Wykonanie utwardzenia terenu przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu w ramach zadnia pn.: „Urządzenie EKO-SKWERU przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu” wraz z budową oświetlenia
Gmina Kudowa-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00400733
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00400733/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 14:06
- Lokalizacja
- Kudowa-Zdrój, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1eca43c1-a059-4d56-afeb-151ba9714c40
- Identyfikator
- 8831679903
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400733 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie utwardzenia terenu przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu w ramach zadnia pn.: „Urządzenie EKO-SKWERU przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu” wraz z budową oświetlenia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kudowa-Zdrój
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717929
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Zdrojowa 24
1.4.2.) Miejscowość: Kudowa-Zdrój
1.4.3.) Kod pocztowy: 57-350
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kudowa.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kudowa.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1eca43c1-a059-4d56-afeb-151ba9714c40
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400733
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00615556
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie nr 1 – jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej i realizowane jest w ramach programu: Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, priorytet: I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, działanie: Poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie utwardzenia terenu przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu w ramach zadnia pn.: „Urządzenie EKO-SKWERU przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu” wraz z budową oświetlenia
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z utwardzeniem terenu przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu z wykorzystaniem kostki betonowej i ekokostki wraz z budową oświetlenia, a także towarzyszących robót ziemnych rozbiórkowych i porządkowych oraz wybranych robót w zakresie zieleni, z podziałem na 2 zadania:
2) Zadanie 1 – Wykonanie utwardzenia terenu przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu w ramach zadnia pn.: „Urządzenie EKO-SKWERU przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu” jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej i realizowane jest w ramach programu: Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, priorytet: I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, działanie: Poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej.
3) Zadanie 2 – Budowa oświetlenia przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu – finansowane jest ze środków własnych Gminy Kudowa-Zdrój.
Zadanie 1 – Wykonanie utwardzenia terenu przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu w ramach zadnia pn.: „Urządzenie EKO-SKWERU przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu”
Przedmiot zamówienia w ramach zadania nr 1 obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z utwardzeniem terenu przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu z wykorzystaniem kostki betonowej i ekokostki, a także towarzyszących robót ziemnych rozbiórkowych i porządkowych oraz wybranych robót w zakresie zieleni – zgodnie z zakresem zaznaczonym na załączniku graficznym nr 1 do OPZ.
Zadanie nr 1 realizowane jest w ramach programu: Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, priorytet: I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, działanie: Poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej.
Uwaga!
Przedmiot zamówienia nie obejmuje całego zakresu ujętego w dokumentacji projektowej pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu”, w szczególności nie obejmuje następujących robót i dostaw:
1. Budowy placu zabaw.
2. Budowy siłowni zewnętrznej.
3. Remontu istniejącej sceny (altany drewnianej).
4. Dostawy i montażu elementów małej architektury (ławek, koszy na odpady, tablic informacyjnych, stojaków na rowery i hulajnogi).
5. Wymiany ogrodzenia terenu (montażu przęseł, słupków, bramy wjazdowej i furtki, wykonania fundamentów pod ogrodzenie).
6. Wykonania nawierzchni innych niż z kostki betonowej i kostki ekologicznej (nawierzchni mineralno-żywicznych oraz nawierzchni poliuretanowych (EPDM).
7. Większości prac w zakresie zieleni, w tym:
1) zakładania trawników i łąk kwietnych,
2) wykonania ogrodu deszczowego,
3) montażu obrzeży trawnikowych z tworzywa sztucznego,
4) pielęgnacji roślin w okresie gwarancyjnym.
Zakres robót w szczególności obejmuje:
1. Roboty przygotowawcze i pomiarowe.
2. Roboty rozbiórkowe, w tym:
1) rozebranie istniejącej nawierzchni z kostki betonowej oraz obrzeży betonowych – należy przekazać je Zamawiającemu.
2) wywóz i utylizację gruzu i ziemi z terenu rozbiórki.
3. Roboty ziemne, obejmujące:
1) wykonanie koryta pod nowe nawierzchnie,
2) profilowanie i zagęszczenie podłoża,
3) wywóz nadmiaru gruntu i opłaty za składowanie.
4. Wykonanie podbudowy.
5. Wykonanie obrzeży betonowych.
6. Wykonanie nawierzchni utwardzonych, tj.:
1) nawierzchnia z kostki brukowej betonowej wraz z obrzeżami (komunikacja piesza i pieszojezdna),
2) nawierzchnia z kostki ekologicznej wraz z obrzeżami.
7. Częściowe roboty w zakresie nasadzeń, obejmujące:
1) przygotowanie terenu pod nasadzenia,
2) nasadzenia krzewów zgodnie z rozdziałem 3.2.2. w dokumentacji projektowej – tabela nr 3 – zestawienie roślin projektowanych – pozycja nr 25, 27, 45, 50.
3) rozścielenie kory drzewnej.
Zadanie 2 – „Budowa oświetlenia przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu”
Przedmiotem zamówienia w ramach zadania nr 2 jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie 8 punktów oświetlenia ulicznego na terenie przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu (działka nr 111/4 i 111/9 obręb Zakrze) zgodnie z załączoną dokumentacją pn.: „Budowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia dla terenu przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu”.
Zakres robót w szczególności obejmuje:
1) budowę nowej sieci kablowej oświetlenia,
2) montaż nowoprojektowanych słupów oświetleniowych wraz z oprawami,
3) zabezpieczenie sieci.
Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, na terenie gminy Kudowa-Zdrój.
Wynikiem całości robót budowlanych będą obiekty budowlane w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, które mogą samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.
Przedmiot umowy będzie wykonany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego oraz przepisami BHP, opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiącymi załączniki do niniejszej umowy oraz warunkami zawartej umowy.
Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Wyżej wymienione dokumenty stanowią:
1) Załącznik nr 1 do SWZ - dokumentacja projektowa dla zadania nr 1 i zadania nr 2. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP., Nazwa pliku „Zał. nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia”
2) Załącznik nr 2 do SWZ – STWIORB dla zadania nr 1 i zadania nr 2. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. nr 2 do SWZ – STWIORB”,
3) Załącznik nr 3 do SWZ – Istotne postanowienia umowy IPU (Wzór umowy). Plik zawierający istotne postanowienia umowy w formacie PDF.
ZALECENIA I WYMOGI DLA OFERENTA dotyczące całości przedmiotu zamówienia zawarte są w pkt 2 rozdz. VI Opis Przedmiotu zamówienia SWZ
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-04
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
8 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Ogólnobudowlana "Krężel" Renata Krężel
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8851283769
4.3.3.) Ulica: ul. Sikorskiego
4.3.4.) Miejscowość: Ścinawka Średnia
4.3.5.) Kod pocztowy: 57-410
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 382337,88 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00141440/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 382337,88 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |