Przeprowadzenie remontu wolier bażantów wraz z uporządkowaniem zieleni w ich otoczeniu i zaplanowanie nowych kolekcji botanicznych na projektowanym obszarze Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.
Ogród Zoobotaniczny w Toruniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00400122
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00400122/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 11:54
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8e61b554-7d90-4a04-84c5-4d3ff3bb46f4
- Identyfikator
- 9562004462
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400122 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przeprowadzenie remontu wolier bażantów wraz z uporządkowaniem zieleni w ich otoczeniu i zaplanowanie nowych kolekcji botanicznych na projektowanym obszarze Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Ogród Zoobotaniczny w Toruniu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870205636
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Bydgoska 7
1.4.2.) Miejscowość: Toruń
1.4.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zoo.torun.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zoo.torun.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8e61b554-7d90-4a04-84c5-4d3ff3bb46f4
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400122
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00109188
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
„Ochrona ex situ wybranych gatunków zwierząt i roślin na terenie Ogrodu Zoobotanicznego oraz zwiększenie bioróżnorodności na tym obszarze” – nr FEKP.02.15-IZ.00-0002/25. Program: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027; Priorytet 2 Fundusze europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu; Działanie: 2.15 Zwiększenie potencjału przyrodniczego w regionie.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Przeprowadzenie remontu wolier bażantów wraz z uporządkowaniem zieleni w ich otoczeniu i zaplanowanie nowych kolekcji botanicznych na projektowanym obszarze Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przeprowadzenie remontu wolier bażantów wraz z uporządkowaniem zieleni w ich otoczeniu i wykonaniem nowych kolekcji botanicznych na obszarze objętym projektem pn.
„Ochrona ex situ wybranych gatunków zwierząt i roślin na terenie Ogrodu Zoobotanicznego oraz zwiększenie bioróżnorodności na tym obszarze” – nr FEKP.02.15-IZ.00-0002/25, realizowanym w ramach Programu: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027; Priorytet 2 Fundusze europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu; Działanie: 2.15 Zwiększenie potencjału przyrodniczego w regionie.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) roboty budowlane (woliery) - kompleksowy remont i przebudowa istniejących wolier;
2) uporządkowanie zieleni i utworzenie nowych kolekcji botanicznych (na wzór ogrodów w stylu japońskim);
3) działania informacyjno-edukacyjne.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45112712-9 - Roboty w zakresie kształtowania ogrodów
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45223700-3 - Roboty budowlane w zakresie stacji obsługi
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
39294100-0 - Artykuły informacyjne i promocyjne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
90 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): LIG-BUD Piotr Ligaj
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7411739963
4.3.3.) Ulica: Bukowa 27/4
4.3.4.) Miejscowość: Toruń
4.3.5.) Kod pocztowy: 87-100
4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 810000 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00175389/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-15
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 810000 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |