Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich zabytkowych kamienic Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w celu stworzenia odpowiednich warunków do prowadzenia działalności kulturalnej (ZP/01/2021)
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00400177
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00400177/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 12:07
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-de9abdc0-bfb9-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5830008826
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400177 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich zabytkowych kamienic Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w celu stworzenia odpowiednich warunków do prowadzenia działalności kulturalnej (ZP/01/2021)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276848
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Mariacka 25/26
1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.4.3.) Kod pocztowy: 80-833
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.7.) Numer telefonu: 58-322-21-12
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@archeologia.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.archeologia.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de9abdc0-bfb9-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400177
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00070435/01
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich zabytkowych kamienic Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w celu stworzenia odpowiednich warunków do prowadzenia działalności kulturalnej (ZP/01/2021)
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich zabytkowych kamienic Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w celu stworzenia odpowiednich warunków do prowadzenia działalności kulturalnej. Budynki wpisane są do rejestru zabytków nieruchomych, położone są przy ul. Mariackiej 25/26 i 27 oraz ul. Dzianej 9 w Gdańsku. Zamówienie nie obejmuje ekspozycji wystawy.
2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 3 etapy:
2.1. Roboty budowlane polegające na termomodernizacji i wymianie pokrycia dachu budynku Domu Przyrodników, objęte pozwoleniem na budowę nr WUiA.VI.6740.1742-3.2019.OZ.375527 z dnia 29.09.2019 r. oraz pozwoleniem wydanym przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, nr ZN.5142.1468.2019.IK z dnia 30.10.2019 r.
2.2. Roboty budowlane w budynku Domu Przyrodników, objęte pozwoleniem na budowę nr WUiA.I.6740.160-2.2017.4-PE.30746 z dnia 24.03.2017 r. oraz pozwoleniem wydanym przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, nr ZN.5142.261.2020.IK z dnia 11.03.2020 r.
2.3. Roboty budowlane oraz prace konserwatorskie w budynku Brama Mariacka, objęte pozwoleniem wydanym przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, nr ZN.SG.5142.1828.2.2020.JT z dnia 10.05.2021 r. Obecnie procedowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie prac nastąpi po uprawomocnieniu się ww. decyzji.
3. Uwaga! Część rysunkowa oraz opisowa projektu termomodernizacji dachu zawiera w swej treści informacje o wymianie (rekonstrukcji) iglicy. Zamawiający informuje, że zakres ten został już zrealizowany i nie należy przyjmować go do wyceny. Udostępniony przez Zamawiającego przedmiar robót został zaktualizowany, i pomija ten zakres robót.
4. Uwaga 2! Przed przekazaniem terenu budowy, wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji fotograficznej stanu pomieszczeń, również tych niepodlegających przebudowie, a także elementów zewnętrznych budynków, celem zadokumentowania stanu technicznego. Dokumentację, wraz z opisem, należy sporządzić w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
5. Uwaga 3! Zgodnie z zaleceniami Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków:
1) Istniejąca Ściana nośna (I piętro), stanowiąca wydzielenie Sal 3.03 i 3.04, przeznaczona w części do wyburzenia, zgodnie z rys. MA_A_PB_03 (projekt budowlany, architektura), wymaga w pierwszej kolejności, przed robotami wyburzeniowymi, przeprowadzenia odkrywek i ustalenia, czy jest to mur oryginalny zabytkowy, czy mur współczesny. Dokonane odkrywki będą podstawą do podjęcia dalszych działań związanych z prowadzeniem robót przy ścianie (skan rysunku z informacją Projektanta stanowi załącznik nr 12 do SWZ),
2) Lokalizacja agregatów skraplających (projekt budowlany, elewacja południowa) wg rysunku, stanowiącego załącznik nr 13 do SWZ.
6. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa dołączona do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów
45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
19 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Restauro Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8790007086
4.3.3.) Ulica: ul. Wola Zamkowa 6
4.3.4.) Miejscowość: Toruń
4.3.5.) Kod pocztowy: 87-100
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 12017586,86 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2021/BZP 00150984/02
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Nie
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 9
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Roboty dodatkowe
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
- Wykonanie robót dodatkowych, objętych spisanym w dniu 15 lutego 2022 r. Protokołem konieczności Nr 1 w sprawie dokonania robót dodatkowych zgodnie z art 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP oraz par. 4 ust. 3 i 4 Umowy.
- Całość przedmiotu Umowy zostanie wykonana i przekazana Zamawiającemu w terminie 23 miesięcy od daty podpisania Umowy.
- Za wykonanie Przedmiotu Umowy Zamawiający zobowiązuje się zapłacić Wykonawcy wynagrodzenie w wysokości: netto 10.228.301,67 zł, brutto 12.580.811,05 zł.
5.4.6.) Wartość zmiany: 563224,19
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Roboty dodatkowe
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
- Wykonanie robót dodatkowych, objętych spisanym w dniu 13 września 2022 r. Protokołem konieczności Nr 2 w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
- Za wykonanie Przedmiotu Umowy Zamawiający zobowiązuje się zapłacić Wykonawcy wynagrodzenie w wysokości: Netto: 11.029.101,99 zł, Brutto: 13.565.795,45 zł.
5.4.6.) Wartość zmiany: 984984,40
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Roboty dodatkowe
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
- Wykonanie robót dodatkowych, objętych Protokołem konieczności Nr 3 z dnia 26.06.2023 r. oraz Protokołem konieczności Nr 4 z dnia 26.06.2023 r. w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
- Całość przedmiotu Umowy zostanie wykonana i przekazana Zamawiającemu w terminie do 28 miesięcy od daty podpisania Umowy.
- Za wykonanie Przedmiotu Umowy Zamawiający zobowiązuje się zapłacić Wykonawcy wynagrodzenie w wysokości: Netto: 11.832.772,13 zł, Brutto: 14.554.309,72 zł.
5.4.6.) Wartość zmiany: 988514,27
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
- Korekta wynagrodzenia wprowadzonego Aneksem nr 3 do Umowy ze względu na nieprecyzyjne określenie stawki VAT w kosztorysach ofertowych przedłożonych do Aneksu nr 3.
- Wykonanie robót dodatkowych, objętych Protokołem konieczności Nr 5 w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, co skutkuje zmianą terminu realizacji Umowy oraz zmianą wartości Umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
- Korekta wynagrodzenia wprowadzonego Aneksem nr 3 do Umowy ze względu na nieprecyzyjne określenie stawki VAT w kosztorysach ofertowych przedłożonych do Aneksu nr 3.
- Wykonanie robót dodatkowych, objętych Protokołem konieczności Nr 5 w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, co skutkuje zmianą terminu realizacji Umowy oraz zmianą wartości Umowy.
- Nowy termin: 29.03.2024.
- Wynagrodzenie umowne po uwzględnieniu ww. zmian: netto: 12.353.882,62 zł; VAT: 2.841.393,00 zł; brutto: 15.195.275,62 zł.
5.4.6.) Wartość zmiany: 640965,90
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem konieczności Nr 6 w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP, co skutkuje zmianą terminu realizacji Umowy oraz zmianą wartości umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
- Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem konieczności Nr 6 w sprawie wykonania robót dodatkowych o wartości 2.297.711,67 zł brutto.
- Nowy termin: 30.06.2025
Aneks nr 5. Poniżej podano cały zakres zmian wprowadzonych aneksem:
1) Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem konieczności Nr 6 w sprawie wykonania robót dodatkowych o wartości 2.297.711,67 zł brutto zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP, co skutkuje zmianą wartości oraz zmianą terminu realizacji Umowy.
2) Aneksem nr 5 wprowadzono ponadto zmiany do Umowy na podstawie: art. 455 ust. 2 ustawy PZP (Protokół Nr 1 w sprawie wprowadzenia zmian do umowy na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy PZP, wartość zmiany: 1.451.652,57 zł brutto) oraz zmiany na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP (zmiany zapisów umownych oraz zmiana terminu wykonania Umowy).
3) Wartość obu ww. zmian =3.749.364,24 zł brutto.
4) Wynagrodzenie umowne po uwzględnieniu obu ww. zmian: 18.944.639,86 zł brutto.
5) Nowy termin: 30.06.2025
5.4.6.) Wartość zmiany: 2297711,67
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem konieczności nr 7 w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1) Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem konieczności nr 7 w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP, co skutkuje zmianą wartości umowy o wartość 276.243,74 zł brutto.
2) Zmiana terminów etapów pośrednich, przy zachowaniu terminu końcowego realizacji umowy, zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP.
3) Wynagrodzenie umowne po uwzględnieniu Aneksu nr 6 wynosi: 19.220.883,60 zł brutto.
5.4.6.) Wartość zmiany: 276243,74
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem Konieczności nr 8 w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1) Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem Konieczności nr 8 w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP, co skutkuje zmianą wartości umowy o kwotę 514.959,60 zł brutto.
2) Zmiana terminów etapów pośrednich, przy zachowaniu terminu końcowego realizacji umowy, zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP.
3) Wynagrodzenie umowne po uwzględnieniu Aneksu nr 7 wynosi: 19.735.843,20 zł brutto
5.4.6.) Wartość zmiany: 514959,60
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem konieczności Nr 9 w sprawie wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
- Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem konieczności Nr 9 w sprawie wykonania robót dodatkowych o wartości 349.116,62 zł brutto.
- Nowy termin wykonania etapów pośrednich oraz wykonania umowy.
Aneks nr 8.
Poniżej podano cały zakres zmian wprowadzonych ww. aneksem:
1) Wykonanie robót dodatkowych objętych Protokołem konieczności Nr 9 w sprawie wykonania robót dodatkowych o wartości 349.116,62 zł brutto zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP.
2) Aneksem nr 8 wprowadzono ponadto zmiany do Umowy na podstawie: art. 455 ust. 2 ustawy PZP - Protokół Nr 2 w sprawie wprowadzenia zmian do umowy na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy PZP, wartość zmiany: 56.377,37 zł brutto.
3) Wartość obu ww. zmian: 405.493,99 zł brutto.
4) Wynagrodzenie umowne po uwzględnieniu obu ww. zmian: 20.141.337,19 zł brutto.
5) Nowy termin wykonania umowy: 15.12.2025 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 349116,12
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 9
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
- Waloryzacja wynagrodzenia, na podstawie § 4 ust. 8 Umowy
- Zmiana terminu wykonania umowy
- Wprowadzenie terminów dla poszczególnych etapów robót pozostających do zakończenia
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
- Waloryzacja wynagrodzenia, na podstawie § 4 ust. 8 Umowy o kwotę 961.044,18 zł brutto
- Zmiana terminu wykonania umowy do dnia 15.12.2025
- Wprowadzenie terminów dla poszczególnych etapów robót pozostających do zakończenia
- Wynagrodzenie umowne po uwzględnieniu waloryzacji: 21.102.381,37 zł brutto.
5.4.6.) Wartość zmiany: 961044,18
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 12687581,48 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |