Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.: Zadanie nr 7 – „Odbudowa drogi powiatowej nr 1212 O relacji Gościęcin-Szonów.

Powiat Prudnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400138
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400138/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 11:57
Lokalizacja
Prudnik, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-304b5cf7-42d6-4b0f-8f38-93ac82a75ddb
Identyfikator
7551917146
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty budowlane w zakresie budowy mostów

Wykonawcy

1 przyznane

EKO-PROBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGogolin, PL · lot 0
1 888 814,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400138 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.: Zadanie nr 7 – „Odbudowa drogi powiatowej nr 1212 O relacji Gościęcin-Szonów.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Prudnicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412600

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 76

1.5.2.) Miejscowość: Prudnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-200

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatprudnicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiatprudnicki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-304b5cf7-42d6-4b0f-8f38-93ac82a75ddb

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.: Zadanie nr 7 – „Odbudowa drogi powiatowej nr 1212 O relacji Gościęcin-Szonów.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-304b5cf7-42d6-4b0f-8f38-93ac82a75ddb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400138

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036217/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r., Zadanie nr 7 - odbudowa drogi powiatowej nr 1212 O relacji Gościęcin-Szonów.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Priorytet FEOP.13 Fundusze Europejskie na rzecz odbudowy i odporności opolskiego po powodzi [RESTORE] Działanie 13.3 Infrastruktura społeczno-publiczna (odbudowa po powodzi) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320293

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1239081,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zadanie nr 7 - Odbudowa drogi powiatowej nr 1212 O relacji Gościęcin-Szonów, uszkodzonej w trakcie powodzi z września 2024r.
Odbudowa drogi powiatowej realizowana będzie na dwóch odcinkach:
km 0+000,00 – km 0+165,92
km 0+589,29 – km 1+202,96
Łączna długość odcinków drogi powiatowej, przeznaczonej do odbudowy wynosi: 779,59 m.
Zakres prac budowlanych obejmuje:
-roboty rozbiórkowe,
-odbudowę konstrukcji drogi,
-odbudowę zjazdów, chodników, poboczy i rowów,
-odbudowę systemu kanalizacji deszczowej,
-odbudowę elementów niekonstrukcyjnych mostu oraz odbudowę przepustu drogowego,
-odbudowę przepustów pod zjazdami, wraz z umocnieniem wlotów i wylotów.
W ramach planowanego zamierzenia, w istniejącym obiekcie budowlanym jakim jest droga powiatowa nr 1212 O, realizowane będą roboty budowlane polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiące bieżącej konserwacji, przy czym przy pracach budowlanych związanych z odbudową drogi zastosowane będą wyroby budowlane, częściowo inne niż użyte w stanie pierwotnym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1888814,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2496900,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1888814,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKO-PROBUD Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 380709830

7.3.3) Ulica: Rolna 1

7.3.4) Miejscowość: Gogolin

7.3.5) Kod pocztowy: 47-320

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty brukarskie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1888814,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 110 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane