Odbudowa drogi nr 100057D w m. Dobrzejowice, dz. 436 obręb Dobrzejowice w km 00+000 – 00+540 (wrzesień 2024)

GMINA ŻUKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00398828
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00398828/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 14:49
Lokalizacja
Żukowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6efc1417-07b6-475d-9d2b-9e5002e8e397
Identyfikator
6931940582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty przygotowawcze do świadczenia usługPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398828 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Odbudowa drogi nr 100057D w m. Dobrzejowice, dz. 436 obręb Dobrzejowice w km 00+000 – 00+540 (wrzesień 2024)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻUKOWICE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647386

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ŻUKOWICE 148

1.4.2.) Miejscowość: Żukowice

1.4.3.) Kod pocztowy: 67-231

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.4.7.) Numer telefonu: 76 831 42 41

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@zukowice.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zukowice.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6efc1417-07b6-475d-9d2b-9e5002e8e397

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398828

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00064121

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Odbudowa drogi nr 100057D w m. Dobrzejowice, dz. 436 obręb Dobrzejowice w km 00+000 – 00+540 (wrzesień 2024)

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest odbudowa drogi nr 100057D w m. Dobrzejowice w ramach zadania pn.: „Odbudowa drogi nr 100057D w m. Dobrzejowice - dz. nr 436 obręb Dobrzejowice w km 00+000-00+540 (wrzesień 2024)” na długości około 540,00m w zakresie odbudowy która będzie obejmowała wykonanie nowej nawierzchni jezdni z masy mineralno – asfaltowej na wzmocnionej podbudowie w zakresie niewymagającym zmiany pasa drogowego oraz odbudowie nawierzchni chodników i zjazdów z betonowej kostki brukowej na wzmocnionej podbudowie. Ponadto planuje się odbudowę kanalizacji deszczowej z rur PVC o śr. 400 mm oraz 200 mm wraz z infrastrukturą towarzysząca.
Inwestycja zakłada wykonanie:
• Jezdnia o nawierzchni bitumicznej na pełnej podbudowie:
- warstwa ścieralna SMA11 gr. 4cm
- warstwa wiążąca AC16W gr. 6cm
- podbudowa zasadnicza z kruszyw naturalnych łamanych o uziarnieniu ciągłym 0/31,5mm (C90/3) stabilizowana mechanicznie gr. 20 cm
- podbudowa betonowa gruntu stabilizowanego 5,0 MPa gr. 15cm
- warstwa odsączająca o gr. 20 cm
• Zjazdy do posesji:
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej gr. 8cm szara układana na podsypce cementowo-piaskowej
- podbudowa zasadnicza z kruszyw naturalnych łamanych o uziarnieniu ciągłym 0/31,5mm (C90/3) stabilizowana mechanicznie gr. 20 cm
- podbudowa betonowa gruntu stabilizowanego 5,0 MPa gr. 15cm
- warstwa odsączająca o gr. 20 cm
• Chodniki:
- nawierzchnia z betonowej kostki brukowej gr. 8cm szara
- podsypka z miału 0-5mm gr. 3 cm
- podbudowa zasadnicza z kruszyw naturalnych łamanych o uziarnieniu ciągłym 0/31,5mm (C90/3) stabilizowana mechanicznie gr. 15 cm
- podbudowa betonowa gruntu stabilizowanego 5,0 MPa gr. 12cm
• Pobocze tłuczniowe:
- warstwa z kruszyw naturalnych łamanych o uziarnieniu ciągłym 0/31,5mm (C90/3) stabilizowana mechanicznie gr. 15 cm
• Teren zielony:
- warstwa humusu z obsianiem mieszanką traw gr. 10cm
• Krawężniki i obrzeża:
- Krawężniki 15x30cm wyniesione na 12cm, na zjazdach krawężniki 15x22cm wyniesione na 4 cm na ławie betonowej z betonu C 12/15 MPa . Obrzeża 8x30 cm na ławie betonowej z betonu C 12/15 MPa.
• Kanalizacja deszczowa:
Odbudowę odcinka kanalizacji deszczowej wykonać po istniejącej trasie kd 400mm, demontując istniejący kanał i studnie rewizyjne. Kolektor należy wykonać z rur PVC-U SN 8 litych 400mm kielichowych zgodnych z normą PN-EN 1401-1:2009. Przykanaliki z rur PVC-U SN 8 litych 200mm kielichowych zgodnych z normą PN-EN 1401-1:2009.
Rurociągi układać na podsypce piaskowej gr. 15 cm. Obsypka i zasypka 30 cm powyżej powierzchni rury. Odbudowie podlegają studzienki ściekowe uliczne – wpusty DN 500mm wyposażone w fabrycznie zamontowane przejścia szczelne, wykonane z betonu klasy C 35/45 z pierścieniem odciążającym zwieńczone wpustem żeliwnym D400.
Na trasie odbudowywanego kolektora należy wymienić istniejące studnie betonowe na nowe z betonu klasy C35/45, łączone na uszczelki, zwieńczone włazem kanałowym wyposażone w przejścia szczelne. Należy oczyścić istniejący rów po lewej stronie drogi poza terenem zabudowanym.

UWAGA: Przed złożeniem oferty zaleca się z zapoznaniem zakresu robót na miejscu wykonania.

3.9.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-17

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

4 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstw Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6931939082

4.3.3.) Ulica: Mickiewicza 63

4.3.4.) Miejscowość: Głogów

4.3.5.) Kod pocztowy: 67-200

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1887349,44 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00164963/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1887349,44 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane