Remonty budynków i lokali mieszkalnych położonych na terenie gm. Kętrzyn, Srokowo, Górowo Iławeckie, Bisztynek, Korsze i Bartoszyce, woj. warmińsko-mazurskie

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00399730
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00399730/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 10:28
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-913cde32-a048-44af-a7dc-3af9b4229c15
Identyfikator
5272818355
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneIzolacja cieplnaKładzenie podłógRoboty malarskieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneWznoszenie piecówWykonywanie pokryć dachowychRoboty budowlane

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399730 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remonty budynków i lokali mieszkalnych położonych na terenie gm. Kętrzyn, Srokowo, Górowo Iławeckie, Bisztynek, Korsze i Bartoszyce, woj. warmińsko-mazurskie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

1.2.) Oddział zamawiającego: ODDZIAŁ TERENOWY W OLSZTYNIE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Bartosza Głowackiego 6

1.4.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.4.3.) Kod pocztowy: 10-448

1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.4.7.) Numer telefonu: (89) 524-88-01

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.olsztyn@kowr.gov.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kowr.gov.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna / Agencja wykonawcza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-913cde32-a048-44af-a7dc-3af9b4229c15

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399730

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00120335

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Remonty budynków i lokali mieszkalnych położonych na terenie gm. Kętrzyn, Srokowo, Górowo Iławeckie, Bisztynek, Korsze i Bartoszyce, woj. warmińsko-mazurskie

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia są remonty budynków i lokali mieszkalnych położonych na terenie gm. Korsze, Bartoszyce i Górowo Iławeckie, woj. warmińsko-mazurskie.
2. Zakres remontu obejmuje m.in. następujące prace:
Część Nr 2 zamówienia:
Lokalizacja: Głowbity 10/4, gm. Korsze
1) Demontaż istniejącego zbiornika na nieczystości ciekłe;
2) Dostawa i montaż zbiornika bezodpływowego polietylowego PEHD trójwarstwowego 10 000,00 litrów.
Lokalizacja: Markiny 4, gm. Bartoszyce
1) Montaż stolarki okiennej – stolarka trzyszybowa;
2) Wykonanie izolacji cieplnej;
3) Remont dachu;
4) Wstawienie drzwi;
5) Wykonanie opaski betonowej;
6) Wywóz gruzu, składowanie, utylizacja.
Lokalizacja: Wągniki 8/1, gm. Górowo Iławeckie
1) Wymiana okien i drzwi balkonowych
2) Montaż urządzenia do podgrzania wody ze zbiornikami o poj. 120 dm3 z wężownicą;
3) Rozbiórka pieca kaflowego i wzniesienie nowego dopasowanego wymiarem do rozbieranego;
4) Wykonanie terakoty i glazury w łazience i kuchni;
5) Montaż elementów instalacji i armatury sanitarnej i wodnej;
6) Roboty malarskie;
7) Wstawienie drzwi płytowych
8) Wykonanie posadzek z paneli podłogowych;
9) Wywóz gruzu, składowanie, utylizacja.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w przedmiarach robót oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej STWiORB), które stanowią załącznik Nr 6 do SWZ, a także w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej PPU), które stanowią załącznik Nr 5 do SWZ.
4. W przypadku wskazania w przedmiarach robót, STWiORB lub SWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 i 6 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia materiały, elementy, systemy czy urządzenia spełniają wymagania określone przez zamawiającego. W tym celu wykonawca zobowiązany jest do złożenia razem z ofertą dokumentów potwierdzających równoważność zaoferowanych materiałów, elementów, systemów czy urządzeń z przedmiotem zamówienia.
5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie: dokumentacji, SWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego, a także, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną.
6. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. 2025 poz. 418 ze zm.)(dalej ustawa Prawo budowlane).
7. Zamawiający zgodnie z art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności wskazane w § 13 ust. 1 PPU, w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz.U. 2025 poz. 277 ze zm.).
Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę nie dotyczy podwykonawców prowadzących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG lub innych równoważnych rejestrów oraz wykonujących osobiście i samodzielnie czynności powierzone im w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia.
Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone w § 13 i § 10 PPU.

3.9.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45432110-8 - Kładzenie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45262630-6 - Wznoszenie pieców

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-14

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

120 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo - Budowlany Andrzej Milewski

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7421541033

4.3.3.) Ulica: ul. Łokietka 24/54

4.3.4.) Miejscowość: Kętrzyn

4.3.5.) Kod pocztowy: 11-400

4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 359610,26 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00209594/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-10

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 359610,26 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane