Remont nawierzchni bitumicznych w 2026r. na drogach powiatowych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie z podziałem na zadania
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIECHOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00400190
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00400190/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 12:11
- Lokalizacja
- Miechów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-53b20596-c904-40ed-8175-8a6520792ee6
- Identyfikator
- 6591331127
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400190 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont nawierzchni bitumicznych w 2026r. na drogach powiatowych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie z podziałem na zadania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIECHOWIE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 299943221
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Warszawska 11
1.4.2.) Miejscowość: Miechów
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-200
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: postepowania@zdpmiechow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpmiechow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-53b20596-c904-40ed-8175-8a6520792ee6
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400190
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00096975
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont nawierzchni bitumicznych w 2026r. na drogach powiatowych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie z podziałem na zadania
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zadanie nr 1 - Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych – wykonany remonterem metodą ciśnieniową przy użyciu emulsji i grysów:
Miejsce i lokalizacja remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych w roku 2026 na drogach Powiatu Miechowskiego:
Załącznik: Wykaz dróg do remontu – dla zadania 1
1) Przewidywana ilość remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych emulsją i grysami przy użyciu remontera to 200 Mg
2) Zamawiający uzależnia wykonanie zakresu objętego zamówieniem od faktycznych potrzeb ilości i wielkości miejsc wymagających remontu cząstkowego dróg powiatowych na terenie Powiatu Miechowskiego.
3) Przewidziana ilość ton nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania całego zamówienia.
4) Zamawiający gwarantuje wykonanie umowy na poziomie 60% przewidywanego zakresu robót.
5) Rozliczenie przedmiotu zamówienia objętego zakresem gwarantowanym jak i całkowitym nastąpi na podstawie cen wskazanych w ofercie Wykonawcy.
Wymagania jakościowe określone przez Zamawiającego odnoszące się do głównych elementów przedmiotu zamówienia, dla zadania 1
Wymagania jakościowe dla materiałów stosowanych do remontu cząstkowego (kruszywo, lepiszcze):
1) grysy frakcji 2-5 mm i 2-8 mm odpowiadające wymaganiom podanym w PN-EN-13043/2004 ,,Kruszywa do mieszanek bitumicznych i powierzchniowych utrwaleń stosowanych na drogach, lotniskach i innych powierzchniach przeznaczonych do ruchu”,
2) kationowe emulsje asfaltowe szybkorozpadowe niemodyfikowane rodzaju C 65 BP3 PU/RC i C 69 BP3 PU spełniające wymagania zgodnie z PN-EN 13808:2013-10
3.9.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-10
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
110 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH "PROF-BUD" SPÓŁKA CYWILNA WÓJCIK KRZYSZTOF, FRĄK MAGDALENA (Prof-Bud s.c.)
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 260223968
4.3.3.) Ulica: Górnicza
4.3.4.) Miejscowość: Kielce
4.3.5.) Kod pocztowy: 25-651
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 191880,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00153674/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W wyniku konieczności zwiększenia zakresu robót remontowych zgodnie z §15 ust. 2 pkt. 1b umowy następuje zwiększenie (o 19Mg) ilości remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych emulsją i grysami przy użyciu remontera na sieci dróg powiatowych Powiatu miechowskiego.
Zwiększeniu ulega łączna ilość remontów cząstkowych wykonywanych emulsją i grysami przy użyciu remontera, w ramach zawartej umowy z ilości 200 Mg do ilości 219 Mg, z jednoczesnym zwiększeniem kwoty wynagrodzenia określonego w umowie. w oparciu o okoliczności wskazane w protokole konieczności z dnia 26.06.2026r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Strony zgodnie ustalają, że w ramach zawartej umowy i na warunkach w niej określonych na podstawie art.455 ust. 2 Pzp oraz § 15 ust.2 pkt 1 b) w związku z § 17 ust. 2 umowy dokonuje się zmiany umowy w zakresie wynagrodzenia końcowego.
2. Zmianie ulega treść § 3 ust. 1 umowy, który otrzymuje brzmienie:
Cena jednostkowa wynosi 780,00 zł/Mg (netto)
Przewidywana ilość remontu 219 Mg.
Przewidywana wartość wynagrodzenia za cały przedmiot umowy wynosi:
Cena brutto 210 108,60 zł (wraz z należnym podatkiem Vat 23% )
Słownie: dwieście dziesięć tysięcy sto osiem złotych 60/100.
5.4.6.) Wartość zmiany: 18228,60
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Strony zgodnie ustalają, że w ramach zawartej umowy i na warunkach w niej określonych na podstawie art.455 ust. 1 pkt.1 Pzp oraz § 15 ust.2 pkt 2 b) w związku z § 17 ust. 2 umowy dokonuje się zmiany umowy w zakresie terminu wykonania zamówienia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmianie ulega treść § 2 ust. 2 umowy, który otrzymuje brzmienie:
Wykonawca jest zobowiązany wykonać roboty budowlane, stanowiące przedmiot niniejszej umowy w terminie 121 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, tj. do dnia 10.07.2026r.
Przy czym za pierwszy dzień realizacji przedmiotu umowy przyjmuje się dzień podpisania umowy, a ostatnim dniem realizacji jest ostatni dzień tego terminu (121 dzień), a jeżeli dzień ten przypada na dzień wolny od pracy to ostatnim dniem realizacji jest następny dzień roboczy
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 210108,60 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |