Remont chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów

ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00399163
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00399163/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 07:48
Lokalizacja
Czerwionka-Leszczyny, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3ffe843f-4e22-461a-a15a-95c6137e4a18
Identyfikator
6423024956
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRekultywacja terenu

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399163 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240785475

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Polna 6

1.4.2.) Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny

1.4.3.) Kod pocztowy: 44-238

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.4.7.) Numer telefonu: 324272743

1.4.8.) Numer faksu: 324272743 wew.27

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zdisk@czerwionka-leszczyny.com.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdisk-czerwionka-leszczyny.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ffe843f-4e22-461a-a15a-95c6137e4a18

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399163

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00251992

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Remont chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie chodników od ul. Dworcowej do ul. Moniuszki w dzielnicy Leszczyny oraz wzdłuż ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Przedmiot zamówienia obejmować będzie:
1.) w zakresie remontu chodnika od ul. Moniuszki do ul. Dworcowej
– roboty przygotowawcze i rozbiórkowe wraz z wywozem i utylizacją materiału z rozbiórki;
- wykonanie koryta na poszerzeniach jezdni w gruncie kat. II-IV na głębokość 42 cm na powierzchni 233,60 m2;
- mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni na powierzchni 233,60 m2;
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 20 cm na powierzchni 181,26 m2;
- wykonanie nawierzchni chodnika z szarej kostki brukowej betonowej grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej na powierzchni 149,94 m2;
- wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych pochodzących z rozbiórki, wraz z wypełnieniem otworów kruszywem 31,32 m2;
- montaż krawężników betonowych wystających o wymiarach 15x30 lub 15x22 cm na podsypce cementowo-piaskowej na długości 125,00 m;
- montaż obrzeży betonowych o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową na długości 74,50 m;
- wykonanie ławy betonowej z oporem pod krawężniki 12,528 m3;
- remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową w ilości 2,389 t;
- regulację pionową studzienek;
- humusowanie wraz z obsianiem trawą;
- wykonanie i wprowadzenie organizacji ruchu na czas wykonywania robót;
- pozostałe prace w tym nadzory branżowe.
2.) w zakresie ul. Kopalnianej w dzielnicy Czuchów
- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe wraz z wywozem i utylizacją materiału z rozbiórki;;
- wykonanie koryta na poszerzeniach jezdni w gruncie kat. II-IV na głębokość 42 cm na powierzchni 494,29 m2;
- mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni na powierzchni 494,29 m2;
- wykonanie podbudowy pod chodnik z kruszywa łamanego - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 20 cm na powierzchni 261,85 m2;
- wykonanie podbudowy pod zjazdy z kruszywa łamanego - warstwa dolna o grubości po zagęszczeniu 22 cm, warstwa górna po zagęszczeniu 8 cm na powierzchni 124,64 m2;
- wykonanie nawierzchni chodnika z szarej kostki brukowej betonowej grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej na powierzchni 254,50 m2;
- wykonanie nawierzchni zjazdów z czerwonej kostki brukowej betonowej grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej na powierzchni 124,64 m2;
- wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych pochodzących z rozbiórki, wraz z wypełnieniem otworów kruszywem 7,35 m2;
- montaż krawężników betonowych wystających o wymiarach 15x30 lub 15x22 cm na podsypce cementowo-piaskowej na długości 267,60 m;
- montaż obrzeży betonowych o wymiarach 30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową na długości 137,60 m;
- wykonanie ławy betonowej z oporem pod krawężniki 25,857 m3;
- remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową w ilości 6,661 t;
- regulację pionową studzienek;
- humusowanie wraz z obsianiem trawą;
- wykonanie i wprowadzenie organizacji ruchu na czas wykonywania robót;
- pozostałe prace w tym nadzory branżowe.

3.9.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112330-7 - Rekultywacja terenu

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

90 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): LECHBUDEX Firma Inżynieryjno-Budowlana Lech Pastuszka

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 273175423

4.3.3.) Ulica: Szkolna 33

4.3.4.) Miejscowość: Przegędza

4.3.5.) Kod pocztowy: 44-238

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 295145,44 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00308158/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 295145,44 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane