Remont dachów ceramicznych wraz z wykonaniem instalacji odgromowej w dwóch budynkach mieszkalnych na adresie: ul. Narciarska 18 oraz ul. Mazurska 21-21A w Elblągu.
Zarząd Budynków Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00399905
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00399905/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 11:03
- Lokalizacja
- Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-730fbb9e-9aae-4666-9a13-aa85e132cdbb
- Identyfikator
- 5780006652
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399905 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont dachów ceramicznych wraz z wykonaniem instalacji odgromowej w dwóch budynkach mieszkalnych na adresie: ul. Narciarska 18 oraz ul. Mazurska 21-21A w Elblągu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków Komunalnych
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002809929
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Ratuszowa 4
1.4.2.) Miejscowość: Elbląg
1.4.3.) Kod pocztowy: 82-300
1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.4.7.) Numer telefonu: 552212000
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zbk.elblag.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zbk.elblag.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-730fbb9e-9aae-4666-9a13-aa85e132cdbb
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399905
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00386008
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont dachów ceramicznych wraz z wykonaniem instalacji odgromowej w dwóch budynkach mieszkalnych na adresie: ul. Narciarska 18 oraz ul. Mazurska 21-21A w Elblągu.
Umowa dla części nr 2
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
NAZWA: Wykonanie dokumentacji projektowej i na jej podstawie wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu dachu wraz z wykonaniem instalacji odgromowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Mazurskiej 21-21A będącym w administrowaniu Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
• Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami Zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno - użytkowym i uzyskanie jego zgody w celu realizacji ostatecznej wersji dokumentacji projektowej.
• Przemurowanie i naprawę kominów.
• Roboty dekarskie.
• Remont pokrycia dachowego, wymianę skorodowanych biologicznie elementów konstrukcyjnych więźby dachowej, z deskowaniem i łaceniem.
• Wymiana okienek i wyłazów dachowych.
• Wykonanie instalacji odgromowej.
• Zagospodarowanie terenu
Szczegółowy zakres robót do wykonania określają: wzór umowy stanowiący ZAŁĄCZNIK NR 8 do SWZ oraz program funkcjonalno-użytkowy oraz materiały pomocnicze (przedmiary, zdjęcia, mapki) stanowiące ZAŁĄCZNIK NR 9 do SWZ.
2) Wspólny słownik Zamówień (CPV): 45.26.10.00-4, 45.40.00.00-1, 45.31.23.10-3, 71.22.10.00-3.
3) Czas trwania lub termin wykonania: 120 dni od daty podpisania umowy.
4) Kryteria oceny ofert: cena 60%, okres rękojmi za wady 40%
3.9.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45312310-3 - Ochrona odgromowa
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-03
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
120 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Gutkowska Katarzyna "BOB"
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5821004272
4.3.3.) Ulica: Kościuszki 95B
4.3.4.) Miejscowość: Braniewo
4.3.5.) Kod pocztowy: 14-500
4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 338055,19 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00461013/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-27
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Niekorzystne warunki atmosferyczne w okresie styczeń-luty 2026 r. wpłynęły na możliwość terminowego zakończenia robót. Stale utrzymująca się temperatura poniżej 0 st. C.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu zakończenia robót do 15.03.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Niekorzystne warunki atmosferyczne w okresie styczeń-luty 2026 r. wpłynęły na możliwość terminowego zakończenia robót. Stale utrzymująca się temperatura poniżej 0 st. C. W/w warunki pogodowe utrzymywały się do 06.03.2026 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu zakończenia robót do 30.04.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 330255,19 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Termin ogłoszenia o wykonaniu umowy związany jest z procedowaniem czynności odbiorowych z Wykonawcą związanych z dalszym opóźnieniem prac remontowych oraz naliczaniem kar umownych.| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |