Przebudowa drogi gminnej Nr 121153E w miejscowości Józefów i Rogów
GMINA ROGÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00401281
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00401281/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 07:36
- Lokalizacja
- Rogów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3984509c-8fa4-4c27-83f3-cdbae6b18bb2
- Identyfikator
- 8331008614
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401281 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Nr 121153E w miejscowości Józefów i Rogów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA ROGÓW
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148443
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Żeromskiego, 23
1.4.2.) Miejscowość: Rogów
1.4.3.) Kod pocztowy: 95-063
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.4.7.) Numer telefonu: 468748070
1.4.8.) Numer faksu: -
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminarogow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rogow.eu
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3984509c-8fa4-4c27-83f3-cdbae6b18bb2
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401281
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00193207
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Przebudowa drogi gminnej Nr 121153E w miejscowości Józefów i Rogów
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania polegającego na przebudowie drogi gminnej Nr 121153 E w km 0+000÷0+394,20 w miejscowości Józefów i Rogów, gm. Rogów wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w zakresie określonym w dokumentacji projektowej oraz niniejszym opisie.
2. Zakres rzeczowy robót:
W ramach realizacji zamówienia przewiduje się przebudowę istniejącej jezdni do szerokości 5,00 m, z wyjątkiem pikietażu 0+063,80÷0+083,30, gdzie nastąpi zwężenie jezdni do 3,50 m, wynikające z istniejącej zabudowy zlokalizowanej w pasie drogowym. Projekt obejmuje wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni dostosowanej do kategorii ruchu KR1-2 oraz ukształtowanie jezdni z pasami ruchu o szerokości 2,50 m każdy.
Zakres robót obejmuje również wykonanie poboczy utwardzonych z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m i grubości warstwy 12 cm, ze spadkiem poprzecznym wynoszącym 6%. Przewiduje się także odmulenie istniejących muld trawiastych przydrożnych w celu poprawy odwodnienia drogi. W ramach zamówienia należy wykonać przebudowę istniejących zjazdów gruntowych zlokalizowanych w pasie drogowym poprzez ich utwardzenie kruszywem łamanym 0/31,5 mm stabilizowanym mechanicznie, o grubości warstwy 15 cm, po uprzednim wykonaniu koryta. W celu dostosowania wysokościowego istniejących zjazdów utwardzonych z prefabrykatów betonowych do projektowanej niwelety drogi, należy wykonać niezbędne przebrukowania na szerokości do 1,50 m oraz długości odpowiadającej istniejącym zjazdom.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie chodnika o długości 11,00 m i szerokości 1,50 m, stanowiącego połączenie z istniejącym chodnikiem w obrębie przejazdu kolejowego.
W zakresie odwodnienia przewiduje się wykonanie przepustu o długości 9,50 m, zlokalizowanego w obrębie skrzyżowania z drogą gminną (ul. Leśna), zakończonego obustronnie ściankami czołowymi. Ponadto należy wykonać oczyszczenie i odmulenie istniejących urządzeń odwadniających.
W ramach realizacji zamówienia należy również wykonać wymianę 2 szt. hydrantów nadziemnych, 16 szt. zasuw na przyłączach wodociągowych do posesji oraz 3 szt. zasuw liniowych na istniejącym wodociągu, a także regulację wysokościową urządzeń infrastruktury technicznej, w tym skrzynek zasuw wodociągowych, włazów studni kanalizacji sanitarnej oraz studni telekomunikacyjnych, dostosowując ich rzędne do projektowanej niwelety jezdni, poboczy i zjazdów. Skrzynki zasuw należy posadowić na prefabrykatach betonowych, a w przypadku ich lokalizacji w poboczach lub zjazdach o nawierzchni z kruszywa, dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniem poprzez zastosowanie elementów betonowych w poziomie nawierzchni. Przed przystąpieniem do robót Wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia lokalizacji urządzeń z gestorami sieci oraz do zgłoszenia wykonanych regulacji do odbioru właściwym gestorom.
3. Wykonawca zobowiązany będzie do:
1) zapewnienia obsługi geodezyjnej,
2) opracowania, uzgodnienia i zatwierdzenia czasowej organizacji ruchu drogowego na czas prowadzenia robót (jeżeli dotyczy);
3) wykonania inwentaryzacji powykonawczej w wersji papierowej i przekazania Zamawiającemu potwierdzenia przedłożenia dokumentacji do zaewidencjonowania w powiatowym ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, w terminie 30 dni od dnia dokonania odbioru końcowego.
4) zapewnienia ciągłości dojazdu do posesji zlokalizowanych przy drodze oraz drogach bocznych odchodzących od przebudowywanej drogi gminnej (trzech ulic o charakterze ślepym). Organizacja robót powinna uwzględniać utrzymanie przejezdności lub zapewnienie rozwiązań zastępczych umożliwiających mieszkańcom dojazd do nieruchomości. W przypadku wystąpienia czasowych utrudnień w dostępie do posesji, Wykonawca zobowiązany jest do wcześniejszego poinformowania mieszkańców o planowanych ograniczeniach, w sposób zwyczajowo przyjęty oraz z odpowiednim wyprzedzeniem, umożliwiającym dostosowanie się do zaistniałej sytuacji.
Miejsce realizacji zadania:
działki nr 169/1; 178/2; 218 obręb Józefów oraz działki nr 1/1; 3/6; 742 obręb Rogów Gmina Rogów.
4. Zakres świadczenia wykonawcy obejmuje:
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w następujących dokumentach, które stanowią integralną część SWZ, z uwzględnieniem najszerszego zakresu robót ujętego w którymkolwiek z tych dokumentów:
a) dokumentacja projektowa, na którą składa się projekt techniczo-wykonawczy i stała organizacja ruchu – stanowiące Załącznik Nr 5 do SWZ,
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) – stanowiące Załącznik Nr 6 do SWZ,
c) przedmiar robót – stanowiący Załącznik Nr 7 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45232452-5 - Roboty odwadniające
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-25
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
60 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ŚLIW-BRUK Sebastian Śliwiński Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7732510394
4.3.4.) Miejscowość: Małecz
4.3.5.) Kod pocztowy: 97-217
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 599737,96 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00260421/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-03
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpienie okoliczności uniemożliwiających wykonanie umowy w pierwotnym terminie, tj. wystąpienie niekorzystnych
warunków atmosferycznych – długotrwałych opadów deszczu uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych zgodnie
ze sztuką budowlaną oraz obowiązujących norm i warunków technologicznych realizacji prac zgodnie ze STWiORB oraz
wykonania robót dodatkowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin realizacji umowy został wydłużony o 10 dni.
Po zmianie: Wykonawca zobowiązany jest wykonać całość przedmiotu zamówienia w terminie 70 dni od dnia podpisania
umowy tj. do dnia 3 sierpnia 2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 599737,96 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |