Realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja i modernizacja budynku przy al. Bielskiej 128 w Tychach”
MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZAKŁAD BUDŻETOWY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00401942
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00401942/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 11:08
- Lokalizacja
- Tychy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-43f1e561-2e37-11ef-b373-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 6460012522
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00401942 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja i modernizacja budynku przy al. Bielskiej 128 w Tychach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZAKŁAD BUDŻETOWY
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271176358
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Filaretów 31
1.4.2.) Miejscowość: Tychy
1.4.3.) Kod pocztowy: 43-100
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.4.7.) Numer telefonu: (32) 227-40-91
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzbm.tychy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzbm.tychy.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43f1e561-2e37-11ef-b373-0e435a8a43bc
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401942
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00374360
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja i modernizacja budynku przy al. Bielskiej 128 w Tychach”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na termomodernizacji i modernizacji części budynku położonego w Tychach przy al. Bielskiej 128.
2. Prace będą prowadzone w częściowo czynnym obiekcie, w szczególności sklepy w poziomie parteru będą funkcjonowały przez cały okres trwania prac. Wykonawca zobowiązany będzie dostosować organizację i harmonogram robót budowlanych tak, by nie kolidowały z funkcjonowaniem obiektu oraz uzgodnić przebieg robót z Zamawiającym oraz użytkownikami budynku.
3. Niniejsze zamówienie jest realizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
4. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa opracowana przez INFORM SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oraz przedmiary robót, które stanowią załączniki nr 3 i 4 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-26
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MILIMEX SPÓŁKA AKCYJNA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271998882
4.3.3.) Ulica: ul. Olimpijska 7
4.3.4.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie
4.3.5.) Kod pocztowy: 41-100
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 7832817,83 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00614963/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 10
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wniosek Wykonawcy z dnia 10.12.2024 r. dotyczący zmiany kierownika robót w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; wprowadzenie inspektora nadzoru branży sanitarnej przez Zamawiającego; § 18 ust. 1. pkt 2) oraz § 30 ust. 2 umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiany kierownika robót w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz wprowadzenie inspektora nadzoru branży sanitarnej przez Zamawiającego
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych, w oparciu o protokoły konieczności z 03.01.2025 r., 07.01.2025 r., 13.01.2025 r., 17.01.2025 r., 28.01.2025 r., 03.02.2025 r., 10.02.2025 r.; § 18 ust. 1. pkt 5) oraz § 30 ust. 2. umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wartość wynagrodzenia ofertowego ogółem wynosi 8 045 027,61 zł
(z podatkiem VAT), słownie: osiem milionów czterdzieści pięć tysięcy dwadzieścia siedem złotych 61/100 z podatkiem VAT
5.4.6.) Wartość zmiany: 212209,78
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych, w oparciu
o protokoły konieczności z 07.04.2025 r., 22.05.2025 r., 27.05.2025 r. ; § 18 ust. 1. pkt 5) oraz § 30 ust. 2. umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wartość wynagrodzenia ofertowego ogółem wynosi 8 441 133,15 zł
(z podatkiem VAT), słownie: osiem milionów czterysta czterdzieści jeden tysięcy sto trzydzieści trzy złote 15/100 z podatkiem VAT
5.4.6.) Wartość zmiany: 396105,54
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
powierzenie przez Wykonawcę realizacji części zamówienia podwykonawcy, przedłożona umowa o podwykonawstwo z dnia 25.07.2025 r.; § 18 ust. 1 pkt 5) oraz § 30 ust. 2 umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wprowadzenie podwykonawcy
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
art. 455 ust. 2) i ust. 1 pkt 4) ustawy prawo zamówień publicznych; konieczność wykonania robót dodatkowych, w oparciu o protokoły konieczności z 17.07.2025 r., 07.08.2025 r., 30.08.2025 r., 27.08.2025 r.; § 18 ust. 1. pkt 5) oraz § 30 ust. 2. umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wartość wynagrodzenia ofertowego ogółem wynosi 9 614 197,99 zł
(z podatkiem VAT), słownie: dziewięć milionów sześćset czternaście tysięcy sto dziewięćdziesiąt siedem złotych 99/100 z podatkiem VAT
5.4.6.) Wartość zmiany: 1173064,84
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
art. 455 ust. 2) i ust. 1 pkt 4) ustawy prawo zamówień publicznych; konieczność wykonania robót dodatkowych, w oparciu o protokoły konieczności z 17.07.2025 r., 03.09.2025 r., 11.09.2025 r., 06.10.2025 r., 17.11.2025 r., 18.11.2025 r.; § 18 ust. 1. pkt 5) oraz § 30 ust. 2. umowy; powierzenie przez Wykonawcę realizacji części zamówienia podwykonawcy, przedłożona umowa o podwykonawstwo z dnia 25.07.2025 r.; § 18 ust. 1 pkt 5) oraz § 30 ust. 2 umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wartość wynagrodzenia ofertowego ogółem wynosi 11 608 605,00 zł
(z podatkiem VAT), słownie: jedenaście milionów sześćset osiem tysięcy sześćset pięć złotych 00/100 z podatkiem VAT;
wprowadzenie podwykonawcy
5.4.6.) Wartość zmiany: 1994407,01
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wniosek Wykonawcy z dnia 05.02.2026 r., dotyczący zmiany terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy z uwagi na błędy i braki projektowe,
§ 18 ust. 1 pkt 7) ppkt a) oraz § 30 ust. 2 umowy; zmiana osoby odpowiedzialnej za realizację przedmiotu umowy ze strony Zamawiającego, § 18 ust. 1 pkt 2) ppkt a) oraz § 30 ust. 2 umowy; wejście w życie przepisów wprowadzających obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin zakończenia realizacji umowy do: 31.07.2026 r.;
Zmiana inspektora nadzoru inwestorskiego branży instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, Wprowadzenie zapisów do umowy w zakresie obowiązku dostarczania faktur za pośrednictwem systemu KSeF
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wniosek Wykonawcy z dnia 15.05.2026 r., dotyczący zmiany osoby odpowiedzialnej za realizację robót branży elektrycznej ze strony Wykonawcy; zmiana osoby odpowiedzialnej za nadzór nad realizacją umowy ze strony Zamawiającego pod względem technicznym, § 18 ust. 1 pkt 2) oraz § 30 ust. 2 umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana osoby odpowiedzialnej za realizację robót branży elektrycznej ze strony Wykonawcy; zmiana osoby odpowiedzialnej za nadzór nad realizacją umowy ze strony Zamawiającego pod względem technicznym,
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 9
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót zamiennych, w oparciu o protokoły konieczności z 17.02.2026 r., § 18 ust. 1. pkt 5) oraz § 30 ust. 2. umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wartość wynagrodzenia ofertowego ogółem wynosi 11 642 680,67 zł
(z podatkiem VAT), słownie: jedenaście milionów sześćset czterdzieści dwa tysiące sześćset osiemdziesiąt złotych 67/100 z podatkiem VAT
5.4.6.) Wartość zmiany: 34075,67
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 10
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych, w oparciu o protokoły konieczności z 13.01.2026 r., 14.01.2026 r., 19.01.2026 r., 29.01.2026 r., 17.02.2026 r., 08.04.2026 r., 27.04.2026 r., 12.05.2026 r., 27.05.2026 r. oraz błędne wprowadzenie protokołem konieczności robót ujętych w kosztorysie ofertowym Wykonawcy jako robót dodatkowych; § 18 ust. 1. pkt 5) oraz § 30 ust. 2. umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wartość wynagrodzenia ofertowego ogółem wynosi 11 977 674,85 zł
(z podatkiem VAT), słownie: jedenaście milionów dziewięćset siedemdziesiąt siedem tysięcy sześćset siedemdziesiąt cztery złote 85/100 z podatkiem VAT
5.4.6.) Wartość zmiany: 334994,18
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 13642067,90 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |