Przebudowa drogi powiatowej Nr 1 143R w km 2+172,50 – 2+818,50 w m. Kliszów;
Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00399910
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00399910/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 11:05
- Lokalizacja
- Mielec, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5832d1ca-3d5a-434e-a651-72d1e3b81b77
- Identyfikator
- 8171761112
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399910 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej Nr 1 143R w km 2+172,50 – 2+818,50 w m. Kliszów;
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690587692
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Korczaka 6a
1.4.2.) Miejscowość: Mielec
1.4.3.) Kod pocztowy: 39-300
1.4.4.) Województwo: podkarpackie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.4.7.) Numer telefonu: 48 17 583 75 21
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzd.mielec.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzd.mielec.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
jednostka organizacyjna samorządu powiatowego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5832d1ca-3d5a-434e-a651-72d1e3b81b77
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399910
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00141652
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Przebudowa drogi powiatowej Nr 1 143R w km 2+172,50 – 2+818,50 w m. Kliszów;
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Zamówienie obejmuje przebudowę drogi powiatowej Nr 1 143R Gawłuszowice – Mielec od km 2+172,50 do km 2+818,50 w m. Kliszów. W zakres przebudowy drogi wchodzi: poszerzenie jezdni do szerokości 5,.70-6,20m i wykonanie na całej długości warstw z betonu asfaltowego: w-wy wyrównawczej AC/16W; oraz w-wy ścieralnej gr. 5cm AC/11S dla kat. ruchu KR3; budowa drogi dla pieszych o szer. 1,8m po stronie lewej przy krawędzi jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego; przebudowa istniejącego odwodnienia pasa drogowego;. Należy również uzupełnić pobocza i zjazdy kruszywem łamanym.
UWAGA!
Wymagane jest, aby warstwy zarówno wyrównawcza jak i ścieralna wykonane z betonu asfaltowego zostały ułożone bez szwu (jedną szerokością rozkładarki). Dodatkowo warstwy ścieralne na jezdni oraz na chodniku muszą być wykonane jako jedne działki robocze. W związku z powyższym wymagane jest uwzględnienie opracowania projektu organizacji ruchu na czas wykonania przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem technologii wykonania warstw bitumicznych. Nie dopuszcza się wykonywanie pozostałych robót przy całkowitym zamknięciu przebudowywanego odcinka drogi.
2. Szczegółowy zakres robót określony jest w Rozdziale III SWZ – Kosztorys ofertowy- załącznik nr 1. Roboty będące przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie ze Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, zawartymi w Rozdziale III SWZ - załącznik nr 2. Zamawiający wymaga udzielenia na wykonane roboty gwarancji i rękojmi na okres w przedziale 36-60 m-cy;
3. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za należyte zabezpieczenie terenu robót i odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone Zamawiającemu i osobom trzecim. Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu po zakończeniu robót;
4. Przedmiot zamówienia nazywany jest w dalszej treści Specyfikacji Warunków Zamówienia „przedmiotem zamówienia”;
5. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny, ustawie z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych oraz ustawie z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane;
6. Ilekroć w SWZ i załącznikach do SWZ, dokumentacji zamówienia, we wszystkich pozycjach, w których występują znaki towarowe, patenty lub źródła pochodzenia materiałów lub urządzeń Zamawiający dopuszcza możliwość wykorzystania materiałów lub urządzeń równoważnych tzn. o nie gorszych parametrach technicznych, a wskazane produkty lub urządzenia należy traktować jako przykładowe rozwiązania. Pod pojęciem równoważności należy rozumieć, iż zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych niż założonych w dokumentacji technicznej.
W przypadkach, w których opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i 3 PZP zamawiając, Zamawiający wskazuje zgodnie z art. 101 ust. 4, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji technicznej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót i wykazania zapewnienia parametrów równoważności leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić wraz z ofertą dowody równoważności oferowanych przez niego produktów w stosunku do tych określonych w dokumentacji technicznej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót (np. karty katalogowe produktów, opisy techniczne, dokumentację techniczną). Jeżeli Wykonawca nie wskaże w formularzu ofertowym żadnych informacji w tym zakresie oraz nie przedłoży dowodów równoważności oferowanych rozwiązań, Zamawiając przyjmie, że wykonawca nie będzie stosował w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia rozwiązań równoważnych.
Jeżeli zastosowane rozwiązania równoważne wymagać będą dopełnienia strony formalnej np. zmiany zgłoszeń lub decyzji zezwalający na realizację robót budowlanych, zmiany lub wykonania dodatkowej dokumentacji projektowej, Wykonawca ma obowiązek czynności te dopełnić i uwzględnić w cenie oferty.
7. W przypadku gdy wymagania w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych odnoszą się do norm lub innych systemów odniesienia, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił w ofercie dowód równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 PZP.
3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
100 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane POLBUD Tomasz Darowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8661581587
4.3.3.) Ulica: Długa 60
4.3.4.) Miejscowość: Rytwiany
4.3.5.) Kod pocztowy: 28-236
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1064549,01 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00228953/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-05
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1064549,01 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |