Remonty chodników na terenie miasta Tychy w 2026 roku

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00401630
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00401630/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 09:53
Lokalizacja
Tychy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-11b9faf1-a3fd-48ac-8a17-7f0154d113e0
Identyfikator
6462447307
Ostatnia aktualizacja
2026-08-21

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401630 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remonty chodników na terenie miasta Tychy w 2026 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000166344

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Budowlanych 59

1.4.2.) Miejscowość: Tychy

1.4.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzuim.tychy.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuim.tychy.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11b9faf1-a3fd-48ac-8a17-7f0154d113e0

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401630

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00214277

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Remonty chodników na terenie miasta Tychy w 2026 roku

Umowa dla części nr 3

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Zadanie III: remont chodnika przy ul. Cyganerii

3.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących realizację zadania pn.: remont chodnika przy ul. Cyganerii, zgodnie z zakresem rzeczowym określonym w kosztorysie, uproszczonej dokumentacji oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB).

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich robót podstawowych, towarzyszących oraz pomocniczych niezbędnych do prawidłowego i kompletnego wykonania zadania.

Zakres rzeczowy zamówienia:

3.1.1. Wymagania ogólne, w tym:
W ramach zadania Wykonawca zobowiązany jest do:
• dostosowania się do Wymagań Ogólnych zawartych w ST DM.00.00.00,
• opracowania, uzgodnienia oraz wprowadzenia projektu tymczasowej organizacji ruchu wraz z jego utrzymaniem i demontażem,
• zapewnienia nadzorów branżowych,
• wykonania prac pomiarowych i wytyczenia robót,
• prowadzenia dokumentacji w systemie EDIOM,
• wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
• właściwego zabezpieczenia drzew oraz terenu robót i zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników.

3.1.2. Roboty rozbiórkowe, w tym:
• cięcie nawierzchni bitumicznej na głębokość 10 cm wraz z demontażem, wywozem i utylizacją materiału,
• demontaż krawężników betonowych 15×30 cm wraz z ławami betonowymi, wywozem i utylizacją,
• demontaż obrzeży betonowych wraz z ławą betonową oraz wywozem i utylizacją,
• demontaż płytek strukturalnych wraz z wywozem i utylizacją,
• demontaż słupków U-12c wraz z wywozem i utylizacją,
• demontaż nawierzchni asfaltowej o grubości 4 cm wraz z wywozem frezu i jego zagospodarowaniem zgodnie z przepisami.

3.1.3. Konstrukcja z kostki przepuszczalnej, w tym:
• wykonanie koryta na głębokość 47 cm wraz z profilowaniem, wywozem i utylizacją nadmiaru gruntu,
• wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 31,5/63 mm o grubości po zagęszczeniu 30 cm,
• wykonanie podbudowy z kruszywa frakcji 4/31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 20 cm,
• montaż opornika betonowego 12×25 cm na ławie betonowej z betonu C12/15 o grubości 15 cm,
• wykonanie nawierzchni z kostki betonowej typu AQUATON grubości 8 cm na podsypce cem.-piaskowej grubości 3 cm,
• wypełnienie wolnych przestrzeni kostki ekologicznej grysem frakcji 4/8 mm lub 8/16 mm.

3.1.4. Konstrukcja chodnika, w tym:
• wykonanie koryta na głębokość 42 cm wraz z profilowaniem oraz wywozem i utylizacją gruntu,
• wykonanie warstwy ulepszonego podłoża z mieszanki niezwiązanej CBR ≥ 20% o grubości 30 cm,
• wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 15 cm,
• wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej typu HOLLAND o grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej grubości 3 cm,
• wykonanie nawierzchni z kostki integracyjnej (nowa kostka),
• montaż płytek ryflowanych (prowadzących) – nowe elementy dla osób z dysfunkcją wzroku.

3.1.5. Elementy ulic i wysokościowa regulacja urządzeń obcych, w tym:
• regulację wpustów ulicznych betonem C-25/30 na wysokość do 5 cm,
• regulację włazów kanałowych betonem C-25/30,
• montaż krawężników betonowych drogowych 15×30 cm na ławie betonowej z betonu C12/15 (grubość 15 cm), z odsłonięciem 10 cm na ciągu głównym,
• montaż krawężników betonowych skośnych i najazdowych 15×22 cm na ławie betonowej z betonu C12/15 (grubość 15 cm), z odsłonięciem 2 cm na zjazdach,
• uzupełnienie nawierzchni bitumicznej przy krawężnikach,
• montaż obrzeży betonowych na ławie betonowej z betonu C12/15 o grubości 10 cm.

3.1.6. Roboty wykończeniowe i oznakowanie, w tym:
• humusowanie terenu warstwą grubości 10 cm wraz z obsianiem mieszanką traw,
• montaż nowych słupków U-12c,
• demontaż i ponowny montaż oznakowania pionowego.

Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Dokumentacji technicznej oraz Projektowanych postanowieniach umowy, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 3 oraz 7 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-22

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

3 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SOLIDMAT-BRUK Mateusz Kocurek

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6462800689

4.3.3.) Ulica: Granitowa 72/6

4.3.4.) Miejscowość: Bieruń

4.3.5.) Kod pocztowy: 43-155

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 264253,20 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00283295/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 300039,25 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane