„Wymiana pięciu dźwigów osobowych wraz z niezbędną dokumentacją, modernizacją instalacji i robotami towarzyszącymi na zasobach należących do TBS Wrocław przy ul. Kasztelańskiej we Wrocławiu.”
TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO WROCŁAW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00399364
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00399364/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 09:06
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e949ee5e-669b-4860-bb23-bcaa8ba6e0c0
- Identyfikator
- 8951633275
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399364 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Wymiana pięciu dźwigów osobowych wraz z niezbędną dokumentacją, modernizacją instalacji i robotami towarzyszącymi na zasobach należących do TBS Wrocław przy ul. Kasztelańskiej we Wrocławiu.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO WROCŁAW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.2.) Oddział zamawiającego: Biuro Zamówień Publicznych
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934621
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Stanisława Przybyszewskiego 102-104
1.4.2.) Miejscowość: Wrocław
1.4.3.) Kod pocztowy: 51-148
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: tbs@tbs-wroclaw.com.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.tbs-wroclaw.com.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e949ee5e-669b-4860-bb23-bcaa8ba6e0c0
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399364
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00570548
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Wymiana pięciu dźwigów osobowych wraz z niezbędną dokumentacją, modernizacją instalacji i robotami towarzyszącymi na zasobach należących do TBS Wrocław przy ul. Kasztelańskiej we Wrocławiu.”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie zadania pn. „Wymiana pięciu dźwigów osobowych wraz z niezbędną dokumentacją, modernizacją instalacji i robotami towarzyszącymi na zasobach należących do TBS Wrocław Sp. z o.o. przy ul. Kasztelańskiej we Wrocławiu.”
3. W skład zadania wchodzi następujący zakres:
1) Opracowanie projektu wielobranżowego zgodnego z wymaganiami Zamawiającego zawartymi w dokumentacji przetargowej, w Programie Funkcjonalno-Użytkowym i obowiązującymi przepisami. Dokumentacja powinna być opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454), Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. 2022, poz. 1609).
Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać każdą branżę i obejmować kolejno:
a. Branżę budowlaną w zakresie projektu architektury i konstrukcji wraz z uzgodnieniami oraz branżową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR branży budowlanej). Wykonawca powinien przewidzieć, że wymiana dźwigów może być związana z ingerencją w elementy konstrukcyjne szybu i wymagać pozwolenia na budowę.
b. Branżę elektryczną w zakresie projektu zawierającego co najmniej: opis techniczny, schematy połączeń elektrycznych urządzeń z istniejącą infrastrukturą energetyczną obiektu, schematy szaf zasilająco-sterujących, zestawienia i schematy tras i zespołów kablowych związanych z zasilaniem, sterowaniem, oświetleniem, telekomunikacją, schematy uziemienia. Projekt powinien zawierać wymagane uzgodnienia oraz branżową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR branży elektrycznej).
c. Branżę sanitarną w zakresie projektu wentylacji szybów dźwigowych wraz z uzgodnieniami oraz branżową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR branży sanitarnej).
Dokumentacja projektowa w całym swoim zakresie powinna być kompleksowo skoordynowana międzybranżowo.
Przyjęte przez Wykonawcę rozwiązania techniczne powinny być nowoczesne, uniwersalne, dostępne w aktualnej ofercie producentów dźwigów i nie będące w fazie wycofywania z rynku, otwarte technologicznie dla różnych firm konserwujących bez konieczności ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów oraz posiadać stosowne świadectwa badań.
3.9.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
44220000-8 - Stolarka budowlana
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
42961000-0 - System sterowania i kontroli
50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-13
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
441 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Lift-System Sp. z o. o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8961596707
4.3.4.) Miejscowość: Żórawina
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 882900 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00103947/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 882900,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |