Przebudowa drogi gminnej Dębiczek-Mączniki.

Gmina Środa Wielkopolska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400460
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400460/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 13:09
Lokalizacja
Środa Wielkopolska, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-299dd09a-87e7-489d-b51e-864900793564
Identyfikator
7861636737
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wymiana nawierzchni drogowej

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH 'DROBUD' SPÓŁKA AKCYJNAJarocin, PL · lot 0
688 800 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400460 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Dębiczek-Mączniki.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Wielkopolska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258193

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ignacego Daszyńskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Środa Wielkopolska

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-000

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 286 77 37

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@sroda.wlkp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sroda.wlkp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

Adres strony internetowej, na której jest prowadzone postępowanie i na której będą dostępne wszelkie dokumenty związane z prowadzoną procedurą: https://platformazakupowa.pl/pn/sroda_wlkp

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej Dębiczek-Mączniki.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-299dd09a-87e7-489d-b51e-864900793564

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400460

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036276/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Przebudowa drogi gminnej Dębiczek -Mączniki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321865

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IiZ.271.17.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 891772,56 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty drogowe związane z przebudową drogi gminnej nr 555527P o przebiegu Mączniki - Dębicz - Dębiczek na odcinku Dębiczek-Mączniki o długości 995m w kilometrażu od 0,977 m do 1+966,28 m. Przebudowywany odcinek drogi stanowi dojazd do terenów rolniczych, pól, dróg wewnętrznych oraz zabudowań.
W ramach planowanej przebudowy przewiduje się wykonanie następujących robót:
- roboty rozbiórkowe elementów istniejącej drogi, zjazdu, częściowo istniejącej nawierzchni jezdni z materiału bitumicznego oraz kruszywa łamanego,
- roboty ziemne z profilowaniem z zagęszczeniem istniejącego podłoża,
- wykonanie cząstkowe dolnych warstw konstrukcji nawierzchni w tym warstwa wzmocnienia podłoża i podbudowa pod fragmentami jezdni i zjazdów na posesje,
- wykonanie warstwy wyrównawczej z mieszanki niezwiązanej z kruszyw oraz utwardzenie poboczy,
- wykonanie warstwy wiążącej nawierzchni z betonu asfaltowego AC16W gr. 5 cm na nowej konstrukcji nawierzchni,
- wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego AC11S gr. 4 cm,
- regulacja istniejących elementów drogi oraz zieleń drogowa.

Ponadto w pasie drogi Wykonawca zobowiązany będzie do wykona i zamontowania w sposób trwały na własny koszt tablicy informacyjnej o wymiarach 120x80 cm oznakowanej zgodnie ze wzorem oznakowania dla dofinansowania otrzymanego z budżetu Województwa Wielkopolskiego (herb z logo do pobrania ze strony https://www.umww.pl/herb-i-flaga-wojewodztwa-wielkopolskiego) oraz treścią „Zadanie zrealizowano przy udziale dofinansowania z budżetu Województwa Wielkopolskiego” z wyszczególnieniem całkowitego kosztu zrealizowanego zadania oraz kwoty uzyskanej dotacji z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Wykonawca jest zobowiązany uzgodnić treść tablicy z Zamawiającym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 688800,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1555950,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 688800,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” SA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6171559705

7.3.3) Ulica: ul. Asfaltowa 1

7.3.4) Miejscowość: Golina

7.3.5) Kod pocztowy: 63-200

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 688800,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Na realizację przedmiotowego zadania uzyskano dotację celową, na mocy Umowy Nr 140/UMWW/DG/DG-III/2026B z dnia 06.05.2026 r. przyznaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane