

5.4.6.) Wartość zmiany: 65335,62

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Podstawa prawna wskazana w aneksie art. 455 ust.1 pkt 1 i § 15 ust. 9 Umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Korekta zapisów umowy wynikająca ze zmiany wysokości dofinansowania.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 17448808,96 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane