Przebudowa drogi gminnej nr 150107W w miejscowości Żaby – etap I

Gmina Baranów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00399030
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00399030/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 16:43
Lokalizacja
Baranów, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d1d5ed5d-510f-43f5-bc08-776d65a4d546
Identyfikator
8381426489
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN GŁUCHOWSKISochaczew, PL · lot 0
665 568,38 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399030 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 150107W w miejscowości Żaby – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Baranów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750147834

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 87

1.5.2.) Miejscowość: Baranów

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-314

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: 46 858 13 50

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gmina-baranow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-baranow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320080

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 150107W w miejscowości Żaby – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1d5ed5d-510f-43f5-bc08-776d65a4d546

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399030

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108685/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa drogi gminnej 150107W w miejscowości Żaby - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279650

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZAPU.271.1.2.2026.MM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa drogi gminnej nr 150107W
w miejscowości Żaby – etap I w tym:

1) Odcinkiem drogi przeznaczonym do przebudowy w I etapie jest odcinek o długości 990,0 m. Przyjęte parametry projektowe o podanych niżej wartościach są dostosowane do istniejącej szerokości i przebiegu pasa drogowego oraz do istniejących, trudnych warunków terenowych, w tym pozostającej własności gminy wyłącznie dz. nr ew. 139 oraz braku możliwości zmiany istniejącego sposobu odwodnienia korpusu drogi do rowów przydrożnych znajdujących się w jej obrębie. Z uwagi na to, przyjęto poszerzenie jezdni do 5,00 m oraz szerokość poboczy obustronnie po 0,50 m tj. zgodnie z zapisem Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 lipca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych. Projektowane wzmocnienie jezdni ma na celu dostosowanie przebudowywanej konstrukcji nawierzchni do ruchu pojazdów o dopuszczalnym nacisku do 11,5 tony na oś napędową.

2) Projektowane parametry drogi:
- klasa drogi – lokalna (L)
- kategoria obciążenia ruchem - KR 3;
- przebudowa drogi na odcinku długości 990,0 m;
- przekrój szlakowy na całym odcinku;
- przekrój jezdni o dwustronnym spadku poprzecznym – 2,00 %;
- szerokość jezdni – 5,00 m;
- pobocza gruntowe o szerokości 0,50 m obustronne, umocnione tłuczniem kamiennym;
- odwodnienie powierzchniowe do rowów przydrożnych.

3) Zakres robót:
• jezdnia
- wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego AC11S grub. 4 cm – 4950,00 m2; -
- wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W grub. 5 cm – 4950,00 m2;
- ułożenie geosiatki na całej szerokości jezdni – 4950,00 m2;
• Pobocze
- umocnienie poboczy kruszywem łamanym kamiennym stabilizowanym mechanicznie warstwą grub. 7 cm – 990,00 m2;
- podbudowa z kruszywa łamanego z gruzu betonowego stabilizowana mechanicznie warstwą grub. 12 cm – 990,00 m2.

4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 665568,38 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1536270,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 665568,38 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROG-BET Marcin Głuchowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8371705609

7.3.3) Ulica: Gawłowska 179a

7.3.4) Miejscowość: Sochaczew

7.3.5) Kod pocztowy: 96-500

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 665568,38 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane