Prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowych studni wiejskich w msc. Suchowola

Gmina Chmielnik

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00399350
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00399350/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 09:01
Lokalizacja
Chmielnik, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a285e1c-38fe-11ef-b37c-4e696a6d8c25
Identyfikator
6572531581
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi projektowania architektonicznegoKalkulacja kosztów, monitoring kosztówPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie studniInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty w zakresie zagospodarowania terenuInstalowanie mebli ulicznychKosze

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399350 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowych studni wiejskich w msc. Suchowola

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chmielnik

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009745

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Plac Kościuszki 7

1.4.2.) Miejscowość: Chmielnik

1.4.3.) Kod pocztowy: 26-020

1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@chmielnik.com

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chmielnik.com

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a285e1c-38fe-11ef-b37c-4e696a6d8c25

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399350

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00393611

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowych studni wiejskich w msc. Suchowola

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu i uzyskanie niezbędnych decyzji w tym uzgodnienia i pozyskanie od Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach, opinii i pozwoleń, w tym decyzji o pozwolenie na budowę lub zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych oraz wykonanie prac budowlanych związanych z pracami konserwatorskimi i restauratorskimi zabytkowych studni wiejskich w msc. Suchowola.” w Gminie Chmielnik.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy dla realizacji zadania pn. Prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowych studni wiejskich w msc. Suchowola – Załącznik nr 2 do SWZ
3) Przedmiot zamówienia realizowany w formule zaprojektuj – wybuduj. Zakres inwestycji obejmuje następujące etapy prac: tj.
a) opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie koniecznym do wykonania przedmiotu zamówienia (w tym koncepcję programowo-przestrzenną, projekt, przedmiar robót budowlanych, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót oraz harmonogram),
b) uzyskanie wymaganych uzgodnień, decyzji i pozwoleń, w tym uzgodnienia i decyzje Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach, dokonania skutecznego zgłoszenia do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej – w imieniu inwestora – zgodnie z obowiązującymi przepisami,
c) wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
d) sprawowanie nadzoru autorskiego (projektanta) nad realizacją robót budowlanych
e) kierowanie robotami zgodnie z ewentualnymi wymogami nałożonymi przez konserwatora zabytków – jeżeli dotyczy
f) wyposażenie w niezbędną infrastrukturę - zgodnie z założeniami zawartymi w niniejszym PFU,
g) przeprowadzenie wymaganych prób i badań,
h) przygotowanie dokumentów do odbioru i przekazanie obiektu do eksploatacji.
i) i) wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych/promocyjnych zgodnie z założeniami Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Odbudowy Zabytków ( tj. 2 szt. po jednej przy każdej studni) Wymiar 120x80 cm każda. Treść tablic przekaże Zamawiający na etapie realizacji rzeczowej. Wzór tablicy dostępny jest pod adresem: https://www.bgk.pl/programy-i-fundusze/programy/rzadowy-program-odbudowy-zabytkow-edycja-pierwsza/#c30949
j) inne niezbędne dla prawidłowego zrealizowania przedmiotu zamówienia

3.9.) Główny kod CPV: 45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

39224340-3 - Kosze

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-02

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

15 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych COMPLEX Mateusz Chłodnicki

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8661717816

4.3.4.) Miejscowość: Moszyny 47

4.3.5.) Kod pocztowy: 28-210

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 159900,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00481896/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-12-01

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 159900 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane