Przebudowa Laboratorium Wodnego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - etap II roboty instalacyjno-budowlane

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00401316
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00401316/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 08:00
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df1b3533-0bf8-44a2-b99a-a02f0511c74f
Identyfikator
8960005354
Ostatnia aktualizacja
2026-08-21

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty na placu budowyKonstrukcje z betonu zbrojonegoIzolacja cieplnaPokrywanie podłóg i ścianRoboty elewacyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalacje zasilania elektrycznegoKamery telewizyjne o obwodzie zamkniętymSystem kontroli dostępuInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie okablowania komputerowegoRoboty izolacyjneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

"PRE-FABRYKAT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKarpacz, PL · lot 0
16 671 420 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401316 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa Laboratorium Wodnego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - etap II roboty instalacyjno-budowlane

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001867

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Cypriana Kamila Norwida 25

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-375

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dorota.szymanska@upwr.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.upwr.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://upwr.logintrade.net/zapytania_email,222584,1dffb5626dc7e3daeb4cc491f2a748c9.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa Laboratorium Wodnego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - etap II roboty instalacyjno-budowlane

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df1b3533-0bf8-44a2-b99a-a02f0511c74f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401316

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060976/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa Laboratorium wodnego fizycznych i numerycznych badań modelowych im. prof. Juliana Wołoszyna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00100525

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: A0CZZ000.240.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa Laboratorium Wodnego Fizycznych i Numerycznych Badań Modelowych im. prof. Juliana Wołoszyna Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 24 we Wrocławiu” - etap II roboty instalacyjno-budowlane.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
1. Roboty konstrukcyjno-budowlane, w szczególności należy wykonać:
− Przygotowanie terenu budowy
− Roboty ziemne - przygotowanie podłoża pod fundamenty budynku i płyty zewnętrznej
− Roboty żelbetowe - podłogi na gruncie, stropów, słupów, murów oporowych
− Roboty murowe - wymurowanie ścian konstrukcyjnych i działowych
− Roboty stalowe – zbiornik stalowy, pomosty, schody, grodzie mobilne
− Roboty stolarsko/ ślusarskie – wymiana okien i fasad o konstrukcji aluminiowo-szklanej
− Roboty elewacyjne- odtworzenie i dostosowanie części elewacji do przepisów P.POŻ
− Roboty remontowe zbiorników betonowych w piwnicy wraz z powłoką uszczelniającą
− Roboty wykończeniowe sufitów ścian i posadzek
− Renowacja Makiety Wrocławskiego Węzła Wodnego
2. Roboty w zakresie Instalacji sanitarnych, w szczególności należy wykonać:
Zakres prac obejmuje instalacje i sieci sanitarne wewnętrzne, zewnętrzne:
− instalacja wody bytowej i przeciwpożarowej,
− instalacja kanalizacji sanitarnej,
− instalacja skroplin,
− instalacja ogrzewania,
− instalacja wentylacji,
− instalacja chłodzenia,
− instalacje technologiczne – wodne.
3. Instalacji elektrycznych, w szczególności należy wykonać:
Zakres prac obejmuje instalacje i sieci elektryczne wewnętrzne, zewnętrzne:
− rozdzielnice elektryczne
− instalacja elektryczna oświetleniowa i gniazd
− instalacja zasilania do urządzeń i wyposażenia
− instalacja teletechniczna
− instalacja automatyki Laboratorium wodnego
Zamówienie należy wykonać:
1. zgodnie z SWZ,
2. zgodnie z Decyzją o pozwoleniu na budowę nr 1909/2024 z dn. 19.09.2024 r. z załącznikiem, tj. projektem budowlanym,
3. zgodnie z dokumentacją projektową wykonawczą w branżach: Architektonicznej, Konstrukcyjnej, Technologicznej, Instalacji sanitarnych, Instalacji elektrycznych i teletechnicznych, z uwzględnieniem zmian i wyłączeń opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia (dalej OPZ),
4. zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych we wszystkich branżach (dalej: STWiORB),
5. zgodnie z Tabelą Zbiorczego Zestawienia Kosztów (dalej: Tabela ZZK),
Roboty budowlane będą prowadzone w czynnym budynku Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, co wymaga zastosowania szczególnych zasad organizacji prac w celu zminimalizowania uciążliwości dla funkcjonowania obiektu oraz osób przebywających w jego obrębie. Pomieszczenia Laboratorium będą wyłączone z użytkowania. Realizowane prace mają wpływ na sąsiednie budynki.
Zamówienie jest objęte dofinansowaniem ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - umowa nr 7446/IB/SP/2023 z dnia 25.08.2023 r.
Wykonawca zobowiązany jest do zafakturowania w terminie do dnia 20.11.2026 r., co najmniej wykonanych robót o wartości odpowiadającej kwocie dotacji z MNiSW – 4 047 660,00 zł brutto.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45321000-3 - Izolacja cieplna

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

32234000-2 - Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym

42961100-1 - System kontroli dostępu

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 16671420,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18962465,87 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 16671420,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRE-FABRYKAT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 611-24-75-875, REGON: 231139868

7.3.3) Ulica: Miłków, ul. Brzezie Karkonoskie 2

7.3.4) Miejscowość: Karpacz

7.3.5) Kod pocztowy: 58-540

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 16671420,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane