Poprawa infrastruktury rekreacyjnej Sołectwa Bujaków - modernizacja boisk sportowych przy ul. Szkolnej 13 w Bujakowie
Gmina Porąbka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00401821
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00401821/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 10:41
- Lokalizacja
- Porąbka, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0a78ee1f-3e25-4382-aba5-a2d9572d15ff
- Identyfikator
- 9372667573
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401821 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa infrastruktury rekreacyjnej Sołectwa Bujaków - modernizacja boisk sportowych przy ul. Szkolnej 13 w Bujakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Porąbka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182290
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 3
1.5.2.) Miejscowość: Porąbka
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-353
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.omasta@ug.porabka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.porabka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0a78ee1f-3e25-4382-aba5-a2d9572d15ff1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa infrastruktury rekreacyjnej Sołectwa Bujaków - modernizacja boisk sportowych przy ul. Szkolnej 13 w Bujakowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a78ee1f-3e25-4382-aba5-a2d9572d15ff
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401821
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035032/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Poprawa infrastruktury rekreacyjnej Sołectwa Bujaków – modernizacja boisk sportowych w Bujakowie ul. Szkolna 13
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia stanowi realizację operacji pn. „Poprawa infrastruktury rekreacyjnej Sołectwa Bujaków”, współfinansowanej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, w ramach interwencji I.13.1 LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność – Wdrażanie LSR, z wyłączeniem projektów grantowych.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349327
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 258523,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji dwóch istniejących boisk sportowych przy ul. Szkolnej 13 w Bujakowie. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności demontaż i zagospodarowanie istniejącej nawierzchni ze sztucznej trawy, przygotowanie i uzupełnienie podbudowy, wykonanie kompletnego systemu nawierzchni poliuretanowej jednego producenta w kolorze czerwonym o łącznej grubości 48 mm, wykonanie oznakowania boisk, sprawdzenie drożności istniejącego drenażu oraz dostawę i montaż wyposażenia sportowego.
Powierzchnia boiska nr 1 wynosi około 289,50 m², powierzchnia boiska nr 2 około 482,80 m², a łączna powierzchnia boisk objętych modernizacją wynosi około 772,30 m². Zamówienie obejmuje również demontaż istniejących zestawów do koszykówki wraz z fundamentami oraz dostawę i montaż 2 kompletów zestawów do koszykówki i 2 kompletów bramek do piłki ręcznej.
Szczegółowy zakres i sposób wykonania zamówienia określają dokumenty zamówienia: SWZ, dokumentacja projektowa, STWiORB, przedmiar robót oraz projektowane postanowienia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45236119-7 - Naprawa boisk sportowych
37450000-7 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach lub na kortach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Przed otwarciem ofert Zamawiający udostępnił informację, że kwota, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosi 308 000,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono trzy oferty:
BELLSPORT Grzegorz Leszczyński – cena 446 397,27 zł brutto;
PHU TOMART S.C. Barbara Tomala, Aleksander Tomala – cena po poprawieniu przez Zamawiającego oczywistej omyłki pisarskiej na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp – 396 186,46 zł brutto;
ERSO Sp. z o.o. – cena 316 858,85 zł brutto.
Cena oferty nr 3, będącej ofertą z najniższą ceną spośród ofert złożonych w postępowaniu, przewyższała o 8 858,85 zł kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie oferta nr 3 podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp z uwagi na niezłożenie przez Wykonawcę wymaganych przedmiotowych środków dowodowych, pomimo wezwania dokonanego w trybie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp.
Pozostałe oferty również przekraczają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia – oferta nr 2 o 88 186,46 zł, natomiast oferta nr 1 o 138 397,27 zł.
Zamawiający, po ponownej analizie swoich możliwości finansowych, stwierdził, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia ponad 308 000,00 zł brutto do wysokości umożliwiającej sfinansowanie którejkolwiek z ofert pozostających w postępowaniu.
Wobec powyższego zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 316858,85 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 446397,27 PLN
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |