Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w Gminie Krotoszynie

MIASTO I GMINA KROTOSZYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400108
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400108/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-20 11:50
Lokalizacja
Krotoszyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-87e5a0d0-a5f2-47c2-900c-7031d99403e0
Identyfikator
6211693428
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalacje słoneczneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychOchrona odgromowaUsługi elektryczneInstalowanie stacji rozdzielczychPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

3 przyznane

INTELIGENTNY DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄToruń, PL · lot 0
250 000 PLN
INTELIGENTNY DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄToruń, PL · lot 1
78 000 PLN
INTELIGENTNY DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄToruń, PL · lot 2
108 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400108 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w Gminie Krotoszynie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA KROTOSZYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854872

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kołłątaja 7

1.5.2.) Miejscowość: Krotoszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-700

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 722 74 11

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.krotoszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.krotoszyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-87e5a0d0-a5f2-47c2-900c-7031d99403e0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w Gminie Krotoszynie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-87e5a0d0-a5f2-47c2-900c-7031d99403e0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400108

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050670/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Poprawa efektyywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w gminie Krotoszyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324949

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR-RZP.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 415339,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w Gminie Krotoszyn” - Cz. I ,,Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach sportowych w Krotoszynie" - w rozumieniu ustawy PZP ma charakter mieszany przy czym głównym przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznych, a pozostałe świadczenia, tj. wykonanie dokumentacji projektowych, uzyskanie wymaganych uzgodnień, decyzji, zgłoszeń robót budowlanych w organie architektoniczno-budowlanym, wykonanie niezbędnych robót budowlanych i instalacyjnych na budynkach - mają charakter pomocniczy (akcesoryjny) i są niezbędne do osiągnięcia pełnej funkcjonalności instalacji. Realizacja inwestycji wzorowana jest na formule ,,zaprojektuj i wybuduj”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Opisie Przedmiotu Zamówienia OPZ wraz z załącznikami (Programami Funkcjonalno-Użytkowymi) – stanowiącym Załącznik A do SWZ.
3. Miejsce realizacji zamówienia: Krotoszyn, Wielkopolska - Cz. I ul. Młyńska 2b i ul. Sportowa 1a.
4. Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach naboru „Ekologia dla społeczeństwa”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

71314100-3 - Usługi elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 234323,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w Gminie Krotoszyn” - Cz. II ,,Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury " - w rozumieniu ustawy PZP ma charakter mieszany przy czym głównym przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznych, a pozostałe świadczenia, tj. wykonanie dokumentacji projektowych, uzyskanie wymaganych uzgodnień, decyzji, zgłoszeń robót budowlanych w organie architektoniczno-budowlanym, wykonanie niezbędnych robót budowlanych i instalacyjnych na budynkach - mają charakter pomocniczy (akcesoryjny) i są niezbędne do osiągnięcia pełnej funkcjonalności instalacji. Realizacja inwestycji wzorowana jest na formule ,,zaprojektuj i wybuduj”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Opisie Przedmiotu Zamówienia OPZ wraz z załącznikami (Programami Funkcjonalno-Użytkowymi) – stanowiącym Załącznik A do SWZ.
3. Miejsce realizacji zamówienia: Krotoszyn, Wielkopolska - Cz. II ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 18
4. Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach naboru „Ekologia dla społeczeństwa”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

71314100-3 - Usługi elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 78728,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach instytucji kultury i sportu w Gminie Krotoszyn” - Cz. III ,,Poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej" - w rozumieniu ustawy PZP ma charakter mieszany przy czym głównym przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznych, a pozostałe świadczenia, tj. wykonanie dokumentacji projektowych, uzyskanie wymaganych uzgodnień, decyzji, zgłoszeń robót budowlanych w organie architektoniczno-budowlanym, wykonanie niezbędnych robót budowlanych i instalacyjnych na budynkach - mają charakter pomocniczy (akcesoryjny) i są niezbędne do osiągnięcia pełnej funkcjonalności instalacji. Realizacja inwestycji wzorowana jest na formule ,,zaprojektuj i wybuduj”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Opisie Przedmiotu Zamówienia OPZ wraz z załącznikami (Programami Funkcjonalno-Użytkowymi) – stanowiącym Załącznik A do SWZ.
3. Miejsce realizacji zamówienia: Krotoszyn, Wielkopolska - Cz. III ul. Benicka 9
4. Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach naboru „Ekologia dla społeczeństwa”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

71314100-3 - Usługi elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 102288,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 250000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 323490,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 250000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTELIGENTNY DOM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8792741347

7.3.3) Ulica: Bolesława Chrobrego 117

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 250000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-06

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 96835,44 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 78000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTELIGENTNY DOM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8792741347

7.3.3) Ulica: Bolesława Chrobrego 117

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 78000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-06

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 108000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 158670,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 108000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTELIGENTNY DOM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8792741347

7.3.3) Ulica: Bolesława Chrobrego 117

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 108000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-06

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy