Centrum opieki nad dzieckiem w Żelechowie.
GMINA ŻELECHÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00399237
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00399237/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 08:26
- Lokalizacja
- Żelechów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cecfb109-e995-4fde-8fd8-ebd13cd414c7
- Identyfikator
- 8262037238
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399237 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Centrum opieki nad dzieckiem w Żelechowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻELECHÓW
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582204
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.4.2.) Miejscowość: Żelechów
1.4.3.) Kod pocztowy: 08-430
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zelechow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zelechow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cecfb109-e995-4fde-8fd8-ebd13cd414c7
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399237
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00257896
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie dofinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029 (MALUCH+ 2022–2029).
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Centrum opieki nad dzieckiem w Żelechowie.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku żłobka i przedszkola w Żelechowie (woj. Mazowieckie, powiat garwoliński), w technologii tradycyjnej murowanej, parterowego, niepodpiwniczonego, przeznaczonego do sprawowania opieki i edukacji nad dziećmi. Inwestycja realizowana jest zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową oraz obowiązującymi przepisami prawa.
Zakres zamówienia obejmuje:
• budowę budynku o powierzchni zabudowy ok. 886,56 m² i powierzchni użytkowej ok. 739,05 m²,
• wykonanie konstrukcji nośnej w technologii murowanej, stropu żelbetowego, więźby dachowej drewnianej, pokrycie dachu blachą na rąbek (dach wielospadowy o kącie nachylenia 30°);
• wykonanie instalacji: wodno-kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania (kocioł gazowy), elektrycznej, wentylacyjnej (grawitacyjnej), ppoż., odgromowej,
• wykonanie robót wykończeniowych wewnętrznych,
• wyposażenie kuchni z zapleczem oraz części wspólnych (np. pomieszczenia socjalne, administracyjne, sanitarne)
• pełne wyposażenie sal w części żłobka i przedszkola, sal dydaktycznych, łazienek, szatni, części socjalnej i biurowej oraz sali sensorycznej
• zagospodarowanie terenu wokół budynku (dojścia, dojazdy, przyłącza mediów, zieleń, urządzenia terenowe, plac zabaw);
• Obiekt przeznaczony jest do pełnienia funkcji edukacyjnej i opiekuńczej – jako centrum opieki nad dzieckiem (żłobek i przedszkole) dla dzieci oraz personelu opiekuńczo-administracyjnego.
• Realizacja inwestycji musi uwzględniać wszystkie wymagania wynikające z przepisów prawa budowlanego, ochrony przeciwpożarowej, sanitarnych oraz norm technicznych i konstrukcyjnych.
Budynek podzielony jest funkcjonalnie na część żłobkową i przedszkolną, z salami dydaktycznymi, łazienkami, szatniami, kuchnią z zapleczem, częścią socjalną i biurową oraz salą sensoryczną.
Zamówienie będzie realizowane w dwóch etapach:
ETAP I:
W ramach etapu I należy wykonać w szczególności:
• 100% robót budowlanych w zakresie budynku,
• wykonanie wszystkich instalacji wewnętrznych (elektrycznych, sanitarnych, c.o., gazowych),
• wykonanie wykończenia wnętrz,
• dostawa i montaż wyposażenia kuchni wraz z zapleczem oraz części wspólnych budynku,
• do obowiązków wykonawcy w ramach Etapu I należy uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku, na podstawie przepisów Prawa budowlanego.
Celem Etapu I jest wykonanie kompletnego, funkcjonalnego i gotowego do użytkowania obiektu oraz oddanie go do użytku.
ETAP II:
W ramach etapu II należy wykonać wszystkie prace i dostawy nie zrealizowane w ramach etapu I, w szczególności należy wykonać:
• dostawę i montaż pozostałego wyposażenia całego budynku, w tym:
mebli do sal dydaktycznych i biur,
zabawek, pomocy dydaktycznych i wyposażenia sal żłobkowych i przedszkolnych,
• zagospodarowanie terenu wokół nowobudowanego budynku (nawierzchnie utwardzone, zieleń),
• zakup i montaż elementów wyposażenia placu zabaw (zabawki zewnętrzne, urządzenia zabawowe, nawierzchnia bezpieczna).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8 do SWZ, tj. dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, specyfikacji warunków zamówienia wraz z ewentualnymi zmianami dokonanymi na etapie prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Zamówienie jest współfinansowane:
• na podstawie Wstępnej Promesy nr Edycja8/2023/3645/PolskiLad w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych,
• oraz ze środków Programu „Aktywny Maluch” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
3.9.) Główny kod CPV: 45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-27
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-08-154.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Eko-Invest Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 959-187-92-52
4.3.3.) Ulica: Skrajna 4
4.3.4.) Miejscowość: Kielce
4.3.5.) Kod pocztowy: 25-650
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 7245976,62 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00394705/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiany umowy wynikały z konieczności dostosowania zakresu robót do rzeczywistych warunków stwierdzonych w trakcie realizacji inwestycji oraz zapewnienia prawidłowej funkcjonalności, bezpieczeństwa użytkowania i właściwego standardu technicznego obiektu. Konieczne było również dostosowanie zakresu i kolejności robót do warunków atmosferycznych oraz wykonanie robót dodatkowych i zamiennych, których realizacja na etapie prowadzenia inwestycji była uzasadniona technicznie, organizacyjnie i ekonomicznie.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiany obejmowały w szczególności wykonanie dodatkowych nasypów i zagęszczeń przestrzeni międzyfundamentowej gruntem dostarczonym, a także wykonanie robót dodatkowych i zamiennych dotyczących m.in. wentylacji, instalacji elektrycznych i oświetlenia, odwodnienia terenu, zabezpieczeń budynku, wykończenia pomieszczeń i elewacji, zagospodarowania placu zabaw oraz dodatkowego wyposażenia żłobka, przedszkola i kuchni. Zmianie uległ również zakres rzeczowy i etapowanie części robót.
5.4.6.) Wartość zmiany: 535269,19
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 7781245,81 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |