Adaptacja oficyny przy ul. Leśnej 1 w Trzebnicy na potrzeby Starostwa Powiatowego w Trzebnicy – etap II
Powiat Trzebnicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00400580
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00400580/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 13:34
- Lokalizacja
- Trzebnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-adca3e73-1f4f-407e-aceb-480e38b8ef07
- Identyfikator
- 9151605763
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400580 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Adaptacja oficyny przy ul. Leśnej 1 w Trzebnicy na potrzeby Starostwa Powiatowego w Trzebnicy – etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Trzebnicki
1.2.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934785
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Ks. Dz. Bochenka 6
1.4.2.) Miejscowość: Trzebnica
1.4.3.) Kod pocztowy: 55-100
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@powiat.trzebnica.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://powiat.trzebnica.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adca3e73-1f4f-407e-aceb-480e38b8ef07
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400580
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00580587
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Adaptacja oficyny przy ul. Leśnej 1 w Trzebnicy na potrzeby Starostwa Powiatowego w Trzebnicy – etap II
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadanie pn: Adaptacja oficyny przy ul. Leśnej 1 w Trzebnicy na potrzeby budynku Starostwa Powiatowego w Trzebnicy – etap II.
2. W zakresie prac objętych etapem II należy przewidzieć m.in.:
1) wyburzenia i zamurowania wewnątrz obiektu związane ze zmianami funkcjonalnymi;
2) częściowe wykonanie rur spustowych;
3) wykonanie izolacji termicznej dachu;
4) wymianę izolacji termicznej ścian budynku wraz z odtworzeniem tynków, detali, kompleksowe malowania elewacji;
5) stolarkę okienną i drzwiową;
6) montaż stalowych schodów wewnętrznych wraz z lamelami stalowymi;
7) wykonanie nowych warstw posadzkowych w zakresie wskazanym w części rysunkowej;
8) prace wykończeniowe;
9) wykonanie nowych instalacji elektrycznych - wg proj. branży elektrycznej;
10) wykonanie nowych instalacji wod-kan, wentylacji i klimatyzacji, ogrzewania - wg proj. branży sanitarnej – uwaga zamówienie nie obejmuje pompy ciepła;
11) wykonanie opaski granitowej oraz utwardzenie pod jednostkę zewnętrzną klimatyzacji.
Uwaga – projekt wykonawczy został zaktualizowany o zakres wykonany w etapie I, przy czym stolarkę okienną i drzwiową należy wykonać w niniejszym etapie (błąd w projekcie), natomiast zakres dotyczący odwodnienia i izolacji pionowej ścian fundamentowych został już wykonany. Wykonawca winien przewidzieć w niniejszym etapie ewentualne prace związane z wpięciem do kanalizacji.
3. Adres inwestycji:
Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, ul. Leśna 1, 55-100 Trzebnica
4. Szczegółowe zakresy robót określają:
1) projekt wykonawczy (załącznik nr 10 do SWZ)
2) przedmiar robót (załącznik nr 11 do SWZ)
3) STWiOR (załącznik nr 12 do SWZ),
4) decyzja pozwolenia na budowę z załącznikami (załącznik nr 13 do SWZ),
które stanowią integralną część niniejszej SWZ.
W przypadku rozbieżności pomiędzy ww. dokumentami pierwszeństwo w stosowaniu mają: wzór umowy, projekt wykonawczy, STWiOR, przedmiar robót, decyzja pozwolenia na budowę z załącznikami.
5. Roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2024 poz. 725 ze zm.), zawartą umową w sprawie zamówienia publicznego, projektem wykonawczym, projektem budowlanym, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, przepisami prawa w tym z zakresu BHP, normami technicznymi, poleceniami Zamawiającego, zasadami współczesnej wiedzy technicznej, sztuką budowlaną, zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy, stosując wyroby budowlane posiadające certyfikaty, deklaracje zgodności, atesty
i aprobaty techniczne.
6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.
7. Przed złożeniem oferty Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy ubiegający się o wykonanie zamówienia przeprowadzali wizję lokalną budynku objętego przedmiotem zamówienia. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z Wykonawcami (rozdz. XVI ust. 14 SWZ). Ponieważ wizja lokalna to oględziny miejsca realizacji zamówienia, podczas wizji co do zasady Wykonawcy nie zwracają się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ w zakresie opisu przedmiotu zamówienia lub warunków realizacji zamówienia. Wszelkie wyjaśnienia zapisów SWZ dokonywane będą na podstawie art. 284 ustawy pzp.
3.9.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
7 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KORT Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9880302990
4.3.3.) Ulica: Ludowa 33b
4.3.4.) Miejscowość: Wołów
4.3.5.) Kod pocztowy: 56-100
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1781841,63 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00148899/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-04
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpiła konieczność uwzględnienia serwerowni w rozkładzie pomieszczeń budynku będącego przedmiotem robót
budowlanych. Zmiana jest wynikiem analiz w zakresie bieżących i przyszłych potrzeb Zamawiającego w zakresie struktury i
pojemności lokalnej sieci komputerowej. Ponadto Zamawiający wprowadził zmianę w postaci podziału przedsionka przed
toaletami, z podziałem na damski i męski, a także zmiany w zakresie stolarki okiennej i elewacji budynku, będące wynikiem
uzgodnień z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji
projektowej w zakresie instalacji sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej oraz branży ogólnobudowlanej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Z uwagi na zmiany w powyższym zakresie wystąpiła konieczność zlecenia robót dodatkowych, które nie były uwzględnione
w zamówieniu podstawowym w zakresie instalacji sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej oraz branży ogólnobudowlanej.
Dodatkowo zasadna była zamiana terminu realizacji zamówienia tj. do dnia 30.04.2026r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 285009,55
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność dostosowania przez Wykonawcę obiektu do zaleceń protokołu kontroli sanitarnej. Dodatkowe roboty obejmowały przede wszystkim wprowadzenie zmiany w instalacji wentylacji nawiewnej polegającej na rozdzieleniu strumienia powietrza nawiewanego do pomieszczeń o różnych wymaganiach użytkowych i sanitarno-zdrowotnych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużenie terminu realizacji umowy do dnia 31.07.2026 r. Wykonanie dodatkowych robót budowlanych w tym m.in. zmiana sposobu wyprowadzenia przewodów wentylacji wywiewnej (zmiana lokalizacji z przedsionków WC do korytarza), wykonanie i montaż drugiego pochwytu nad biegiem schodów przy wejściu, oznakowanie krawędzi rozpoczynającej i kończącej bieg schodów na antresolę.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2066851,18 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |