Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczowicach
Gmina Tułowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00401793
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00401793/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 10:34
- Lokalizacja
- Tułowice, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ef6247ab-2060-47d8-b1c4-08030cfb5512
- Identyfikator
- 9910321970
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401793 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tułowice
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413308
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Szkolna 1
1.4.2.) Miejscowość: Tułowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 49-130
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: tulowice@tulowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.tulowice.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef6247ab-2060-47d8-b1c4-08030cfb5512
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401793
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00133957
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczowicach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą: „Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczowicach”
W ramach zadania (instalacji centralnego ogrzewania) przewiduje się:
1. Montaż źródła ciepła:
• Dostawa i montaż jednofunkcyjnej pompy ciepła powietrze/woda typu Monoblock o mocy grzewczej 20 kWt (parametry 55/7°C).
• Połączenie hydrauliczne jednostki z instalacją wewnętrzną.
• Wykonanie niezbędnych prac przygotowawczych i zabezpieczających w miejscu montażu jednostki zewnętrznej.
2. Wewnętrzna instalacja źródła ciepła (kotłownia):
• Montaż bufora c.o. o pojemności 500 litrów.
• Montaż naczynia wzbiorczego przeponowego o pojemności 50 litrów.
• Montaż grupy pompowej z zaworem mieszającym dwudrogowym (obieg 1).
• Montaż grupy pompowej z zaworem mieszającym trójdrogowym (obieg 2).
• Zabudowa armatury instalacyjnej: zawory odcinające, zawory zwrotne, zawory bezpieczeństwa, odpowietrzniki automatyczne, manometry, termometry oraz inne niezbędne elementy armatury zabezpieczająco-pomiarowej.
3. Odbiorniki ciepła:
• Montaż 3 szt. nagrzewnic wodnych zasilanych wodą grzewczą 55/35°C.
• Montaż 8 szt. stalowych grzejników konwektorowych o parametrach 55/45°C.
4. Instalacja rozprowadzająca:
• Wykonanie instalacji rozprowadzającej c.o. w systemie natynkowym
• Połączenia wykonywane w technologii zaciskowej.
• Instalacja tras rurowych z odpowiednim mocowaniem oraz kompensacją wydłużeń.
W ramach zadania (instalacji fotowoltaicznej) przewiduje się:
1. Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 10,56 kWp, składającej się z 22 modułów fotowoltaicznych (PV).
2. Podział instalacji PV na dwie sekcje kierunkowe:
• Sekcja 1 – orientacja wschodnia
• Sekcja 2 – orientacja zachodnia
3. Wykonanie i montaż konstrukcji wsporczej pod moduły PV, mocowanej do elementów więźby dachowej, z zastosowaniem systemowych rozwiązań montażowych dostępnych na rynku (stal nierdzewna, aluminium).
4. Dostawa i montaż falownika (inwertera) o mocy 10 kW, przystosowanego do obsługi podziału instalacji na dwie niezależne sekcje (MPPT).
5. Dostawa i montaż magazynu energii elektrycznej o pojemności 13,8 kWh, kompatybilnego z zainstalowanym falownikiem oraz zapewniającego pracę systemu w trybie autokonsumpcji.
6. Wykonanie niezbędnych połączeń elektrycznych AC i DC, obejmujących:
7. okablowanie od modułów PV do falownika,
8. okablowanie od falownika do magazynu energii oraz do rozdzielnicy głównej budynku.
9. Zabudowa osprzętu zabezpieczającego i ochronnego (wyłączniki nadprądowe, różnicowoprądowe, przepięciowe) zgodnie z obowiązującymi normami.
10. Konfiguracja systemu monitoringu produkcji i zużycia energii (lokalnego oraz online).
11. Przeprowadzenie uruchomienia instalacji, prób oraz pomiarów elektrycznych, zgodnie z wymaganiami prawa budowlanego i przepisami dotyczącymi instalacji elektroenergetycznych.
12. Drzwi zewnętrzne demontaż i zastosowanie nowych drzwi o wsp poniżej 1,3 W/(m*K). Dla pojedynczego zgodnym z WT2021 dla stolarki montowanej w pomieszczeniach o przeznaczeniu jak w projekcie.
13. Demontaż bram przez specjalistyczną firmę, bez uszkodzenia i ich dewastacji oraz transport do Tułowic, do wskazanego miejsca, z możliwością ich zastosowania w innym obiekcie.
14. Bramy garażowe wg. projektu - : 3 piloty do każdej bramy, możliwość ręcznego otwarcia bramy na wypadek awarii prądu, kolor bram czerwony RAL 3000 lub
zbliżony, wsp. lambda nie mniejszy jak 1,3 W/(m*K), szklenie w celu doświetlenia garażu,do bram musi zostać zapewniony profesjonalny serwis powykonawczy, bramy dedykowane do remiz strażackich, o parametrach renomowanych producentów np. Wiśniowski, Horman lub równoważne.
15. Malowanie (odtworzenie ) pomieszczeń całej remizy – jak i pozostałej części na parterze. Po robotach aby uzyskać efekt końcowy obiektu (około 720 m2).
16. Zabudowę schodów składanych na poddasze z pomieszczeń na piętrze na część strychową – jako element niezbędny do zabudowy i eksploatacji paneli fotowoltaicznych na dachu. Lokalizacja schodów w przedsionku Sali, w dostosowaniu do układu konstrukcji stropu, w uzgodnieniu z inwestorem . Konieczne do prawidłowej eksploatacji urządzeń.
17. Wyłaz dachowy z obróbkami. Konieczne do prawidłowej eksploatacji urządzeń.
18. Przygotowania dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej przygotowanie wszelkich dokumentów, pomiarów i sprawdzeń, niezbędnych do eksploatacji i zgłoszenia do TAURONU zabudowanej fotowoltaiki, wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej, powykonawczego audytu energetycznego.
19. Inne prace remontowe i porządkowe po wykonanych robotach i pracach instalacyjnych.
Wszystkie urządzenia muszą być zgodne z listą ZUM (Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów) znajdującą się pod linkiem: https://lista-zum.ios.edu.pl/
2. Opis obiektu:
Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej, położony przy ulicy Goszczowice 43A w miejscowości Goszczowice (kod pocztowy 49-130), znajduje się na działkach o numerach ewidencyjnych 248/8 i 249, w obrębie Goszczowice. Jest to obiekt użyteczności publicznej, zaliczony do kategorii VIII zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem dotyczącym katalogu obiektów budowlanych. Budynek ma dwie kondygnacje, został wzniesiony w technologii tradycyjnej i obecnie nie jest wyposażony w centralne ogrzewanie.
3. Szczegółowy opis robót stanowi:
- dokumentacja projektowa – projekt wykonawczy
- wymagania podane w przeglądzie energetycznym
- przedmiar robót, który stanowi dokument wyłącznie pomocniczy
- projektowane postanowienia umowy
Zamawiający zwraca uwagę, że roboty będą prowadzone na czynnym obiekcie, wobec czego Wykonawca musi uwzględnić wynikające stąd ograniczenia i konieczność wykonania dodatkowych zabezpieczeń, celem zapewnienia dostępu do obiektu, w tym w szczególności prowadzenie robót w taki sposób aby nie zanieczyszczać terenu nie objętego robotami i nie utrudniać pracy w pozostałych częściach budynku.
3.9.) Główny kod CPV: 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
39715200-9 - Urządzenia grzewcze
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-14
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Usługi Inżyniersko-Budowlane IMPOST Tomasz Duszyński
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8321819067
4.3.3.) Ulica: Łąkowa 15
4.3.4.) Miejscowość: Kępa
4.3.5.) Kod pocztowy: 46-022
4.3.6.) Województwo: opolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 447977,07 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00198949/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-11
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Dodatkowy zakres robót
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana wartości zamówienia w związku z zwiększeniem zakresu prac
5.4.6.) Wartość zmiany: 44232,15
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 492209,22 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |