PRZEBUDOWA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OSP W OLSZYNIE w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”

GMINA OLSZYNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400223
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400223/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 12:17
Lokalizacja
Olszyna, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7f64f9b5-ab92-477f-b0bf-0c9fe20794c3
Identyfikator
6131002876
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęIzolacja cieplnaWykonywanie pokryć dachowychKładzenie rynienRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne elektryczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400223 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
PRZEBUDOWA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OSP W OLSZYNIE w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA OLSZYNA

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821486

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Wolności 20

1.4.2.) Miejscowość: Olszyna

1.4.3.) Kod pocztowy: 59-830

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@olszyna.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.olszyna.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f64f9b5-ab92-477f-b0bf-0c9fe20794c3

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400223

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00277574

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania” dofinansowany jest w ramach Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku”, Działania nr 2.1. „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 - nr FEDS.02.01-IZ.00-0030/23

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

PRZEBUDOWA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OSP W OLSZYNIE w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie i termomodernizacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie oraz przebudowa przyłącza wodociągowego i kanalizacji deszczowej wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”, z podziałem na:
- Termomodernizację budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”
– „Przebudowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie”,
w oparciu o dokumentację projektową „TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W OLSZYNIE” w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania””, „PRZEBUDOWA BUDYNKU OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W OLSZYNIE”, decyzję pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku nr 208/25 z dnia 06.02.2025 r. oraz decyzję pozwolenia na budowę nr 39/2025 z dnia 25.02.2025 r.
2. Zakres projektu budowlanego obejmuje m.in.:
- wykucia i wyburzenia w ścianach konstrukcyjnych;
- wykonanie lekkich ścianek działowych z G-K;
- wykonanie wewnętrznej klatki schodowej;
- wykonanie nowych okładzin ściennych;
- wykonanie nowych tynków wewnętrznych;
- wykonanie powłok malarskich;
- wykonanie nowych kanałów wentylacyjnych;
- wykonanie nowych posadzek;
- wykonanie zadaszenia nad wejściem głównym do budynku;
- obniżenie poziomu posadzki w garażu oraz wykonanie nowych podłóg na gruncie;
- demontaż stropu nad I piętrem oraz konstrukcji dachu wraz z pokryciem;
- wykonanie nowych wieńców w poziomie dachu
- wykonanie nowej więźby dachowej oraz warstw dachu i pokrycia z blachy płaskiej na rąbek stojący;
- wykonanie nowych obróbek blacharskich oraz orynnowania;
- przemurowanie kominów;
- wykonanie utwardzeń oraz zagospodarowania terenu;
- przebudowa przyłącza wodociągowego;
- przebudowa kanalizacji deszczowej;
- wymiana źródła ciepła z kotła na paliwo stałe na pompę ciepła;
- przebudowa oraz modernizacja instal. elektrycznej i sanitarnej;
- montaż instalacji OZE - panele fotowoltaiczne,
- wymiana bram garażowych;
- wymiana oświetlenia na LED;
oraz inne roboty budowlane wynikające z technologii robót.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w Załączniku nr 9 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-12

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2025-10-24

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): TMB POLSKA Sp. z o. o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8971842183

4.3.3.) Ulica: Plac Solny 15

4.3.4.) Miejscowość: Wrocław

4.3.5.) Kod pocztowy: 50-062

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 3321000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00413630/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-22

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zamawiający w dokumentach postępowania wskazał termin wykonania zamówienia: do 3 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy, lecz nie później niż do dnia 24.10.2025 r. (podpisanie protokołu odbioru). Zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz.U.2024.1320 ze zmianami) – Zamawiający zmieni termin zamówienia – 9 miesięcy od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do dnia 31.05.2026 r., po wydłużeniu terminu projektu przez Instytucję Zarządzającą.

Po uzyskaniu zgody na wydłużenie terminu realizacji projektu przez Instytucję Zarządzającą, Zamawiający zmienił termin realizacji zadania do dnia 31.05.2026 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Było
"Termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy strony ustalają najpóźniej na dzień 24.10.2025 r."
Jest po zmianie
"Termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy strony ustalają najpóźniej na dzień 31.05.2026 r."

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Po analizie stanu technicznego elementów budynku po usunięciu tynków i pomiarach nierówności stwierdzono konieczność wykonania następujących dodatkowych prac:
1. Rozbiórki i wykonania nowego słupa podpierającego główny podciąg stalowy stropodachu.
2. Rozbiórki ścianek działowych murowanych i wykonanie nowych ścianek działowych gipsowo-kartonowych
3. Rozbiórki komina i wykonania wentylacji grawitacyjnej z montażem kominków dachowych
4. Wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego podciągu stalowego stropodachu
5. Wykonanie dodatkowej izolacji termicznej i podkładu podposadzkowego na I piętrze wraz z wyrównaniem poziomu posadzki
6. Rozbiórki istniejącej i wykonania nowej ściany nośnej klatki schodowej wraz z fundamentem.
7. Rozbiórki fragmentów fundamentów słupów w garażu.

Z uwagi na wystąpienie robót dodatkowych, przedłużeniu uległ również termin wykonania zadania.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie uległo:
- wynagrodzenie Wykonawcy z 3 321 000,00 zł brutto (słownie zł: trzy miliony trzysta dwadzieścia jeden tysięcy i 00/100), przy 23% podatku VAT, na 3 540 298,10 zł brutto (słownie zł: trzy miliony pięćset czterdzieści tysięcy dwieście dziewięćdziesiąt osiem złotych i 10/100), przy 23% podatku VAT;
- zabezpieczenie należytego wykonania umowy z 166 050,00 zł (słownie: sto sześćdziesiąt sześć tysięcy pięćdziesiąt złotych i 00/100), na 177 014,90 zł (słownie: sto siedemdziesiąt siedem tysięcy czternaście złotych i 90/100);
- termin wykonania zadania z 31.05.2026 r. na 22.06.2026 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 219298,10

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność wykonania robót dodatkowych, ograniczony dostęp do materiałów budowlanych oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Było
"Termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy strony ustalają najpóźniej na dzień 22.06.2026 r."
Jest po zmianie
"Termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy strony ustalają najpóźniej na dzień 22.07.2026r."

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3540298,10 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane