Budowa zadaszenia nad kontenerami do zbiórki odpadów

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ NOWA SARZYNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00398855
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00398855/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 14:55
Lokalizacja
Nowa Sarzyna, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7aa605bf-0fb8-4022-87ac-1d3b9615031f
Identyfikator
8161660987
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlaneRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

Wykonawcy

1 przyznane

REMAT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄJeżowe, PL · lot 0
248 424,43 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398855 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zadaszenia nad kontenerami do zbiórki odpadów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ NOWA SARZYNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 180349467

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 4

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sarzyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-310

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgk@zgk-ns.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgk-ns.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7aa605bf-0fb8-4022-87ac-1d3b9615031f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa zadaszenia nad kontenerami do zbiórki odpadów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7aa605bf-0fb8-4022-87ac-1d3b9615031f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398855

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

projekt pn. „Doposażenie PSZOK w niezbędną infrastrukturę i urządzenia” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 Priorytet nr „FEPK.02 Energia i środowisko”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337138

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZGK/ZP/7/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa zadaszenia nad kontenerami do zbiórki odpadów.
1) Zakres zamówienia obejmuje budowę wiaty na istniejące kontenery z odpadami komunalnymi wraz z infrastrukturą techniczną na działkach o nr ewid. 288/30 i 288/28 w Nowej Sarzynie.
2) Zakres zamówienia obejmuje także roboty przygotowawcze, pomiarowe, opracowanie i wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
3) Szczegółowy zakres zamówienia oraz zakres robót budowlanych obejmuje załączona dokumentacja projektowa oraz przedmiar robót.
4) Zakres prac obejmuje także roboty pomocnicze i towarzyszące oraz inne prace konieczne do wykonania nieujęte w dokumentacji, a niezbędne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną, zasady wiedzy technicznej oraz przepisy prawa.
2. Przedmiar robót ma charakter wyłącznie pomocniczy i nie może stanowić podstawy do ograniczenia zakresu zamówienia ani zwolnienia Wykonawcy z obowiązku realizacji robót wynikających z dokumentacji projektowej lub zasad wiedzy technicznej.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za kompletność realizacji przedmiotu zamówienia, nawet jeśli niektóre elementy nie zostały wyraźnie wskazane w przedmiarze robót, lecz wynikają z dokumentacji projektowej lub zasad wiedzy technicznej.
3. Integralna część przedmiotu zamówienia stanowi Projekt umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
4. Zakres zamówienia obejmuje również:
1) przygotowanie terenu budowy,
2) zabezpieczenie terenu budowy,
3) zakup i dostawę materiałów niezbędnych do realizacji zadania,
4) uporządkowanie terenu budowy.
5. Inne obowiązki i koszty Wykonawcy
Do zakresu obowiązków i kosztów Wykonawcy należy także:
1) sporządzenie przed rozpoczęciem budowy planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
2) oznakowanie prowadzonych robót,
3) obsługa geodezyjna,
4) zabezpieczenie własnym kosztem i staraniem, mediów niezbędnych do wykonania robót budowlanych,
5) koszty badań, prób, sprawdzeń i odbiorów wymaganych przepisami prawa lub dokumentacją,
6) utylizacja odpadów,
7) zgłaszanie Zamawiającemu do odbioru robót zanikających i podlegających zakryciu (jeżeli wystąpią),
8) opracowanie kosztorysu powykonawczego,
9) opracowanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
W/w opracowania należy doliczyć do kosztów zadania.
6. Przedmiot zamówienia musi:
1) spełniać wymagania i być zgodny z:
a) Polskimi Normami przenoszącymi europejskie normy zharmonizowane, warunkami techniczno-budowlanymi, przepisami bhp i p.poż.,
b) obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawa Prawo budowlane” oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1213), zwanej dalej: „ustawa o wyrobach budowlanych”,
c) przepisami wykonawczymi do w/w ustaw,
d) deklaracją zgodności CE (Conformité Européenne),
e) wiedzą techniczną i sztuką budowlaną,
f) postanowieniami zawartymi w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ;
2) zgodnie z zasadami rozliczenia ryczałtowego obejmować cały zakres przedmiotu zamówienia;
3) być wykonany z użyciem materiałów i urządzeń spełniających wymogi funkcjonalne i techniczne określone w SWZ.
7. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna w szczególności takie, które:
- zapewniają osiągnięcie nie gorszych parametrów energetycznych, użytkowych i eksploatacyjnych niż opisane w OPZ,
- są kompatybilne z istniejącą infrastrukturą techniczną obiektu,
- spełniają wymagania norm i przepisów obowiązujących na terytorium RP,
- nie powodują zwiększenia kosztów eksploatacji obiektu w stosunku do rozwiązań opisanych w OPZ.
Ciężar wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy, przy czym Zamawiający dokona oceny równoważności wyłącznie w oparciu o kryteria wskazane w SWZ. Wykonawca jest zobowiązany wykazać równoważność na etapie składania oferty lub na wezwanie Zamawiającego, poprzez przedstawienie stosownych dokumentów, w szczególności kart technicznych, certyfikatów lub innych dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań.
8. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odpadów powstałych w trakcie realizacji przedmiotu umowy podmiotowi uprawnionemu do unieszkodliwiania odpadów oraz dostarczenia Zamawiającemu dokumentu potwierdzającego tę czynność (Karta przekazania odpadów).

9. Powody nie dokonania podziału zamówienia na części:
Zamawiający, działając na podstawie art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, dokonał analizy możliwości podziału zamówienia na części, w szczególności pod kątem zwiększenia konkurencyjności postępowania oraz umożliwienia udziału małym i średnim przedsiębiorstwom.
Po przeprowadzeniu powyższej analizy Zamawiający uznał, że w okolicznościach niniejszego postępowania podział zamówienia na części nie jest zasadny. Efekt zamierzenia inwestycyjnego może zostać osiągnięty wyłącznie poprzez skoordynowaną realizację wszystkich elementów zamówienia.
Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację robót budowlanych polegających na budowie wiaty wraz z wykonaniem infrastruktury technicznej. Zakres robót obejmuje wykonanie robót budowlanych, które pozostają ze sobą w ścisłym związku technologicznym i funkcjonalnym. Ponadto realizacja zamówienia wymaga zachowania spójności technologicznej oraz koordynacji robót prowadzonych w obrębie jednego obiektu.
Podział zamówienia na części skutkowałby koniecznością równoległego lub sekwencyjnego wykonywania robót przez kilku wykonawców w tym samym obiekcie, co prowadziłoby do istotnych trudności w zakresie:
- koordynacji robót,
- odpowiedzialności za ewentualne wady i kolizje międzybranżowe,
- zapewnienia zgodności realizacji z dokumentacją projektową oraz zasadami wiedzy technicznej,
- zachowania ciągłości technologicznej robót.
Podział zamówienia prowadziłby również do istotnego ryzyka:
- powstania sporów pomiędzy wykonawcami dotyczących zakresu odpowiedzialności,
- wydłużenia czasu realizacji zamówienia,
- zwiększenia kosztów realizacji (w tym kosztów koordynacji i nadzoru),
- obniżenia jakości wykonania robót.
Ponadto, mając na uwadze przyjęte rozliczenie ryczałtowe obejmujące całość przedmiotu zamówienia oraz odpowiedzialność wykonawcy za kompletność realizacji robót wynikających z dokumentacji projektowej, OPZ oraz zasad wiedzy technicznej, podział zamówienia na części byłby nieefektywny i mógłby prowadzić do trudności w prawidłowym rozliczeniu inwestycji.
Zamawiający zważył również, że przedmiot zamówienia, jest typowy dla rynku robót budowlanych i możliwy do realizacji przez wykonawców działających na rynku, w tym przez podmioty z sektora MŚP, w szczególności z wykorzystaniem potencjału podwykonawców.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający uznał, że brak podziału zamówienia na części jest uzasadniony względami technicznymi, organizacyjnymi i ekonomicznymi oraz służy zapewnieniu należytej realizacji zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45000000-7 - Roboty budowlane

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 248424,43 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 532098 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 248424,43 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REMAT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 540322487

7.3.3) Ulica: 229

7.3.4) Miejscowość: Jeżowe

7.3.5) Kod pocztowy: 37-430

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 248424,43 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane