za 6 dnitermin 2026-09-10 08:00

Opracowanie dokumentacji oraz budowa przyłączy agregatów prądotwórczych z automatyką i systemami zabezpieczeń infrastruktury krytycznej, zapewniających ciągłość dostaw podstawowych usług publicznych

Gmina Koniusza

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00401140
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00401140/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-20 16:26
Termin
2026-09-10 08:00
Lokalizacja
Koniusza, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a1c0bf87-90df-4238-9097-517e1bfb22ab
Identyfikator
6821773580
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne elektryczneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlaneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalacje niskiego napięciaInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychInstalowanie infrastruktury okablowaniaUrządzenia do nadzoru wideoSystemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401140 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji oraz budowa przyłączy agregatów prądotwórczych z automatyką i systemami zabezpieczeń infrastruktury krytycznej, zapewniających ciągłość dostaw podstawowych usług publicznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koniusza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555051

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Koniusza 55

1.5.2.) Miejscowość: Koniusza

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-104

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 123869100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@koniusza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koniusza.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji oraz budowa przyłączy agregatów prądotwórczych z automatyką i systemami zabezpieczeń infrastruktury krytycznej, zapewniających ciągłość dostaw podstawowych usług publicznych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a1c0bf87-90df-4238-9097-517e1bfb22ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401140

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041652/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Opracowanie dokumentacji oraz budowa przyłączy agregatów prądotwórczych wraz z automatyką i systemami zabezpieczeń infrastruktury krytycznej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362222

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362222 2. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza Wyślij wiadomość do zamawiającego. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. 3.Szczegółowe uregulowania w zakresie korespondencji zawarte są w Dziale X SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego lub konkursie (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl tj.:
1.1 stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
1.2 komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
1.3 zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
1.4 włączona obsługa JavaScript,
1.5 zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
1.6 Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
1.7 Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
2. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
2.1 akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2.2 zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod ww. adresem.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający oświadcza, że spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r.), dalej: RODO. Zamawiający informuje, że: 1)Administratorem danych
osobowych w Urzędzie Gminy Koniusza, 32-104 Koniusza 55 jest Wójt Gminy Koniusza. 2)Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a RODO, Urząd Gminy Koniusza wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - Pana Pawła Chochół z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iodo@koniusza.pl lub pisemnie na adres: Urząd Gminy Koniusza, 32-104 Koniusza 55 z dopiskiem Inspektor Ochrony Danych Osobowych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych.3)Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
Pełny tekst klauzuli RODO zawarty jest w dziale XXIII SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Ograniczenia stosowania znajdują się w pełnym tekście klauzuli RODO zawartej w dziale
XXIII SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: Z.P.271.15.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania polegającego na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskaniu wymaganych uzgodnień, zgłoszeń, opinii i odbiorów oraz wykonaniu robót budowlanych, elektrycznych, teletechnicznych, automatyki i zabezpieczeń w obiektach infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej Gminy Koniusza.
Zakres rzeczowy dla każdego obiektu obejmuje wykonanie przyłącza pod mobilny agregat prądotwórczy lub przyłączenie agregatu znajdującego się przy obiekcie, dostarczenie i montaż układu sterowania przełączeniem zasilania, wykonanie niezbędnych robót kablowych i rozdzielczych, integrację z istniejącą infrastrukturą obiektu oraz wdrożenie systemów bezpieczeństwa i monitoringu.
Agregaty prądotwórcze jako urządzenia mobilne nie stanowią przedmiotu niniejszego zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie obiektów do szybkiego i bezpiecznego zasilania z agregatu zewnętrznego oraz zapewnienie systemu sterowania przełączeniem zasilania obiektów infrastruktury wodociągowej w lokalizacjach: Chorążyce, dz. ewid. 49/7 i 49/8, Gnatowice, dz. ewid. 8/1, Polekarcice, dz. ewid. 95/1, Polekarcice, dz. ewid. 36/6 i 39/4, Zielona, dz. ewid. 1/1, Zielona, dz. ewid. 19/1

4.2.6.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45000000-7 - Roboty budowlane

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-15

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z zapisami w SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Do oferty należy dołączyć:
1. pełnomocnictwo lub pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy),
2. oświadczenie składane na podst. art. 125 ust. 1 Pzp,
3. wyjaśnienia dot. tajemnicy przedsiębiorstwa (jeśli dotyczy),
4. dowody, o których mowa w Dziale V pkt 2. ppkt 2.3 SWZ (jeśli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Przepisy Pzp oraz niniejszej SWZ dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie z art. 125 ust. 1 Pzp składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje brak podstaw wykluczenia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zawiera wzór umowy tj. załącznik nr 3 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362222

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 08:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

cena brutto, okres gwarancji na wykonane roboty budowlane

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Zamawiający wymaga przeprowadzenia przez wykonawcę obowiązkowej wizji w terenie, w celu pozyskania wszelkich informacji/danych mogących być przydatnymi do przygotowania oferty oraz realizacji i rozliczenia przedmiotu umowy:
1) Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 131 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, zamawiający warunkuje złożenie oferty po uprzednim dokonaniu przez wykonawcę wizji lokalnej.
2) Wymaga się, aby wykonawca przeprowadził obowiązkową wizję lokalną z udziałem zamawiającego w celu zapoznania się z miejscem realizacji przedmiotu zamówienia, istniejącą infrastrukturą oraz warunkami technicznymi i organizacyjnymi, które mogą mieć wpływ na przygotowanie oferty.
3) Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp Zamawiający odrzuci ofertę wykonawcy, który nie odbył wizji lokalnej.
4) Zamawiający wyznacza jeden termin wizji lokalnej: 31.08.2026 r. (poniedziałek) o godzinie 12:00, miejsce zbiórki: Chorążyce, dz. ew. 49/7.
5) Dla spełnienia obowiązku odbycia wizji lokalnej, wymagane jest stawiennictwo w wyznaczonym terminie.
6) Chęć udziału w wizji lokalnej należy zgłaszać na co najmniej jeden dzień roboczy przed planowanym terminem pod adresem e-mail: gmina@koniusza.pl podając nazwę wykonawcy, adres i numer NIP.
7) Osoba reprezentująca wykonawcę musi być upełnomocniona do tej czynności w oparciu o dokumenty rejestrowane lub pełnomocnictwo przedłożone w oryginale.
8) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wystarczającym będzie udział jednego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
9) Pracownik zamawiającego, w obecności którego wykonawca dokonał wizji lokalnej potwierdza ten fakt na liście obecności odbycia wizji lokalnej. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia własnoręcznego podpisu na liście obecności, potwierdzającego jego udział w wizji lokalnej.
10) Wizja lokalna służy tylko i wyłącznie do sprawdzenia i oceny faktycznej przyszłego terenu robót. Zadawanie pytań odbywa się tylko i wyłącznie w sposób wskazany w rozdziale X SWZ.
11) Wszelkie koszty związane z udziałem w wizji lokalnej ponosi wykonawca. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów z tego tytułu.
12) W sprawach wizji lokalnej należy kontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z wykonawcami wskazanymi w SWZ.
2. W postępowaniu mają zastosowanie dodatkowe obligatoryjne przesłanki wykluczenia określone w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514).
2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane