„Przebudowa dróg gminnych w gminie Gronowo Elbląskie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz budżetu Województwa Warmińsko Mazurskiego”

GMINA GRONOWO ELBLĄSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400402
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400402/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 12:59
Lokalizacja
Gronowo Elbląskie, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2aa6baf2-3944-41b5-a71b-b64d87b31069
Identyfikator
5782982929
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wymiana nawierzchni drogowejRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400402 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg gminnych w gminie Gronowo Elbląskie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz budżetu Województwa Warmińsko Mazurskiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRONOWO ELBLĄSKIE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748070

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Łączności 3

1.4.2.) Miejscowość: Gronowo Elbląskie

1.4.3.) Kod pocztowy: 82-335

1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gminagronowo@gminagronowo.pl,

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminagronowo.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2aa6baf2-3944-41b5-a71b-b64d87b31069

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400402

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00339020

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Przebudowa dróg gminnych w gminie Gronowo Elbląskie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz budżetu Województwa Warmińsko Mazurskiego”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych w gminie Gronowo Elbląskie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz budżetu Województwa Warmińsko Mazurskiego” o załączoną dokumentację projektową oraz Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych zwanej dalej STWiORB.
2. Przedmiot zamówienia współfinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz budżetu Województwa Warmińsko Mazurskiego.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje niżej podane zadania:
Zadanie 1: „Przebudowa drogi gminnej nr 102091N w miejscowości Kopanka Druga”
Zadanie obejmuje między innymi:
• Przebudowę istniejącej drogi gminnej z zastosowaniem nawierzchni z płyt drogowych betonowych pełnych gr. 15cm podwójnie zbrojonych prętami 12mm i 8mm. W celu uzyskania projektowanej szerokości jezdni wynoszącej 5,00m przyjęto wzdłużny układ płyt o dwóch szerokościach 1,50m oraz 1,00m tj.: 1x1,50m +2x1,00m +1x1,50m. Długość płyt drogowych 3,00m. W celu zapewnienia sztywności wzdłużnej płyt drogowych betonowych należy zastosować dwie warstwy zbrojenia. Przy czym średnica prętów zbrojenia głównego nie może być mniejsza niż 12mm a średnica prętów rozdzielczych nie mniejsza niż 8mm.
• wykonanie rozbiórki całkowicie zdegradowanej istniejącej nawierzchni drogi bitumicznej,
• usunięcie kolizji sieci kablowych teletechnicznych z nowoprojektowaną jezdnią,
• montaż rur osłonowych na sieciach teletechnicznych w miejscach skrzyżowań z układem drogowym,
• wykonanie wzmocnienia istniejącego podłoża materacami z kruszyw,
• usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami teletechnicznymi,
• wykonanie nowej konstrukcji drogi dla kategorii ruchu KR2 o nawierzchni z płyt drogowych betonowych pełnych gr. 15cm o szer. 5,00m,
• wykonanie nowej konstrukcji zjazdów o nawierzchni z płyt betonowych pełnych gr 15cm,
• wykonanie poboczy z kruszywa betonowego z recyklingu
• wymianę oznakowania pionowego,
• wykonanie miejsc mijania pojazdów.
Z uwagi na niekorzystne warunki gruntowe pod konstrukcją drogi gminnej zaprojektowano wzmocnienie słabego podłoża. Konstrukcja ulepszonego podłoża została zaprojektowana w systemie stabilizacji warstwy bądź kilku warstw kruszywa stabilizowanego georusztem lub georusztami (ang. Mechanically Stabilised Layer - MSL). MSL jest to technologia, wykorzystująca funkcję stabilizacyjną georusztu, w ramach której następuje poprawa parametrów warstwy kruszywa (mieszanki niezwiązanej) dzięki ograniczeniu możliwości przemieszczeń ziaren kruszywa pod działaniem obciążenia. Ograniczenie to jest efektem działania mechanizmu zazębienia ziaren w sztywnym oczku georusztu. W niniejszym opracowaniu warstwa kruszywa stabilizowanego georusztem składa się z dwóch podstawowych elementów tj. georusztu wielokształtnego i kruszywa. Rozwiązanie to pozwalana wzmocnić istniejące podłoże do E2 ≥ 80 MPa.

Przed przystąpieniem do wykonywania robot, należy wykonać następujące roboty przygotowawcze:
- wykonanie wykopu do poziomu spodu konstrukcji ulepszenia podłoża,
- dogęszczenie występujących gruntów,
- ewentualne obniżenie poziomu terenu pod wpływem zagęszczenia uzupełnić gruntem zasypowym.
- w przypadku nieuzyskania wymaganej nośności dowieźć i zawałować około 0,30 m gruzu z rozbiórki drogi.

Zastosowanie ulepszenia słabego podłoża gruntowego w postaci Mechanically Stabilised Layer (MSL) z użyciem mieszanki niezwiązanej stabilizowanej georusztem wielokształtnym, wiąże się ze znaczącym polepszeniem właściwości funkcjonalnych pod konstrukcją nawierzchni:
- osiągnięciem wymaganej nośności;
- stworzeniem platformy o jednorodnych właściwościach;
- osiągnięciem wyższego wskaźnika zagęszczenia warstwy kruszywa;
- jednorodnością i równomiernością ewentualnych osiadań całej konstrukcji.

UWAGA
Na etapie realizacji Wykonawca może zastosować alternatywną technologię zapewniającą osiągnięcie wymaganych nośności z zastosowaniem georusztow ze sztywnymi oczkami. Nie dopuszcza się stosowania geosiatek/georusztow w węzłach przeplatanych, zgrzewanych, klejonych. Na zastosowaną technologię Wykonawca winien wykonać projekt technologiczny i zatwierdzić przez Inwestora.

• KONSTRUKCJA WZMOCNIENIA ISTNIEJĄCEGO PODŁOŻA POD KONSTRUKCJĄ DROGI
- uzyskanie wtórnego modułu odkształcenia 80MPa
- mieszanka niezwiązana kruszyw C50/30, 0/31,5 – gr. 25cm
- georuszt wielokształtny typu N1
- mieszanka niezwiązana kruszyw C50/30, 0/31,5 – gr. 25cm
- georuszt wielokształtny typu N1
- istniejące podłoże E2 ≥ 10 MPa (rodzime lub z zawałowaniem grubego gruzu z rozbiórki drogi)

• KONSTRUKCJA JEZDNI DROGI GMINNEJ
- płyty drogowe betonowe pełne podwojnie zbrojone 100x300 i 150x300 - grub. 15cm
- podsypka z piasku 0-4 - grub 4cm
- podbudowa z mieszanki niezwiązanej kruszyw C90/3, 0/31,5 - grub. 10cm

• KONSTRUKCJA ZJAZDÓW
- płyty drogowe betonowe pełne podwojnie zbrojone 100x300 i 150x300 - grub. 15cm
- podsypka z piasku 0-4 - grub 4cm
- podbudowa z mieszanki niezwiązanej kruszywa bet. z recyklingu 0/31,5 - grub. 20 cm

• SPRAWDZENIE WARUNKU MROZOODPORNOŚCI PROJEKTOWANYCH KONSTRUKCJI:
Z uwagi na występowanie bezpośrednio pod konstrukcją projektowanej drogi gruntów spoistych w stanie plastycznym oraz gruntów niespoistych w stanie luźnym (warstwa nr II) będących gruntami wysadzinowymi sprawdzono pełnienie warunku mrozoodporności.

• Przebudowę i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej OPL oraz HAWE, PCSS

Szczegółowy zakres robót do wykonania został określony w:
1. Projekt techniczny (BRANŻA DROGOWA) – załącznik nr 1 do SWZ,
2. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych zwanej dalej STWiOR – załącznik nr 2 do SWZ.
3. Przedmiar robot (pomocniczo - BRANŻA DROGOWA) – załącznik nr 3 do SWZ
4. Projekt techniczny (BRANŻA TELETECHNICZNA) – załącznik nr 4 do SWZ,
5. Przedmiar robot (pomocniczo – BRANŻA TELETECHNICZNA) – załącznik nr 5 do SWZ

Zadanie 2: „Przebudowa drogi gminnej nr 102054N w miejscowości Mojkowo, gmina Gronowo Elbląskie”.
Zadanie obejmuje między innymi:
• oznakowanie robót
• rozbiórkę istniejącej nawierzchni z płyt typu IOMB
• korytowanie pod całą szerokość jezdni
• ułożenie geotkaniny wzmacniającej
• wykonanie dolnych warstw konstrukcyjnych jezdni
• ułożenie nawierzchni z płyt drogowych
• wypełnienie środkowej części jezdni płytami IOMB w miejscach mijanek i na zjazdach
• utwardzenie poboczy oraz środkowego pasa drogi kruszywem betonowym

Szczegółowy zakres robót do wykonania został określony w:
1. Projekt techniczny – załącznik nr 6 do SWZ,
2. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych zwanej dalej STWiOR – załącznik nr 7 do SWZ.
3. Przedmiar robot (pomocniczo) – załącznik nr 8 do SWZ
4. Projekt Zagospodarowania Terenu z zaznaczonym odcinkiem do przebudowy – załącznik nr 9 do SWZ
UWAGA:
Przebudowę drogi należy wykonać tylko na odcinku A-B 0 długości 170 m tj. od km 1+162,00 do 1+332,00
Szczegółowy opis zadania w SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-02

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

8 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Żuławska Grupa Handlowo Usługowa SC

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5792285646

4.3.3.) Ulica: Zagonowa 25

4.3.4.) Miejscowość: Nowy Dwór Gdański

4.3.5.) Kod pocztowy: 82-100

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 2509200,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00402005/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi- warunki pogodowe znacznie odbiegały od norm (intensywne opady śniegu, niskie temperatury powietrza, oblodzenia oraz silne roztopy).

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi- warunki pogodowe znacznie odbiegały od norm (intensywne opady śniegu, niskie temperatury powietrza, oblodzenia oraz silne roztopy).

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi- warunki pogodowe znacznie odbiegały od norm (intensywne opady śniegu, niskie temperatury powietrza, oblodzenia oraz silne roztopy).

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi- warunki pogodowe znacznie odbiegały od norm (intensywne opady śniegu, niskie temperatury powietrza, oblodzenia oraz silne roztopy).

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2509200,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane