Przebudowa ulicy ks. I. Lasockiego w Płocku – ETAP II

Miejski Zarząd Dróg

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00398791
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00398791/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 14:41
Lokalizacja
Płock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-637197a6-00d4-4ce7-a936-556b4dee97d0
Identyfikator
7741878900
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398791 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy ks. I. Lasockiego w Płocku – ETAP II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 610209280

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Bielska 9/11

1.4.2.) Miejscowość: Płock

1.4.3.) Kod pocztowy: 09-400

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.4.7.) Numer telefonu: (24) 364-01-20

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzd-plock.eu

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd-plock.eu

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-637197a6-00d4-4ce7-a936-556b4dee97d0

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398791

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00267105

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Przebudowa ulicy ks. I. Lasockiego w Płocku – ETAP II

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa ulicy Ks. I. Lasockiego w Płocku – ETAP II”, odcinek od ul. 11-go Listopada do ul. M. Reja z wyłączeniem odcinka (skrzyżowania) ul. Ks. Lasockiego z ul. Obrońców Płocka 1920 roku w zakresie: rozbiórki istniejących nawierzchni, budowy nowego układu drogowego, budowy kanalizacji deszczowej, remontu kanalizacji sanitarnej oraz przebudowy sieci oświetlenia ulicznego

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-23

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

5 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BMB Budownictwo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7743221759

4.3.3.) Ulica: ul. Kard. S. Wyszyńskiego 5

4.3.4.) Miejscowość: Gostynin

4.3.5.) Kod pocztowy: 09-500

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1660500,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00366972/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-23

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 4

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność wykonania robót dodatkowych branży sanitarnej niezbędnych dla prawidłowego wykonania umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zwiększenie wynagrodzenia oraz terminu zakończenia realizacji zadania do dnia 20.03.2026 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 317967,21

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana terminu zakończenia realizacji zadania na dzień 22.05.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

zgłoszenie podwykonawcy robót elektrycznych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

wprowadzenie podwykonawcy robót elektrycznych

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność wykonania robót dodatkowych branży drogowej i elektrycznej niezbędnych dla prawidłowego wykonania umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zwiększenie wynagrodzenia oraz terminu zakończenia realizacji zadania do dnia 09.06.2026 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 44250,60

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2022717,81 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

22.07.2026 data sporządzenia protokołu odbioru
naliczono kary umowne za zwłokę w wykonaniu zamówienia za 23 dni
kwota wypłacona wykonawcy po odjęciu kar umownych 1976195,25 zł
2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane