Termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła mieszkalnych budynków komunalnych i wspólnot w Kudowie-Zdroju
Gmina Kudowa-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00400865
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00400865/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 14:27
- Lokalizacja
- Kudowa-Zdrój, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8fb1a25c-b94e-4b17-bca7-6c982aa8f3a4
- Identyfikator
- 8831679903
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400865 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła mieszkalnych budynków komunalnych i wspólnot w Kudowie-Zdroju
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kudowa-Zdrój
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717929
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Zdrojowa 24
1.4.2.) Miejscowość: Kudowa-Zdrój
1.4.3.) Kod pocztowy: 57-350
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kudowa.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kudowa.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8fb1a25c-b94e-4b17-bca7-6c982aa8f3a4
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400865
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00434965
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Zadania realizowane są w ramach projektu pn.: „Termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła mieszkalnych budynków komunalnych i wspólnot na obszarze Ziemi Kłodzkiej” - Program: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 - Priorytet 9 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej .
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła mieszkalnych budynków komunalnych i wspólnot w Kudowie-Zdroju
Umowa dla części nr 2
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część nr 2
Termomodernizacja budynku przy ul. Fabrycznej 1 w Kudowie-Zdroju
Przedmiot zamówienia w ramach części nr 2 obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku przy ul. Fabrycznej 1 w Kudowie-Zdroju zgodnie z dokumentacją projektowo-kosztorysową pn. „Termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ulicy Fabryczna 1”.
Zakres prac w szczególności obejmuje:
1) Renowacja i docieplenie murów zewnętrznych.
2) Malowanie tynków zewnętrznych.
3) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.
4) Remont ścian fundamentowych i wykonanie opaski drenażowej.
5) Remont i ocieplenie stropodachu.
6) Remont dachu
7) Wymianę rynien i rur spustowych.
8) Remont kominów
9) Wymiana źródła ciepła na kocioł na pellet.
10) Wykonanie nowej instalacji C.W.U. i C.O. wykorzystującej grzejniki konwekcyjne, obie zasilane kotłem pelletowym.
11) Montaż daszków nad wejściem – 2 szt.
Wynikiem całości robót budowlanych będzie obiekt budowlany w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, który może samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.
Przedmiot umowy winien być wykonany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, przepisami BHP, opisem przedmiotu zamówienia, tj.: dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, uzgodnieniami wydanymi przez Wojewódzkiego Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków, opiniami oraz warunkami zawartej umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
1) zał. nr 1.2 do SWZ - dokumentacja projektowa. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. nr 1 do SWZ – dokumentacja projektowa”.
2) zał. nr 2.2 do SWZ - STWIORB. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. nr 2 do SWZ – STWIORB”.
3) Załącznik nr 3.2 do SWZ – Istotne postanowienia umowy IPU (Wzór umowy). Plik zawierający istotne postanowienia umowy w formacie PDF.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45410000-4 - Tynkowanie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-21
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
9 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): WM – BUDOWNICTWO DAWID WITSANKO, ŁUKASZ MUC SPÓŁKA JAWNA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8871819003
4.3.3.) Ulica: Główna
4.3.4.) Miejscowość: Bardo
4.3.5.) Kod pocztowy: 57-256
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 470291,34 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00569412/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-09
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 470291,34 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |