Prace dachowe na spichlerzu nie będącym zabytkiem – DUŻA DĄBROWA

NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00399663
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00399663/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 10:16
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-66624f92-992b-44c6-a3cc-c6e0ccf52f15
Identyfikator
5831281033
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie muzeówRoboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty rozbiórkoweRoboty murarskie i muroweRoboty przy wznoszeniu rusztowańWznoszenie rusztowańDemontaż rusztowańRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć dachowychKładzenie rynienWstrzykiwanie zaprawyRoboty w zakresie pokrywania betonemTynkowanieNakładanie powierzchni kryjącychNakładanie powłok antykorozyjnychRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne w budynkachOchrona odgromowa

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399663 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace dachowe na spichlerzu nie będącym zabytkiem – DUŻA DĄBROWA

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000635075

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ołowianka 9-13

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-751

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@nmm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nmm.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1350249

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace dachowe na spichlerzu nie będącym zabytkiem – DUŻA DĄBROWA

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66624f92-992b-44c6-a3cc-c6e0ccf52f15

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399663

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363924

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/27-12/TP/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano – remontowych południowego fragmentu zachodniej połaci spichlerza DUŻA DĄBROWA w siedzibie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganymi parametrami, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy ze szczegółowym podziałem zakresu prac objętych zamówieniem podstawowym oraz zamówieniem opcjonalnym zostały zamieszczone
w załącznikach:
Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – załącznik A do SWZ,
Projektowane postanowienia umowy- PPU – załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45262340-6 - Wstrzykiwanie zaprawy

45262370-5 - Roboty w zakresie pokrywania betonem

45410000-4 - Tynkowanie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45312310-3 - Ochrona odgromowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 11 sierpnia 2026 r. o godz. 11:00 upłynął termin składania ofert. Do wyznaczonego terminu wpłynęła 1 oferta.

Cena najkorzystniejszej oferty 1 666 776,69 zł brutto przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia, tj. kwotę 249 486,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1666776,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1666776,69 PLN

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane