Wymiana okien wraz z robotami towarzyszącymi w budynku Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy ul. Francuskiej 12 – etap 3

BIBLIOTEKA ŚLĄSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400482
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400482/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 13:15
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0292684d-fb05-412a-a5fd-a465dd2826e0
Identyfikator
9541914963
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Stolarka drewnianaRoboty budowlane w zakresie bibliotekRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400482 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wymiana okien wraz z robotami towarzyszącymi w budynku Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy ul. Francuskiej 12 – etap 3

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: BIBLIOTEKA ŚLĄSKA

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276878007

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Plac Rady Europy 1

1.4.2.) Miejscowość: Katowice

1.4.3.) Kod pocztowy: 40-021

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.4.7.) Numer telefonu: przetargi@bs.katowice.pl

1.4.8.) Numer faksu: przetargi@bs.katowice.pl

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bs.katowice.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bs.katowice.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0292684d-fb05-412a-a5fd-a465dd2826e0

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400482

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00080160

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wymiana okien wraz z robotami towarzyszącymi w budynku Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy ul. Francuskiej 12 – etap 3

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana okien wraz z robotami towarzyszącymi w budynku Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy ul. Francuskiej 12 na elewacji północnej od strony torów kolejowych, stanowiąca etap 3 realizacji zadania. Okna znajdujące się na pozostałych elewacjach budynku zostały wymienione w poprzednich etapach.
2. Budynek jako dobro kultury decyzją z dnia 31.10.1991 r. został wpisany do rejestru zabytków.
3. Zakres robót obejmuje:
a) rozbiórkę istniejącej stolarki okiennej drewnianej,
b) demontaż parapetów zewnętrznych stalowych,
c) demontaż parapetów wewnętrznych drewnianych, stalowych, ceramicznych oraz PCV,
d) zabudowanie nowej stolarki okiennej drewnianej,
e) zabudowanie nowych parapetów zewnętrznych stalowych,
f) zabudowanie nowych parapetów wewnętrznych drewnianych,
g) odtworzenie parapetów oraz ościeży z płytek ceramicznych ,
h) uzupełnienie ubytków parapetów oraz ościeży typu lastryko – technologię należy uzgodnić z Zamawiającym w obecności przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
i) uzupełnienie tynków wewnętrznych oraz uzupełnienie powierzchni elewacji - tynków zewnętrznych po robotach budowlanych,
j) malowanie farbami emulsyjnymi oraz farbami elewacyjnymi odtworzonych powierzchni tynków,
k) zabezpieczenie podłóg oraz innych elementów, które mogą zastać narażone na następstwa wykonywanych prac.
4. Wszelkie prace będą prowadzone w budynku, który będzie cały czas użytkowany przez pracowników Biblioteki Śląskiej jak i osób korzystających z zasobów bibliotecznych, jak i najemców pomieszczeń budynku. Budynek biblioteki znajduje się blisko głównych ciągów komunikacyjnych dla pieszych. Wobec czego należy bezwzględnie dbać o bezpieczeństwo ludzi, którzy w trakcie robót będą korzystać z usług bibliotecznych, osób pracujących w bibliotece jak również innych osób przebywających w pobliżu prowadzonych prac budowlanych.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do SWZ:
1) Projekt architektoniczno-budowlany – załącznik nr 1a do SWZ;
2) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – załącznik nr 1b do SWZ;
3) Przedmiar robót – załącznik nr 1c do SWZ;
4) Zatwierdzone klamki okienne – załącznik nr 1d do SWZ (należy potwierdzić kolor klamek).

3.9.) Główny kod CPV: 45422100-2 - Stolarka drewniana

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45212330-8 - Roboty budowlane w zakresie bibliotek

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-10

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

4 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): OKNA - KOŁODZIEJCZYK Janusz Kołodziejczyk

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7351226532

4.3.3.) Ulica: os. Mastalerze 33F

4.3.4.) Miejscowość: Tylmanowa

4.3.5.) Kod pocztowy: 34-451

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 484309,9 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00151403/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-26

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 484309,9 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane