Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach siedziby Urzędu Miasta Płocka - formuła zaprojektuj i wybuduj

GMINA - MIASTO PŁOCK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00399887
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00399887/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 11:00
Lokalizacja
Płock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fcb38c13-0b2b-49d9-a2f8-8b5b8e79a205
Identyfikator
7743135712
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoNadzór nad projektem i dokumentacją

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399887 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach siedziby Urzędu Miasta Płocka - formuła zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA - MIASTO PŁOCK

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611016086

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Stary Rynek 1

1.4.2.) Miejscowość: Płock

1.4.3.) Kod pocztowy: 09-400

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@plock.eu

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://nowybip.plock.eu/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fcb38c13-0b2b-49d9-a2f8-8b5b8e79a205

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399887

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00441325

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach siedziby Urzędu Miasta Płocka - formuła zaprojektuj i wybuduj

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje realizację projektu i robót budowlanych (formuła zaprojektuj i wybuduj) oraz robót budowlanych dla inwestycji pn. „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej” – montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach: Auli, A (dach płaski współczesnej części), B, C i D wchodzących w skład zespołu budynków siedziby Urzędu Miasta Płocka, zlokalizowanej przy pl. Stary Rynek 1 w Płocku” , (dalej: „Obiekt” lub „Przedmiot Umowy” lub „Przedmiot zamówienia”).
Zakres zamówienia obejmuje:
ZAKRES I - wykonanie Dokumentacji projektowej, dla każdej Instalacji PV oddzielnie,
ZAKRES II – wykonanie Robót budowlanych, sporządzenie Dokumentacji powykonawczej,
ZAKRES III - nadzór autorski.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-20

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

8 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BIOŚ Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7743247227

4.3.3.) Ulica: Lokalna 31

4.3.4.) Miejscowość: Płock

4.3.5.) Kod pocztowy: 09-410

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 988305,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00546368/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 1/227/WIR/Z/2147/2025 z dnia 22.12.2025 r. - art.. 455 ust. 1 PZP i §26 ust. 1 i 2 pkt 3 lit. h) - zmiana projektantów

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana osób skierowanych do realizacji zamówienia

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

2/132/WIR/Z/1016/2026 z dnua 23.06.2026 r. - art.. 455 ust. 1 PZP oraz §26 ust. 1 , ust. 2 pkt 1 lit. b), ust. 2 pkt 3 lit. i), n), l) i §14 ust. 3 i 4 - zmiana sposobu podziału instalacji ze względu na podzłaczenie do PPE oraz roboty dodatkowe i zaniechane

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana zamówienia obejmuje zmianę tras kablowych, sposobu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych oraz lokalizacji urządzeń z uwagi na nieprzewidziane okoliczności techniczne, a także wykonanie robót dodatkowych związanych z remontem poszycia dachu budynku C i rezygnację z remontu kominów wentylacyjnych. Protokołu konieczności nr 1/UMP.PV/WIRIII/2026 z dnia 22.04.2026 r. , w tym kosztorys ofertowy na roboty dodatkowe i kosztorys robót zaniechanych.

5.4.6.) Wartość zmiany: 13926,02

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1001744,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane