Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: "Poprawa efektywności energetycznej 8 budynków instytucji edukacyjnych w Kielcach" – etap 2

Gmina Kielce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00400871
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00400871/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 14:27
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d9b7fd0b-0382-4c4f-b605-dc5e3ac7fc0c
Identyfikator
6572617325
Ostatnia aktualizacja
2026-08-20

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400871 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: "Poprawa efektywności energetycznej 8 budynków instytucji edukacyjnych w Kielcach" – etap 2

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kielce

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009343

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Rynek 1

1.4.2.) Miejscowość: Kielce

1.4.3.) Kod pocztowy: 25-303

1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.4.7.) Numer telefonu: +48515124452

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sell-bud@sell-bud.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kielce.eu

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d9b7fd0b-0382-4c4f-b605-dc5e3ac7fc0c

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400871

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S 146-504760

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: "Poprawa efektywności energetycznej 8 budynków instytucji edukacyjnych w Kielcach" – etap 2

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: "Poprawa efektywności energetycznej 8 budynków instytucji edukacyjnych w Kielcach" – etap 2

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

W celu poprawy efektywności energetycznej w ramach zadania zostaną przeprowadzone następujące prace budowlane m.in.: docieplenie ścian piwnic/fundamentów do głębokości optymalnej (odtworzenie i uzupełnienie izolacji fundamentowej), docieplenie ścian zewnętrznych budynków, docieplenie i izolacja stropodachu, wymiana stolarki okiennej na energooszczędną, wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej, wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, modernizacja instalacji systemu przegrody OZ1 i DZ wentylacji mechanicznej, wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych, wymiana instalacji c.o., elektrycznej (m.in. wymiana oświetlenia na LED), a także wymiana grzejników i orurowania wraz z wykonaniem izolacji (z uwzględnianiem obudów na grzejnikach), modernizacji istniejącego węzła cieplnego. Źródło ciepła nie ulega zmianie tj. był i będzie poprzez węzeł cieplny, podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej MPEC. Szczegółowy zakres do wykonania określa Dokumentacja projektowa i Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-12

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2025-10-22 do 2026-05-29

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Sell-bud Inwest Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9592073025

4.3.3.) Ulica: ul. Wincentego Witosa 65

4.3.4.) Miejscowość: Kielce

4.3.5.) Kod pocztowy: 25-561

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 5619870,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 226-777376

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-17

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zaistniała konieczność wprowadzenia zmian nieistotnych w dokumentacji projektowej

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

- robót zamiennych w zakresie zastosowania doświetlaczy zamiast murków piwnicznych,
- robót zamiennych w zakresie wykonania schodów zewnętrznych blokowych zamiast schodów żelbetowych,
- robót zaniechanych w zakresie wykonania robót budowlanych częściowych izolacji ścian piwnic i fundamentów tj. 27,39 m2,
- robót dodatkowych w zakresie wykonania robót sanitarnych montażu pompy odwodnienia w pomieszczeniu małej Sali gimnastycznej. - dokonanie zmian w zakresie wykonania robót wiąże się z koniecznością modyfikacji postanowień Umowy w zakresie umownego wynagrodzenia

5.4.6.) Wartość zmiany: 10725,74

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zaistniała konieczność wprowadzenia zmian nieistotnych w dokumentacji projektowej

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

-roboty zamienne – zastosowanie czterech okien przeciwpożarowych EI60 zamiast okien PCV w elewacji północnej budynku SP nr 19, w celu spełnienia wymagań ppoż.;
-roboty zaniechane – odstąpienie od demontażu pokrycia istniejącego dachu budynku głównego i zastosowanie ocieplenia ze styropapy gr. 5 cm;
-roboty dodatkowe – wykonanie daszku nad wejściem do piwnicy od strony zachodniej;
-roboty zamienne – modyfikacja nawierzchni z kostki brukowej przy schodach w celu zachowania wjazdu na parking;
-roboty zaniechane i zamienne – odstąpienie od wykonania stalowych osłon grzejnikowych w sali gimnastycznej oraz zastosowanie osłon z ognioodpornego MDF na korytarzach i ciągach komunikacyjnych oraz płyty MDF w jadalni;
-roboty zaniechane – odstąpienie od ponownego montażu krat okiennych. Wydłużenie terminu realizacji do dnia 30.06.2026 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 6815,40

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wydłużenie terminu realizacji

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zaistniała konieczność wydłużenia terminu realizacji, ze względu na:
- przedłużającą się procedurę uzyskania uzgodnienia dokumentacji projektowej w zakresie wyniesienia układu pomiarowego - uzyskane uzgodnienie z dnia 25 czerwca 2026 r. wg. Opinii Zespołu Technicznego – Protokół nr: 223/2026 znak. L.dz./PGEDO645502KW26/2026 – PGE Dystrybucja S.A.
- konieczność oczekiwania na dostawę materiałów niezbędnych do wykonania tablicy w zakresie wyniesienia układu pomiarowego. Wydłużenie terminu realizacji do dnia 31.07.2026 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5602328,86 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane