Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: "Przebudowa parteru budynku nr 48 w m. Kętrzyn na potrzeby osób zatrzymanych"

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400267
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400267/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 12:28
Lokalizacja
Kętrzyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e070a78a-ad8a-4a12-bbaf-0eb71cadafbb
Identyfikator
7420007389
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty konstrukcyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty drogowe

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400267 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: "Przebudowa parteru budynku nr 48 w m. Kętrzyn na potrzeby osób zatrzymanych"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510207605

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78

1.4.2.) Miejscowość: Kętrzyn

1.4.3.) Kod pocztowy: 11-400

1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.4.7.) Numer telefonu: 89 750 33 43

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.wmosg@strazgraniczna.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.strazgraniczna.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e070a78a-ad8a-4a12-bbaf-0eb71cadafbb

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400267

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00149814

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt nr FAMI.03.01-IZ.00-0001/24 „Organizowanie powrotów przymusowych oraz powrotów dobrowolnych” Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2021-2027 w ramach działania projektu pn. „Przebudowa parteru budynku nr 48 w m. Kętrzyn na potrzeby osób zatrzymanych”.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: "Przebudowa parteru budynku nr 48 w m. Kętrzyn na potrzeby osób zatrzymanych"

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot zamówienia stanowią roboty budowlane dla zadania pn. „Przebudowa parteru budynku nr 48 w m. Kętrzyn na potrzeby osób zatrzymanych”. Obiekt położony jest w kompleksie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78.
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ, w tym:
1) Załącznik nr 1.1 – Projekt zagospodarowania działki;
2) Załącznik nr 1.2 – Projekt architektoniczno-budowlany;
3) Załącznik nr 1.3 - Opinie, uzgodnienia, pozwolenia;
4) Zał. nr 2.1 – Projekt techniczny – architektura;
5) Zał. nr 2.2 – Projekt techniczny – drogi;
6) Zał. nr 2.3 – Projekt techniczny – elektryczny;
7) Zał. nr 2.4 – Projekt techniczny – sanitarny (cześć opisowa);
8) Zał. nr 2.4.1 – Projekt techniczny – sanitarny (cześć rysunkowa);
9) Zał. nr 2.5 – Projekt techniczny – teletechnika;
10) Zał. nr 2.6 – Projekt techniczny – konstrukcja;
11) Zał. nr 3.1 – Szczegółowa specyfikacja techniczna SST – b. budowlana;
12) Zał. nr 3.2 – Szczegółowa specyfikacja techniczna SST – b. drogowa;
13) Zał. nr 3.3 – Szczegółowa specyfikacja techniczna SST – b. elektryczna;
14) Zał. nr 3.4 – Szczegółowa specyfikacja techniczna SST – b. sanitarna;
15) Zał. nr 3.5 – Szczegółowa specyfikacja techniczna SST – b. teletechniczna;
16) Zał. nr 4 - Kopia decyzji NR Kę/7/23 z dnia 28 lipca 2023 r.

3.9.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-06

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

400 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Usługowe Adam Stadnik

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7422023151

4.3.3.) Ulica: Mickiewicza 27A

4.3.4.) Miejscowość: Korsze

4.3.5.) Kod pocztowy: 11-430

4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 4997500,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00288546/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-23

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Na podst. § 12 ust. 2 pkt. 2 lit. b cyt. umowy 157/SBiON/25 z dnia 06.06.2025 r. sporządzono Aneks nr 1 (216/SBiON/26 z dnia 11.06.26r.) na podstawie protokołu konieczności wykonania robót budowlanych z dnia 19.03.2026 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Aneks nr 1 (216/SBiON/26 z dnia 11.06.26r.) dotyczy zmiany wynagrodzenia umownego w związku z wystąpieniem na etapie realizacji robót budowlanych konieczności wykonania robót dodatkowych polegających na zabudowie pionów centralnego ogrzewania. Zabudowa instalacji c.o. ma na celu zmniejszenie ryzyka uszkodzenia mechanicznego przez osoby korzystające z budynku, poprawę wyglądu wew. pomieszczeń oraz minimalizację wystąpienia nieszczęśliwych zdarzeń losowych na ciągach komunikacyjnych.

5.4.6.) Wartość zmiany: 9487,97

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5006987,97 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

1. Podczas realizacji zamówienia dokonywano kontroli w terminach: 06.07.2026 r., 06.02.2026r., 26.06.2025r. tj. dokonano kontroli zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w zakresie zapisów art. 95 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych ujętych w umowie – czynności kontrolne potwierdziły spełnienie przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia przewidzianego w zawartej umowie.
2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane