Termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Rynek 13 w Pilchowicach
GMINA PILCHOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00401012
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00401012/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-20 15:03
- Lokalizacja
- Pilchowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-15b29bc7-e77b-43ec-9277-5438baa66239
- Identyfikator
- 9691606890
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-20
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401012 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Rynek 13 w Pilchowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA PILCHOWICE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257831
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Damrota 6
1.4.2.) Miejscowość: Pilchowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-145
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.4.7.) Numer telefonu: 32/ 235 65 21
1.4.8.) Numer faksu: ug@pilchowice.pl
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pilchowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.pilchowice.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15b29bc7-e77b-43ec-9277-5438baa66239
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401012
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Premia MZG pochodzi z krajowego Funduszu Termomodernizacji i Remontów (fundusz celowy utworzony na podstawie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków) , natomiast Grant MZG jest finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Rynek 13 w Pilchowicach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku mieszkalno-usługowego zlokalizowanego przy ul. Rynek 13 w Pilchowicach, na działkach o numerze ewidencyjnym 336/90, 343/90, 974/90, 553/89, stanowiących własność Gminy Pilchowice.
Budynek położony na skrzyżowaniu ulic Rynek i Leboszowskiej w Pilchowicach, czterokondygnacyjny, wybudowany w technologii tradycyjnej na początku XX wieku. Na trzech kondygnacjach znajduje się 8 lokali mieszkalnych. W parterze budynku zlokalizowany jest lokal usługowy – sklep mięsny z zapleczem, do budynku przylega dobudówka o funkcji gospodarczej.
W ramach inwestycji przewiduje się : roboty dociepleniowe, wymianę okien i drzwi zewnętrznych montaż instalacji wewnętrznej c.o. , remont ścian fundamentowych, remont dachu, remont schodów zewnętrznych oraz klatki schodowej i korytarza, remont kominów oraz wymiana instalacji elektrycznej w częściach wspólnych.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45321000-3 - Izolacja cieplna
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45422100-2 - Stolarka drewniana
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45247240-4 - Roboty budowlane w zakresie barier stałych
44510000-8 - Narzędzia
24540000-1 - Polimery winylu w formach podstawowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-06
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-07-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FPHU Progress Marek Adamczyk
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351625415
4.3.3.) Ulica: Wrocławska 21
4.3.4.) Miejscowość: Gliwice
4.3.5.) Kod pocztowy: 44-100
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2328000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00569894/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana wartości wynagrodzenia Wykonawcy do wartości 2 427 248,53 zł brutto
5.4.6.) Wartość zmiany: 99248,53
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana terminu realizacji zamówienia (zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp)
zmiana wartości wynagrodzenia Wykonawcy do wartości 2 705 252,84 zł brutto
5.4.6.) Wartość zmiany: 278004,31
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2705252,84 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |