Modernizacja dróg gminnych na terenie gminy z podziałem na części
Gmina Spiczyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00400342
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00400342/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 12:45
- Lokalizacja
- Spiczyn, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-450e4424-714b-471b-974b-522d4b066d84
- Identyfikator
- 5050032832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400342 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja dróg gminnych na terenie gminy z podziałem na części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Spiczyn
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019916
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Spiczyn 10C
1.4.2.) Miejscowość: Spiczyn
1.4.3.) Kod pocztowy: 21-077
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@spiczyn.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.spiczyn.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-450e4424-714b-471b-974b-522d4b066d84
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400342
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00014226
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja dróg gminnych na terenie gminy z podziałem na części
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
4.2.1. Część 1 „Budowa drogi gminnej nr 105122L w miejscowości Spiczyn, gmina Spiczyn” zlokalizowanej na działce nr 455 w Spiczynie na odcinku 1 215,00 mb, w tym:
a) wykonanie poszerzenia drogi o szerokości zmiennej,
b) doziarnienie istniejącej konstrukcji kruszywem mineralnym 0-31,5 i wykonanie recyklingu przy użyciu cementu,
c) wykonanie profilowania podbudowy po recyklingu konstrukcji,
d) opracowanie recepty w celu wytworzenia mieszanki o wytrzyma-łości 2,5 MPa,
e) wykonanie warstwy wyrównującej z kruszywa 0-31,5mm ,
f) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego,
g) wykonanie warstwy wiążącej,
h) wykonanie poboczy z kruszywa mineralnego 0-31,5,
i) przebudowa istniejących zjazdów,
j) wymiana istniejącego przełazu dla płazów na nowy wykonany w technologii żelbetowej monolitycznej,
k) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
l) uzyskanie w imieniu zamawiającego nieprawomocnego pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zawiadomienia organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy.
Parametry charakterystyczne drogi:
- Powierzchnia przebudowywanej jezdni – 5619,00 m2,
- Szerokość projektowanej nawierzchni jezdni – 4,5 – 5,0m
- Długość przebudowywanej drogi – 1215,00 mb
- Szerokość projektowanych poboczy – 0,75 m
- Kategoria ruchu – KR2
Konstrukcja nawierzchni jezdni:
Jezdnia:
− warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 50/70 o grubości 3 cm,
− warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W 50/70 o grubości 4 cm,
− warstwa podbudowy z kruszywa mineralnego 0-31,5 – 12cm,
− warstwa wyrównawcza podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 zmiennej grubości średnio 5 cm wraz z dodatkiem cementu - recykling głęboki na miejscu na głębokość 25 cm.
Konstrukcja nawierzchni poszerzenia drogi:
− warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 50/70 o grubości 3 cm,
− warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W 50/70 o grubości 4 cm,
− warstwa podbudowy z kruszywa mineralnego 0-31,5 – 14cm,
− warstwa wyrównawcza podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 zmiennej grubości średnio 5 cm wraz z dodatkiem cementu - recykling głęboki na miejscu na głębokość 25 cm,
− warstwa z kruszywa betonowego 0-63mm grubości 20cm.
Konstrukcja nawierzchni poboczy:
− warstwa z kruszywa łamanego 0-31,5mm grubości 7cm,
− konstrukcja analogicznie jak pod nawierzchnią bitumiczną.
Konstrukcja skrzyżowań wyniesionych:
− warstwa ścieralna z betonowej kostki brukowej o grubości 8cm,
− warstwa podsypki z grysu 2/7 o grubości 3cm,
− warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 50/70 o grubości 3 cm,
− warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W 50/70 o grubości 4 cm,
− warstwa podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 zmiennej grubości 12cm,
− warstwa wyrównawcza podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5mm zmiennej grubości średnio 5cm wraz z dodatkiem cementu – recykling głęboki na miejscu na głębokość 25cm.
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
Umowa dla części nr 2
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
4.2.2. Część 2 „Remont drogi gminnej nr 105118L w miejscowości Jawidz, gmina Spiczyn”, zlokalizowanej na działkach nr 320 w Jawidzu na odcinku 746,00 mb, w tym:
a) doziarnienie istniejącej konstrukcji kruszywem mineralnym 0-31,5 i wykonanie recyklingu przy użyciu cementu,
b) wykonanie profilowania podbudowy po recyklingu konstrukcji,
c) opracowanie recepty w celu wytworzenia mieszanki o wytrzyma-łości 2,5 MPa,
d) wykonanie warstwy wyrównującej z kruszywa 0-31,5mm,
e) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego,
f) wykonanie warstwy wiążącej,
g) wykonanie poboczy z kruszywa mineralnego 0-31,5,
h) przebudowa istniejących zjazdów,
i) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Parametry charakterystyczne drogi:
- Szerokość projektowanej nawierzchni jezdni – 3,20 – 3,40m
- Długość remontowanej drogi – 746,00m
- Kategoria ruchu – KR2
Konstrukcja nawierzchni jezdni:
Jezdnia:
− warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 50/70 o grubości 3 cm,
− warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W 50/70 o grubości 4 cm,
− warstwa podbudowy z kruszywa mineralnego 0-31,5 – 8cm,
− warstwa doziarniająca z kruszywa mineralnego 0-31,5 – zmienna średnio 5 cm,
− stabilizacja istniejącej konstrukcji kruszywem 0-31,5 – zmienna
Zjazdy:
− uzupełnienie kruszywem 0-31,5 – zmienna
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-03
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
6 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe STAN-LUB S.C. S. Maliborski L. Bujała
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 430586487
4.3.4.) Miejscowość: Bełżyce
4.3.6.) Województwo: lubelskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1258552,40 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00162643/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1258552,40 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |