Remont nawierzchni bitumicznych w II kw. 2026r. na dr.pow.administrowanych przez ZDP w Miechowie poprzez likwidację przełomów oraz remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIECHOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400222
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400222/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 12:17
Lokalizacja
Miechów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f4fefdb5-613e-4351-ad25-f3cfd617a3e1
Identyfikator
6591331127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie naprawy dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400222 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont nawierzchni bitumicznych w II kw. 2026r. na dr.pow.administrowanych przez ZDP w Miechowie poprzez likwidację przełomów oraz remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIECHOWIE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 299943221

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Warszawska 11

1.4.2.) Miejscowość: Miechów

1.4.3.) Kod pocztowy: 32-200

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: postepowania@zdpmiechow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpmiechow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4fefdb5-613e-4351-ad25-f3cfd617a3e1

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400222

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00219341

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Remont nawierzchni bitumicznych w II kw. 2026r. na dr.pow.administrowanych przez ZDP w Miechowie poprzez likwidację przełomów oraz remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest
Remont nawierzchni bitumicznych w II kwartale 2026r. na drogach powiatowych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie poprzez likwidację miejsc przełomowych typu ciężkiego oraz remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej.

Poz.1 Likwidacja miejsc przełomowych typu ciężkiego

Miejsce i lokalizacja likwidacji przełomów typu ciężkiego w roku 2026 na drogach Powiatu Miechowskiego:
Załączniki: Przedmiar robót i Wykaz dróg do remontu

Przedmiot zamówienia obejmuje
− Rozebranie istniejącej nawierzchni bitumicznej gr śr. 8cm
− Roboty ziemne wykonywane koparkami przedsiębiernymi z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość do 1 km, koparka 0,15 m3, kategoria gruntu IV-VI koryto gł. 0,55m
− Profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, mechanicznie, grunt kategorii I-IV
− Podbudowy z stabilizacji piasku cementem Rm=2,5MPa, warstwa dolna, po zagęszczeniu 20cm
− Podbudowy z kruszyw łamanych, warstwa dolna, po zagęszczeniu 25·cm
− Podbudowy z kruszyw łamanych, warstwa górna, po zagęszczeniu 10·cm
− Nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa wiążąca), mieszanka asfaltowa, grubość po zagęszczeniu 4·cm, masa grysowa, samochód 5-10·t - KR2

1) Przewidywana ilość przełomów do likwidacji na sieci dróg powiatowych to 256 m2
2) Zamawiający uzależnia wykonanie zakresu objętego zamówieniem od faktycznych potrzeb ilości i wielkości miejsc przełomowych na sieci dróg powiatowych na terenie Powiatu Miechowskiego.
3) Przewidziana ilość przełomów nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania całego zamówienia.
4) Zamawiający gwarantuje wykonanie umowy na poziomie 60% przewidywanego zakresu robót.
5) Rozliczenie przedmiotu zamówienia objętego zakresem gwarantowanym jak i całkowitym nastąpi na podstawie cen wskazanych w ofercie Wykonawcy.

Poz.2 Remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej

Miejsce i lokalizacja remontu nawierzchni z frezowaniem warstwy ścieralnej w roku 2026 na drogach Powiatu Miechowskiego:
Załączniki: Przedmiar robót i Wykaz dróg do remontu

Przedmiot zamówienia obejmuje
− Frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej ścieralnej gr śr. 4cm na połączeniu starej nawierzchni z nową na dł. 2mb na całej szerokości nawierzchni
− Oczyszczenie wraz ze skropieniem nawierzchni drogowych, mechanicznie - nawierzchnia z bitumu
− Nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa ścieralna), mieszanka asfaltowa, grubość po zagęszczeniu 5·cm, masa grysowa, samochód 5-10·t - KR3 wraz z uszczelnieniem połączenia taśmą bitumiczną

1) Przewidywana ilość remontów nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej na sieci dróg powiatowych to 2710,00 m2
2) Zamawiający uzależnia wykonanie zakresu objętego zamówieniem od faktycznych potrzeb ilości i wielkości miejsc do remontu z frezowaniem nawierzchni, na sieci dróg powiatowych na terenie Powiatu Miechowskiego.
3) Przewidziana ilość miejsc do remontu nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania całego zamówienia.
4) Zamawiający gwarantuje wykonanie umowy na poziomie 60% przewidywanego zakresu robót.
5) Rozliczenie przedmiotu zamówienia objętego zakresem gwarantowanym jak i całkowitym nastąpi na podstawie cen wskazanych w ofercie Wykonawcy.

2. Szczegółowy zakres robót, lokalizacja i wymagania jakościowe opisane są w następujących dokumentach:
1) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
2) specyfikacja warunków zamówienia,
3) Załączniki: Przedmiar robót i Wykaz dróg
W przypadku rozbieżności lub nieścisłości w zapisach poszczególnych dokumentów wchodzących w skład dokumentacji postępowania przyjmuje się, że prawidłowo zostały przedstawione dane wg hierarchii dokumentów wynikającej z kolejności ich wyszczególnienia powyżej.

3. Wykonawca jest zobowiązany wykonać przedmiot umowy przy użyciu własnego sprzętu i materiałów.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wydzielenia i zabezpieczenia terenu prowadzonych robót.
5. Wykonawca jest odpowiedzialny za wykonywanie robót, odbiory częściowe (jeżeli dotyczy) oraz organizację (BHP, p.poż, oraz koordynacja w zakresie BHP) na terenie prowadzonych robót. Wszystkie czynności należy prowadzić i wykonywać w oparciu o aktualne normy i przepisy.
6. Zaleca się aby wykonawca dokonał wizji lokalnej na terenie roboty budowlanej oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. Wizja lokalna nie jest elementem niezbędnym do złożenia oferty.
7. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45233220-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233142-6 Roboty w zakresie naprawy dróg

8. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne. Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w OPZ. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w OPZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

90 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): "BOLTECH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273708836

4.3.3.) Ulica: ul. Kolejowa 37

4.3.4.) Miejscowość: Bukowno

4.3.5.) Kod pocztowy: 32-332

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 296169,61 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00268431/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-14

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 296169,61 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane