„Przebudowa drogi gminnej 510082K w km od 1+040 do km 1+598 w miejscowości Osiek, Gmina Osiek”
Gmina Osiek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00401723
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00401723/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 10:16
- Lokalizacja
- Osiek, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b23192b9-d01f-424d-9124-1357e0eb6741
- Identyfikator
- 5492197435
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401723 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej 510082K w km od 1+040 do km 1+598 w miejscowości Osiek, Gmina Osiek”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Osiek
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181847
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Główna 125
1.4.2.) Miejscowość: Osiek
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-608
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.4.7.) Numer telefonu: 3384858261
1.4.8.) Numer faksu: 338458124
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@osiek.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.osiek.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b23192b9-d01f-424d-9124-1357e0eb6741
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401723
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00209772
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Przebudowa drogi gminnej 510082K w km od 1+040 do km 1+598 w miejscowości Osiek, Gmina Osiek”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa drogi gminnej 510082K w km od 1+040 do km 1+598 w miejscowości Osiek, Gmina Osiek” zw. dalej „przedmiotem zamówienia”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie następujących robót budowlanych:
a) roboty pomiarowe,
b) frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej,
c) ścinanie poboczy,
d) rozebranie istniejącej podbudowy,
e) wykonanie robót ziemnych, ułożenie prefabrykowanych elementów typu „L” na warstwie z kruszywa, betonu i podsypce cementowo-piaskowej,
f) wykonanie remontu komory znajdującej się na wylocie przepustu DN 600 znajdującego się pod drogą gminną polegającego na rozbiórce górnej części komory z bloczków betonowych i wykonanie nowych żelbetowych ścian i pokrywy komory,
g) wykonanie ścianki czołowej na wlocie przepustu DN 600 znajdującego się pod drogą gminną,
h) korytowanie pod nową konstrukcję drogi,
i) wykonanie stabilizacji gruntu C3/4 o grubości 35cm na jezdni,
j) profilowanie, zagęszczenie i pielęgnacja stabilizacji,
k) wykonanie podbudowy jezdni z kruszywa łamanego 0/31,5mm o grubości warstwy 10cm,
l) skropienie emulsja asfaltową warstwy podbudowy jezdni,
m) wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej grubości 6cm,
n) skropienie emulsją asfaltową warstwy wiążącej,
o) wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej grubości 4cm,
p) wykonanie szwu technologicznego na połączeniu nowej nawierzchni z istniejącą,
q) wykonanie remontu przepustów pod istniejącymi zjazdami wraz z montażem ścianek czołowych i wykonaniem nawierzchni zjazdów z kruszywa łamanego 0/31,5 lub destuktu asfaltowego, skropienie podwójne warstwy emulsją z grysem,
r) wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5 lub destuktu asfaltowego, skropienie podwójne warstwy emulsją z grysem,
s) montaż bariery drogowej,
t) odmulenie rowów, kształtowanie skarp,
u) wyrównanie terenu, rozłożenie warstwy humusu wraz z obsianiem nasionami traw,
v) uporządkowanie placu budowy oraz przywrócenie stałej organizacji ruchu.
3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
60 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowo Mostowe "DROG-BUD" Franciszek Fryc
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070167501
4.3.3.) Ulica: Zamkowa 3
4.3.4.) Miejscowość: Spytkowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 34-116
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 737000,33 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00292381/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność zmiany projektowanej niwelety terenu z uwagi na zapewnienie odpowiedniej dostępności na tereny przyległe.
5.4.6.) Wartość zmiany: 53416,69
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 790417,02 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |