Usuwanie szkód powodziowych w korycie rzeki Białej w km 9+905 - 10+165 oraz w km 20+385 - 20+565 w m. Bielsko-Biała, gm. Bielsko-Biała

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00401350
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00401350/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 08:16
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c406308a-641b-470d-9cdd-039d2fb70974
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-21

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

Wykonawcy

1 przyznane

ATRA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPorąbka, PL · lot 0
362 758,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401350 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usuwanie szkód powodziowych w korycie rzeki Białej w km 9+905 - 10+165 oraz w km 20+385 - 20+565 w m. Bielsko-Biała, gm. Bielsko-Biała

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 32 777 49 50

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.gliwice@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usuwanie szkód powodziowych w korycie rzeki Białej w km 9+905 - 10+165 oraz w km 20+385 - 20+565 w m. Bielsko-Biała, gm. Bielsko-Biała

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c406308a-641b-470d-9cdd-039d2fb70974

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401350

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.77 Usuwanie szkód powodziowych w korycie rzeki Białej w km 9+905 - 10+165 oraz w km 20+385 - 20+565 w m.Bielsko-Biała, gm.Bielsko-Biała

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235055

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.270.2.75.2026.APS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 528402,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie ochrony przeciwpowodziowej na terenie działania Nadzoru Wodnego w Bielsku-Białej.
Zakres robót obejmuje:
•nadzór przyrodniczy
•bieżący odłów ryb
•wycinkę zakrzaczeń, zagospodarowanie materiału we własnym zakresie
•wycinkę drzew, zagospodarowanie zrąbków we własnym zakresie
•odwóz pozyskanego surowca drzewnego na plac składowy
•roboty rozbiórkowe uszkodzonych elementów ubezpieczeń i budowli
•zasypanie wyboi w obrębie opasek oraz stopni•
zasyp przestrzeni za budowlami
•reprofilacja dna i skarpy pod narzuty
wzmocnienie podłoża pod ubezpieczenia z płyt typu JOMB geowłókniną wzmocnioną 200g/m2
•roboty zbrojeniowe
•wykonanie wyściółki z faszyny leśnej grub. warstwy 15cm
•wypełnienie przestrzeni pomiędzy kamieniami zaprawą cementową, wygładzenie spoin
•uzupełnienie umocnień skarp w formie narzutu kamiennego, z głazów wielkości min.80cm, klinowany mechanicznie
•uzupełnienie umocnień w dnie w formie narzutu kamiennego, z głazów wielkości min.50cm, klinowany mechanicznie
•uzupełnienie ubytków betonu na skarpie (płyta boczna wypadu)
•uzupełnienie belek na wypadzie z płyty dennej
•naprawa budowli siatkowo-kamiennych – opaski z oczepem betonowym
•wykonanie oczepu betonowego na opasce
•uzupełnienie konstrukcji betonowej stopni
•wykonanie budowli siatkowo-kamiennych
•ręczne plantowanie powierzchni gruntu rodzimego
•obsiew skarp
•lokalną naprawę nawierzchni tłuczniowej ścieżki rowerowej.

Informacje o przedmiocie zamówienia, zakres prac związanych z realizacją zamówienia, warunki realizacji umowy określają m.in.:
Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia z załącznikami
Załącznik nr 7 do SWZ – Projekt umowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 362758,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 501415,04 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 362758,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ATRA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9372744517

7.3.3) Ulica: Krakowska nr 120

7.3.4) Miejscowość: Porąbka

7.3.5) Kod pocztowy: 43-353

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 362758,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

2 Termin realizacji przedmiotu umowy

1. Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w nieprzekraczalnym terminie do 120 dni począwszy od dnia protokolarnego przekazania terenu robót, lecz nie później niż do 30.11.2026 r. (w zależności, który termin wystąpi wcześniej)
2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane