Budowa magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
GMINA ŻYTNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00401369
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00401369/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 08:24
- Lokalizacja
- Żytno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3551bd20-072c-4bce-9714-64e4dd2ec486
- Identyfikator
- 7722260228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401369 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻYTNO
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Żytno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398681
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krótka 4
1.5.2.) Miejscowość: Żytno
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-532
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@zytno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zytno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3551bd20-072c-4bce-9714-64e4dd2ec4861.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3551bd20-072c-4bce-9714-64e4dd2ec486
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401369
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071627/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa magazynu OCiOL
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342436
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.18.2026.SN
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 717855,87 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia dotyczy „Budowy magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej” na który składa się między innym:
a) ZAKRES ROBÓT:
Zakres robót obejmuje budowę magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej zlokalizowanego w miejscowości Żytno ul. Traktorowa gm. Żytno, na działce o numerze ewidencyjnym 1581/10, 1581/7 obręb 0030 Żytno jednostka ewidencyjna gmina Żytno. Prace budowlane obejmują wszystkie etapy realizacji inwestycji, w tym przygotowanie terenu, wykonanie fundamentów, konstrukcji budynku, instalacji wewnętrznych, wykończenia oraz zagospodarowania działki zgodnie z projektem budowlanym i technicznym.
b) CHARAKTERYSTYKA ROBÓT:
- budynek: roboty gruntowe, roboty fundamentowe/warstwy pod płytę, konstrukcja stalowa hali (wszystkie elementy konstrukcji stalowej dachu ocynkowane), dach z płyt warstwowych, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, bramy i drzwi, przebudowa zewnętrznej instalacji wodociągowej,
- elektryka: instalacje elektryczne, zasilanie WLZ/rozdzielnica RG, połączenia wyrównawcze, instalacje gniazd/wypusty kablowe, instalacje oświetlenia/AW/EW, instalacja odgromowa, pomiary odbiorcze, prace uzupełniające.
c) CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY OBIEKTU:
Pow. zab. magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej - 305,49 m2
Powierzchnia użytkowa projektowanego budynku - 263,75 m2
Powierzchnia całkowita - 305,49 m2
Kubatura budynku - 1813,20 m3
Wysokość budynku - 6,65 m
Liczba kondygnacji użytkowych - 1
Szerokość elewacji frontowej - 15,40 m
Długość budynku - 22,52 m
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Dodatkach do SWZ, na który składają się następujące dokumenty: 1. Projekt umowy. 2. Projekt budowlany i techniczny oraz opisy i mapa, 3. Specyfikacja techniczna. 4. Przedmiar robót (do celów poglądowych, ze względu na charakter wynagrodzenia – ryczałtowy, pełni jedynie funkcję informacyjną).
3. Prace uzupełniające wymagane przez Zamawiającego:
1) Wytyczenie geodezyjne inwestycji,
2) Wykonanie dokumentacji odbiorowej zawierającej co najmniej:
a) oryginał pisemnego oświadczenia Kierownika Budowy:
- o wykonaniu robót zgodnie z projektem budowlanym oraz ustawą Prawo budowlane,
- o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także dróg, ulic, sąsiednich nieruchomości,
- o odpowiednim zagospodarowaniu terenów przyległych do budowy umożliwiającym właściwą eksploatację wybudowanego obiektu.
b) zestawienie wbudowanych materiałów,
c) wykaz zmian istotnych (jeżeli miały miejsce) z załącznikiem graficznym, podpisany przez Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru, Projektanta, wraz z dokumentami potwierdzającymi prawidłową legalizację tych zmian,
d) protokoły z badań (jeśli wystąpiły) wykonanych w trakcie realizacji prac budowlanych,
e) potwierdzenie geodezyjne wykonanych ilości robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która wynosi: 750 000,00zł.W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 4 oferty. Jedyna oferta, której cena mieściła się w budżecie Zamawiającego (po zwiększeniu środków finansowych) oferta Wykonawcy wymienionego w pkt I niniejszego pisma, została odrzucona z przyczyn formalno-prawnych tj. braku wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny.
Wszystkie pozostałe oferty złożone w postępowaniu, które nie podlegają odrzuceniu, opiewają na kwoty wyższe niż budżet, jakim dysponuje Zamawiający. Cena kolejnej oferty z najniższą ceną wynosi 1 758 900,00zł i przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający przeanalizował możliwość zwiększenia środków finansowych do ceny najkorzystniejszej oferty, jednak nie posiada dodatkowych funduszy na ten cel. Mając na uwadze, że cena pozostałych w postępowaniu ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, zaistniała obligatoryjna przesłanka unieważnienia postępowania na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1758900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1943400,00 PLN
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |