Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej położonych w Gminie Morawica
Miasto i Gmina Morawica - Urząd Miasta i Gminy w Morawicy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00401488
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00401488/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 09:15
- Lokalizacja
- Morawica, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a8b14af-28a4-11ef-a458-c2a7c3d67e03
- Identyfikator
- 6572630604
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401488 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej położonych w Gminie Morawica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Morawica - Urząd Miasta i Gminy w Morawicy
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010352
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Spacerowa 7
1.4.2.) Miejscowość: Morawica
1.4.3.) Kod pocztowy: 26-026
1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@morawica.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.morawica.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a8b14af-28a4-11ef-a458-c2a7c3d67e03
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401488
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00366036
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej położonych w Gminie Morawica
Umowa dla części nr 3
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część nr 3. Termomodernizacja i rozbudowa remizy OSP w Morawicy
Planowany zakres prac termomodernizacyjnych do wykonania:
• wykonanie elementów zagospodarowania terenu: nawierzchnie utwardzone, ciągi piesze, altana ogrodowa
• prace rozbiórkowe wewnątrz i na zewnątrz budynku: demontaż stolarki okiennej i drzwiowej (częściowo materiał z demontażu należy przekazać dla użytkownika), parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, rur spustowych i rynien, rozbiórka części ścian wewnętrznych, rozbiórka konstrukcji i pokrycia dachowego, , rozbiórka klatki schodowej wewnętrznej oraz stropu od strony zachodniej budynku, wymianę instalacji elektrycznej, wymianę sufitów podwieszanych, wymianę oświetlenia na LED, rozbiórka posadzek, demontaż bram garażowych (materiał z demontażu należy przekazać użytkownikowi), demontaż klimatyzatorów (materiał z demontażu należy przekazać użytkownikowi)
• montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej
• montaż bram garażowych
• prace budowlano montażowe przebudowy oraz ogólne remontowe w budynku
• wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu
• wykonanie zadaszenia tarasu
• wykonanie nowoprojektowanej klatki schodowej wraz z windą
• prace murarskie
• ocieplenie ścian fundamentowych , ścian zewnętrznych i wewnętrznych
• prace wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne
• prace budowlano – montażowe związane z rozbudową i przebudową instalacji wewnętrznych: wod-kan, gazową, wentylacją mechaniczną i grawitacyjną, klimatyzacji, c.o. i instalacji elektrycznych
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): COMPLIDO Michał Dziubek
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369712789
4.3.3.) Ulica: ul. Walerego Przyborowskiego 91
4.3.4.) Miejscowość: Domaszowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 25-351
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 5399000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00437002/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Strony zgodnie oświadczają , że w protokole konieczności nr 1/2026 z dnia r. przewidziały zmianę sposobu świadczenia wykonawcy, wynagrodzenia oraz terminu wykonania przedmiotu umowy.
Wskazanych zmian dokonuje się na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 i art. 455 ust. 2 ustawy Pzp oraz §1 ust. 5 umowy w zakresie zmiany sposobu świadczenia Wykonawcy, § 3 ust. 4 pkt. 1 umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, §2 ust. 4 pkt 1e umowy w zakresie terminu wykonania przedmiotu umowy. Okoliczności tych zmian zostały ustalone i uzgodnione przez Strony , w wyniku czego Strony zawierają aneks.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. §1 ust. 3 umowy otrzymuje brzmienie:
Przedmiot umowy Wykonawca winien wykonać zgodnie z zakresem robót oraz warunkami ich realizacji zawartymi w:
1) dokumentacji projektowej, z zastrzeżeniem ustaleń zawartych w protokole konieczności nr 1/2026 z dnia r.
2) pozwoleniu na budowę/zgłoszeniu robót niewymagających pozwolenia na budowę,
3) specyfikacji warunków zamówienia,
4) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
5) harmonogramie rzeczowo – finansowym,
- które stanowią integralną część umowy.
2. § 3 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
Strony ustalają, że wynagrodzenie należne Wykonawcy stanowić będzie wynagrodzenie ryczałtowe za cały przedmiot umowy w kwocie:
Część nr 3: 6 518 024,43 zł (słownie :sześć milionów pięćset osiemnaście tysięcy dwadzieścia cztery złote i 43/100) .
3. § 2 ust. 2 umowy otrzymuje brzmienie:
Termin wykonania przedmiotu umowy ustala się na okresy :
1) Etap I: do dnia 20.05.2026r.
2) Etap II: do dnia 20.07.2026r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 1119024,43
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 6518024,43 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |