Modernizacja dróg powiatowych poprzez wykonanie warstwy profilująco-wzmacniającej z betonu asfaltowego.

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIECHOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400273
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400273/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 12:30
Lokalizacja
Miechów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-231b117e-8b53-4db9-8cd0-2cb679a3565b
Identyfikator
6591331127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie naprawy dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400273 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja dróg powiatowych poprzez wykonanie warstwy profilująco-wzmacniającej z betonu asfaltowego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIECHOWIE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 299943221

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Warszawska 11

1.4.2.) Miejscowość: Miechów

1.4.3.) Kod pocztowy: 32-200

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: postepowania@zdpmiechow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpmiechow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-231b117e-8b53-4db9-8cd0-2cb679a3565b

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400273

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00106813

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja dróg powiatowych poprzez wykonanie warstwy profilująco-wzmacniającej z betonu asfaltowego.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia:
Modernizacja dróg powiatowych poprzez wykonanie warstwy profilująco-wzmacniającej z betonu asfaltowego.

Roboty realizowane będą na następujących odcinkach dróg:
Poz. 1 – Droga powiatowa nr 1207K w m. Szczepanowice, od km 8+610 do km 10+790, dł. 0,747km
Poz. 2 - Droga powiatowa nr 1174K w m. Szczepanowice, od km 2+816 do km 3+116, dł. 0,3km
Poz. 3 - Droga powiatowa nr 1194K w m. Marcinowice, od km 0+000 do km 1+355, dł. 1,355km
Poz.4 - Droga powiatowa nr 1185K w m. Charsznica, Uniejów Kolonia, od km 4+654 do km 5+272, dł. 0,607km
Poz. 5 - Droga powiatowa nr 1229K w m. Dziaduszyce, Zagorzany od km 0+000 do km 1+330, dł.1,330km
Poz. 6 - Droga powiatowa nr 1232K w m. Dosłońce, od km 0+780 do km 1+020, długości 0,24km
Poz. 7 - Droga powiatowa nr 1221K w m. Trzonów, od km 2+690 do km 4+250, długości 1,56km

2 Zakres robót do wykonania

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE:

Modernizacja dróg powiatowych poprzez wykonanie warstwy profilująco-wzmacniającej z betonu asfaltowego.
Poz. 1 – Droga powiatowa nr 1207K w m. Szczepanowice, od km 8+610 do km 10+790, dł. 0,747km
Roboty przygotowawcze
Wykonanie ścinki zawyżonych poboczy mechanicznie, obustronnie
Warstwa bitumiczna
Wykonanie w-wy wyrównawczej istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną, mieszanka asflatowa, wbudowanie mechaniczne, grysowa ,
Wykonanie w-wy ścieralnej profilująco –wzmacniającej KR3, po uprzednim mechanicznym zafrezowaniu najazdów wraz ze skropieniem, uszczelnienie szwu taśma bitumiczną.
Pobocza
Wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.

Poz. 2 - Droga powiatowa nr 1174K w m. Szczepanowice, od km 2+816 do km 3+116, dł. 0,3km
Roboty przygotowawcze
Wykonanie ścinki zawyżonych poboczy mechanicznie, obustronnie
Warstwa bitumiczna
Wykonanie w-wy wyrównawczej istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną, mieszanka asflatowa, wbudowanie mechaniczne, grysowa ,
Wykonanie w-wy ścieralnej profilująco –wzmacniającej KR3, po uprzednim mechanicznym zafrezowaniu najazdów wraz ze skropieniem, uszczelnienie szwu taśma bitumiczną.
Pobocza
Wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.

Poz. 3 - Droga powiatowa nr 1194K w m. Marcinowice, od km 0+000 do km 1+355, dł. 1,355km
Roboty przygotowawcze
Wykonanie ścinki zawyżonych poboczy mechanicznie, obustronnie
Warstwa bitumiczna
Wykonanie w-wy ścieralnej profilująco –wzmacniającej KR3, po uprzednim mechanicznym zafrezowaniu najazdów wraz ze skropieniem, uszczelnienie szwu taśma bitumiczną.
Pobocza
Wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.
Oznakowanie
Wykonanie oznakowania grubowarstwowego gładkiego, przystanek autobusowy.

Poz.4 - Droga powiatowa nr 1185K w m. Charsznica, Uniejów Kolonia, od km 4+654 do km 5+272, dł. 0,607km
Roboty przygotowawcze
Wykonanie ścinki zawyżonych poboczy mechanicznie, obustronnie
Warstwa bitumiczna
Wykonanie w-wy wyrównawczej istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną, mieszanka asflatowa, wbudowanie mechaniczne, grysowa ,
Wykonanie w-wy ścieralnej profilująco –wzmacniającej KR3, po uprzednim mechanicznym zafrezowaniu najazdów wraz ze skropieniem, uszczelnienie szwu taśma bitumiczną.
Pobocza
Wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.

Poz. 5 - Droga powiatowa nr 1229K w m. Dziaduszyce, Zagorzany od km 0+000 do km 1+330, dł.1,330km
Roboty przygotowawcze
Wykonanie ścinki zawyżonych poboczy mechanicznie, obustronnie
Warstwa bitumiczna
Wykonanie w-wy wyrównawczej istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną, mieszanka asflatowa, wbudowanie mechaniczne, grysowa ,
Wykonanie w-wy ścieralnej profilująco –wzmacniającej KR3, po uprzednim mechanicznym zafrezowaniu najazdów wraz ze skropieniem, uszczelnienie szwu taśma bitumiczną.
Pobocza
Wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.

Poz. 6 - Droga powiatowa nr 1232K w m. Dosłońce, od km 0+780 do km 1+020, długości 0,24km
Roboty przygotowawcze
Wykonanie ścinki zawyżonych poboczy mechanicznie, obustronnie
Warstwa bitumiczna
Wykonanie w-wy ścieralnej profilująco –wzmacniającej KR3, po uprzednim mechanicznym zafrezowaniu najazdów wraz ze skropieniem, uszczelnienie szwu taśma bitumiczną.
Pobocza
Wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.

Poz. 7 - Droga powiatowa nr 1221K w m. Trzonów, od km 2+690 do km 4+250, długości 1,56km
Roboty przygotowawcze
Wykonanie ścinki zawyżonych poboczy mechanicznie, obustronnie
Warstwa bitumiczna
Wykonanie w-wy wyrównawczej istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną, mieszanka asflatowa, wbudowanie mechaniczne, grysowa ,
Wykonanie w-wy ścieralnej profilująco –wzmacniającej KR3, po uprzednim mechanicznym zafrezowaniu najazdów wraz ze skropieniem, uszczelnienie szwu taśma bitumiczną.
Pobocza
Wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.


3 Szczegółowy zakres robót, lokalizacja i wymagania jakościowe opisane są w następujących dokumentach:
1) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
2) specyfikacji warunków zamówienia,
3) przedmiarze robót (odrębnie dla każdej pozycji 1-7).
W przypadku rozbieżności lub nieścisłości w zapisach poszczególnych dokumentów wchodzących w skład dokumentacji postępowania przyjmuje się, że prawidłowo zostały przedstawione dane wg hierarchii dokumentów wynikającej z kolejności ich wyszczególnienia powyżej.

Załączone do SWZ przedmiary mają jedynie charakter informacyjny, pomocniczy do wyceny oferty. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową i innymi dokumentami postępowania jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.

4 Wykonawca jest zobowiązany wykonać przedmiot umowy przy użyciu własnego sprzętu i materiałów.
5 Wykonawca zobowiązany jest do wydzielenia i zabezpieczenia terenu prowadzonych robót.
6 Wykonawca jest odpowiedzialny za wykonywanie robót, odbiory częściowe (jeżeli dotyczy) oraz organizację (BHP, p.poż, oraz koordynacja w zakresie BHP) na terenie prowadzonych robót. Wszystkie czynności należy prowadzić i wykonywać w oparciu o aktualne normy i przepisy.
7 Zaleca się aby wykonawca dokonał wizji lokalnej na terenie roboty budowlanej oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. Dokonanie wizji jest zalecane ale nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty w rozumieniu art.131 ust.2 ustawy.

8 Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45000000-7 Roboty budowlane
45233142-6 Roboty w zakresie naprawy dróg

9 Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne. Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w OPZ. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w OPZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

140 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): COLAS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631014321

4.3.3.) Ulica: ul. Nowa 49

4.3.4.) Miejscowość: Palędzie

4.3.5.) Kod pocztowy: 62-070

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 2117316,35 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00179056/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-23

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Strony zgodnie ustalają, że w ramach zawartej umowy i na warunkach w niej określonych na podstawie art.455 ust. 2 Pzp oraz § 22 ust.2 pkt 1 a) w związku z § 12 ust. 1 umowy dokonuje się zmiany umowy w zakresie wynagrodzenia końcowego.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega treść § 12 ust. 1 umowy, który otrzymuje brzmienie:
Za wykonanie przedmiotu umowy, określonego w § 1 ust. 1 niniejszej umowy, Strony ustalają wynagrodzenie kosztorysowe w wysokości:
Cena wraz z podatkiem VAT 23% wynosi : 2 146 639,92 złotych
(słownie złotych: dwa miliony sto czterdzieści sześć tysięcy sześćset trzydzieści dziewięć złotych 92/100).

5.4.6.) Wartość zmiany: 29323,57

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2146639,92 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane