Budowa kolumbarium na cmentarzu przy ul. Starobrzeskiej w systemie zaprojektuj i zbuduj

Zarząd Nieruchomości Miejskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00401362
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00401362/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 08:22
Lokalizacja
Brzeg, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cc576286-a02e-46f2-a07e-83a5967d7bb5
Identyfikator
7471784720
Ostatnia aktualizacja
2026-08-21

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty na cmentarzachRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty na placu budowyRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty konstrukcyjneKonstrukcje z betonu zbrojonegoElementy gotoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty murarskie i muroweUsługi w zakresie trawników

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401362 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kolumbarium na cmentarzu przy ul. Starobrzeskiej w systemie zaprojektuj i zbuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Nieruchomości Miejskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 160011169

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: B. Chrobrego 32

1.5.2.) Miejscowość: Brzeg

1.5.3.) Kod pocztowy: 49-300

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 774045059

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@znmbrzeg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.znmbrzeg.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kolumbarium na cmentarzu przy ul. Starobrzeskiej w systemie zaprojektuj i zbuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc576286-a02e-46f2-a07e-83a5967d7bb5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401362

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077615/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa kolumbarium na cmentarzu przy ul. Starobrzeskiej w systemie zaprojektuj i zbuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00374239

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZO.P.05.26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 309000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie kolumbarium na cmentarzu komunalnym w systemie „zaprojektuj i wybuduj” oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
W zakresie opracowania znajduje się:
- budowa kolumbarium,
Zamówienie obejmuje:
- wykonanie badań archeologicznych na terenie inwestycji (jeśli będą wymagane),
- sporządzenie projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń,
- sporządzenie projektów technicznych i wykonawczych oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla wszystkich występujących branż,
- wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów i specyfikacji technicznych (budowa modułu kolumbarium w konstrukcji żelbetowej wykończonej płytami jak w opisie z 78 niszami na urny oraz obsianie mieszanką traw uszkodzonych podczas prac terenów biologicznie czynnych.
W czasie realizacji zamówienia:
- Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót;
- Wykonawca we własnym zakresie i na swój koszt: urządzi teren budowy i zaplecze budowy, a po zakończeniu prac przywróci teren do stanu pierwotnego, oznakuje i zabezpieczy teren budowy, zapewni bieżącą obsługę geodezyjną wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą, jeśli będzie to wynikało z przepisów prawa;
- Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność za wypadki i szkody powstałe w związku z nieprawidłowym oznakowaniem terenu budowy oraz wykonywaniem robót będących przedmiotem zamówienia;
- Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność za ochronę instalacji i urządzeń podziemnych, zapewni ich właściwe oznaczenie i zabezpieczenie przed uszkodzeniem w czasie trwania prac;
- wszystkie elementy uznane jako odpad, Wykonawca powinien zutylizować we własnym zakresie i na własny koszt. Klasyfikacji elementów uznanych jako odpad dokonywać będzie inspektor nadzoru- Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP;
- Wykonawca gwarantuje wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie;
- Wykonawca zobowiązany jest do ustanowienia kierownika budowy posiadającego aktualne uprawnienia budowalne, prowadzenia dokumentacji zadania, w tym dziennika budowy zgodnie z postanowieniami SWZ i Umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz obowiązującymi przepisami prawa powszechnego;
- Wykonawca ponosić będzie odpowiedzialność za prawidłowe oznakowanie robót, poprzez posadowienie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej i zabezpieczenie miejsca prowadzonych robót oraz za ich utrzymanie w należytym stanie;
- Wykonawca ponosić będzie odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej na terenie budowy, zgodnie z obowiązującym prawem, a także jest zobowiązany ustanowić bezpieczne warunki poruszania się osób trzecich w obrębie terenu objętego realizacją zadania oraz zabezpieczyć teren przed dostępem osób nieuprawnionych;
- Wykonawca zobowiązany będzie w toku wykonywanych robót utrzymać teren robót oraz tereny wokół w czystości, w stanie wolnym od zbędnych przeszkód, usuwać na bieżąco zbędne materiały, odpady, śmieci, urządzenia prowizoryczne, które nie są już potrzebne;
- Wykonawca, jako wytwórca odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (Dz.U.2022.699 t.j.) — ma obowiązek zagospodarowania powstałych podczas realizacji zadania odpadów budowlanych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Na każde żądanie Zamawiającego przedstawić karty odpadu, na dowód zeskładowania odpadów na składowisku odpadów;
- Wykonawca będzie zobowiązany także do udziału w radach budowy, w szczególności kierownik budowy i kierownik robót organizowanych przez Zamawiającego w celu omówienia postępu robót oraz rozwiązywania zaistniałych problemów, informowania na piśmie Zamawiającego o konieczności wykonania robót nie uwzględnionych w projekcie budowalnym, wraz z podaniem uzasadnienia ich wykonania, zawiadamiania inspektora nadzoru o terminie zakrycia robót ulegających zakryciu lub o terminie wykonania robót zanikających, przy uwzględnieniu, że inspektor nadzoru może dokonać odbioru robót zanikających lub ulegających zakryciu w okresie do 3 (trzech) dni roboczych od daty zawiadomienia, na warunkach określonych w dokumentacji projektowej,
- Wykonawca wykona i przekaże Zamawiającemu dokumentację powykonawczą w co najmniej 2 egzemplarzach w wersji papierowej i w 1 egzemplarzu w wersji elektronicznej w programie czytanym w wersji pdf, wraz z opinią uprawnionego projektanta o zgodności wykonanych robót z obowiązującymi przepisami i normami;
- Wykonawca przyjmując do realizacji przedmiot zamówienia zapewni ilość i rodzaj sprzętu gwarantującego wykonanie zadania, dostawę wszelkich materiałów budowlanych i pomocniczych oraz urządzeń niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, przygotowanie na dzień umownego zakończenia robót atestów materiałowych, badań laboratoryjnych, pomiarów, potwierdzonych przez kierownika budowy, miejsce odwozu urobku na odkład, zabezpieczając je we własnym zakresie.
Wszystkie wbudowane w ramach zamówienia materiały winny być fabrycznie nowe i nieużywane, niefabrykowane i nieregenerowane, wolne od wad i obciążeń prawami osób trzecich. Każdy z materiałów budowlanych musi posiadać odpowiedni okres przydatności do użytku, być dobrej jakości oraz posiadać wymagane prawem polskim atesty dopuszczające do stosowania na rynku polskim. Wszystkie materiały budowlane muszą być zgodne z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej. Wykonawca jest zobowiązany używać do wbudowania materiałów i urządzeń, uprzednio zatwierdzonych przez Zamawiającego.

Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy, który stanowi integralną część SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215400-1 - Roboty na cmentarzach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45223821-7 - Elementy gotowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 410000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 410000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane