„Modernizacja budynku szkolnego Zespołu Szkół w Grabiku”

GMINA ŻARY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00399464
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00399464/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 09:27
Lokalizacja
Żary, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-26089298-e02e-4990-a4d4-6271a5fdb0d9
Identyfikator
9282078465
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty elewacyjneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneWykonywanie pokryć dachowych

Wykonawcy

1 przyznane

ALEKSANDRA MĄDRYKŻary, PL · lot 0
959 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399464 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja budynku szkolnego Zespołu Szkół w Grabiku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻARY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770681

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Jana Pawła II 6

1.5.2.) Miejscowość: Żary

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.kochanowska@gminazary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminazary.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-26089298-e02e-4990-a4d4-6271a5fdb0d9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja budynku szkolnego Zespołu Szkół w Grabiku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26089298-e02e-4990-a4d4-6271a5fdb0d9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399464

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00061166/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 Modernizacja budynku szkolnego Zespołu Szkół w Grabiku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325092

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RSZ.271.1.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku szkolnego Zespołu Szkół w Grabiku, dz. nr 8/31, 8/21, 8/1.

Zakres zadania obejmuje m.in:

1. Prace zewnętrzne na budynku szkoły, łączniku, sali gimnastycznej:

 malowanie farbami silikatowymi powierzchni elewacji budynków szkoły, łącznika, sali gimnastycznej z wcześniejszym przygotowaniem podłoża - m.in. usunięcie spękań, likwidacja ubytków, gruntowanie ścian,
 naprawę cokołu - płytek elewacyjnych na budynkach szkoły, sali gimnastycznej,
 naprawę i malowanie natryskowe emaliami poliwinylowymi daszków naczółkowych budynków szkoły, łącznika, sali gimnastycznej po wcześniejszym oczyszczeniu, odtłuszczeniu powierzchni,
 wymianę opierzeń, rynien i rur spustowych budynku sali gimnastycznej,
 naprawę z uszczelnieniem miejsc uszkodzonych wraz z malowanie powierzchni dachu z blachy nad salą gimnastyczną,
 remont dachu papowego nad dobudówką przy sali gimnastycznej (papa termozgrzewalna podkładowa + wierzchniego krycia 5,6 mm),
 remont dachu papowego budynków szkoły i łącznika (papa termozgrzewalna podkładowa + wierzchniego krycia 5,6 mm),
 naprawę z częściowym wykonaniem nowej nawierzchni opaski z kostki betonowej gr. 6 cm na podsypce cem.-piaskowej wraz z obrzeżami betonowymi 30x8 cm wokół budynków,
 remont wejścia - schodów zewn. do sali gimnastycznej,
 wykonanie muralu na elewacji budynku sali lub łącznika - do ustalenia z Zamawiającym,
 częściowy remont i naprawę instalacji odgromowej,
 wywóz i utylizację gruzu i papy.

2. Prace wewnętrznych budynku sali gimnastycznej:

 malowanie farbami emulsyjnymi ścian sali głównej po wcześniejszym przygotowaniu ich powierzchni, likwidacji spękań i gruntowaniu,
 renowację parkietu sali głównej,
 remont sceny na sali głównej - rozebranie podłogi, naprawa konstrukcji nośnej poprzez montaż nowych elementów konstrukcyjnych, montaż płyty OSB 25 MM, ułożenie podłogi z desek struganych wraz z lakierowaniem powierzchni – parkiet,
 remont pomieszczeń przy sali głównej - toalety, szatnia, komunikacja: częściowa rozbiórka ścian, demontaż wyposażenia sanitariatów wraz z montażem nowego, remont nawierzchni podłóg, sufitów, wymiana stolarki drzwiowej,
 remont pomieszczeń tzw. BACÓWKI znajdujących się w piwnicy budynku -gruntowanie, szpachlowanie i malowanie ścian i sufitów, obudowa instalacji kanalizacyjnej, remont wewn. inst. elektrycznej oświetlenia i gniazd, montaż wentylatora ściennego,
 wywozu i utylizacji gruzu.

UWAGA
W zakresie prac modernizacyjnych Zamawiający zakłada wykonanie prac nieobjętych przedmiarem robót, obejmujących m.in:

sala gimnastyczna:
 wymiana mechanizmów otwierania okien z poziomu podłogi oraz naprawę i regulację okuć okiennych – 14 szt.,
 wymiana tablic wraz z obręczami i siatką do gry w koszykówkę – 2 szt.
 malowanie (odtworzenie) linii boisk do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej po cyklinowaniu parkietu,
 zabudowa ścianki frontowej sceny materiałami tożsamymi do zastosowanych przy remoncie sceny,
 wymiana listew przypodłogowych na sali gimnastycznej oraz scenie.
 wymiana 2 okien o wym. ok 100x100 cm w pomieszczeniu BACÓWKI znajdującym się w piwnicy budynku.

Wykonawca w składanej ofercie ryczałtowej dodatkowo powinien skalkulować wykonanie powyższych prac nieobjętych załączonymi przedmiarami robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 959400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 959400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 959400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Concret Aleksandra Mądryk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9281941152

7.3.3) Ulica: Słowicza

7.3.4) Miejscowość: Żary

7.3.5) Kod pocztowy: 68-200

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 959400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane