"Termomodernizacja budynków użyteczności publ. na terenie powiatu racibors.i wodzisław. – cz. dot. Miasta Rydułtowy” – ETAP II w zakresie odbetonowania nawierzchni istn. utwardz. terenu przy bud. UM

Miasto Rydułtowy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00401282
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00401282/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 07:36
Lokalizacja
Rydułtowy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3298b076-5a54-44af-8280-3abe79653c32
Identyfikator
6471017693
Ostatnia aktualizacja
2026-08-21

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

JERZY WYROBEKRacibórz, PL · lot 0
518 564,78 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401282 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Termomodernizacja budynków użyteczności publ. na terenie powiatu racibors.i wodzisław. – cz. dot. Miasta Rydułtowy” – ETAP II w zakresie odbetonowania nawierzchni istn. utwardz. terenu przy bud. UM

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Rydułtowy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258635

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ofiar Terroru 36

1.5.2.) Miejscowość: Rydułtowy

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-280

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 324537411

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@rydultowy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rydultowy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/rydultowy

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Termomodernizacja budynków użyteczności publ. na terenie powiatu racibors.i wodzisław. – cz. dot. Miasta Rydułtowy” – ETAP II w zakresie odbetonowania nawierzchni istn. utwardz. terenu przy bud. UM

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3298b076-5a54-44af-8280-3abe79653c32

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401282

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005384/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego – w zakresie odbetonowania nawierzchni utwardzonego terenu przy UM Rydułtowy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Źródła finansowania: zamówienie jest współfinansowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, w ramach Priorytetu FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój, Działania FESL.02.02-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289306

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BP.271.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2710013,88 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 447153,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na odbetonowaniu istniejącego utwardzonego terenu przy budynku Urzędu Miasta, co przyczyni się do zwiększenia powierzchni zielonych w ramach zadania inwestycyjnego. Prace te stanowią elementy Europejskiego Zielonego Ładu.
2. Odbetonowanie istniejącej nawierzchni utwardzonej będzie polegać na robotach rozbiórkowych i utwardzeniu terenu jako wykonanie lub wyrównanie warstw konstrukcyjnych podbudowy oraz nawierzchni z zastosowaniem krat przerostowych z trawą, prefabrykatów betonowych liniowych z trawą, kostki brukowej, kostki brukowej eko (tzw. ekologicznej z szerokimi spoinami) oraz terenem zielonym, w tym:
1) roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i demontażowe - związane z karczowaniem pni, rozbiórką nawierzchni placu, wjazdów, dojść oraz istniejących podbudów, obrzeży, krawężników razem z podsypką cementowo – piaskową, rozbiórką ławy betonowej z oporem, demontaż i ponowny montaż istniejącego stojaka na rowery, donicy betonowej oraz znaku miejsca zbiórki do ewakuacji, roboty ziemne związane z wykonaniem koryta, wyprofilowaniem istniejącej podbudowy po dokonaniu robót rozbiórkowych, załadunek oraz odwóz gruzu i innych elementów z rozbiórek wraz z kosztami utylizacji,
2) utwardzenie terenu z zastosowaniem m. in. nawierzchni przepuszczalnych, a także nawierzchni „dostępności” i nawierzchni trawiastych,
3) odwodnienie terenu,
4) rury osłonowe, zabezpieczenie mediów gestorów sieci istniejących zlokalizowanych w obrębie inwestycji zgodnie z zaleceniami nadzorów branżowych,
5) wymiana bram garażowych na bramy z napędem elektrycznym (z uwagi na zmianę profilu terenu w ich obrębie), bramy wykonane jako segmentowe w kolorze antracyt, otwierane automatycznie z systemem rozryglowania,
6) odtworzenie terenów zielonych w przypadku ich zniszczenia w trakcie prowadzonych robót,
7) roboty towarzyszące związane z regulacją wysokościową wpustu ulicznego, włazów kanałowych oraz regulacją pionową studzienek.
3. Wykonawca opracuje i wprowadzi organizację ruchu na czas prowadzenia robót oraz przywróci pierwotnie obowiązującą organizację ruchu.
4. Szczegółowy zakres robót został określony w dokumentacji projektowej, w tym na rysunku 2.2. stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ i w przedmiarze robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, a także w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 518564,78 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 648456,59 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 518564,78 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6391165351

7.3.3) Ulica: Myśliwska 11

7.3.4) Miejscowość: Racibórz

7.3.5) Kod pocztowy: 47-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 518564,78 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane