Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie toalety publicznej na potrzeby osób odwiedzających fokarium Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii w Helu.

UNIWERSYTET GDAŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00402071
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00402071/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-21 11:39
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e6734b55-e651-4b02-ac84-047c52618819
Identyfikator
5840203239
Ostatnia aktualizacja
2026-08-21

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemneBetonowanie bez zbrojeniaBetonowanie konstrukcjiZbrojenieRoboty izolacyjneRoboty murarskieKładzenie płytekPokrywanie podłóg i ścianMalowanie budynkówTynkowanieInstalowanie sufitów podwieszanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejKładzenie rynienRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie wentylacjiRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie okablowania komputerowegoInstalowanie linii telefonicznychInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie infrastruktury okablowania

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402071 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie toalety publicznej na potrzeby osób odwiedzających fokarium Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii w Helu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET GDAŃSKI

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001330

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. prof. Marii Janion 7

1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.4.3.) Kod pocztowy: 80-309

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatdzp@ug.edu.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ug.edu.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e6734b55-e651-4b02-ac84-047c52618819

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402071

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00455489

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie toalety publicznej na potrzeby osób odwiedzających fokarium Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii w Helu.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie toalety publicznej wraz z infrastrukturą techniczną i przyłączami: sanitarnym, wodociągowym, elektrycznym i teletechnicznym oraz zagospodarowaniem terenu, na potrzeby osób odwiedzających fokarium Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.
2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262310-7 - Zbrojenie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45262522-6 - Roboty murarskie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442110-1 - Malowanie budynków
45410000-4 - Tynkowanie
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45261320-3 - Kładzenie rynien
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania.
3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ.
4. Przedmiar robót, stanowiący załącznik nr 8 do SWZ, należy traktować jako materiał pomocniczy. Ryzyko prawidłowości ustalenia przedmiaru i kosztów wykonania przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
5. Informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte w którymkolwiek dokumencie uważa się za obowiązujące. Wszystkie dokumenty należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wzajemnie wyjaśniające się.
6. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania ostrożności w prowadzeniu prac, w szczególności do zapewnienia odpowiedniego ich zabezpieczenia, nadzoru terenu budowy w trakcie prowadzenia robót, utrzymywanie placu budowy w należytym porządku.
7. Prace będą realizowane przy czynnych obiektach. Roboty głośne i uciążliwe dla otoczenia, będą mogły być wykonywane po pisemnym uzgodnieniu terminów z Zamawiającym. Należy się liczyć z koniecznością pracy w przedłużonych godzinach, np. w godzinach popołudniowych, nocnych lub w dni ustawowo wolne od pracy.
8. Przed przystąpieniem do robót należy dokonać pomiarów z natury.
9. Wykonawca ponosi odpowiedzialność w przypadku wystąpienia uszkodzeń budynku lub budynków przyległych wynikających z niewłaściwego prowadzenia robót.
10. Niniejszym zamówieniem objęte są również roboty towarzyszące, np. związane z przygotowaniem terenu robót, wszelkimi robotami przygotowawczymi, rozbiórkowymi, zabezpieczającymi, odtworzeniowymi, porządkowymi, sprzątaniem po zakończonych robotach, pomiarami, sporządzeniem dokumentacji odbiorowej i powykonawczej w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w 2 egzemplarzach na płycie CD, wywiezieniem odpadów. Wykonawca ponosi koszty związane z dostawą mediów na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia (wody, energii) – w tym celu Wykonawca, w uzgodnieniu z Zamawiającym, wykona na własny koszt instalacje i punkty pomiarowe.
11. Należy przyjąć wysoki standard wykonywanych robót.
12. Jeśli gdziekolwiek w SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 5 do SWZ, zostały wskazane normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 5 do SWZ. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanych w opisie przedmiotu zamówienia normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych lub systemach referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp.
13. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie
w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w swojej ofercie, jakie normy lub inne systemy odniesienia, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zostały zamienione i podać jakie w ich miejsce proponuje rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, usługi lub dostawy nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi lub systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp).
14. Wszelkie roboty, prace towarzyszące, prace porządkowe, czynności, materiały, rozwiązania itp. nieopisane lub niewymienione w SWZ wraz z załącznikami, a konieczne do wykonania z punktu widzenia prawa, sztuki i praktyki budowlanej muszą być przewidziane przez Wykonawcę na podstawie analizy SWZ wraz z załącznikami i ewentualnej wizji lokalnej. Roboty takie muszą być ujęte w cenie oferty.
15. Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania pełnego zakresu rzeczowego niniejszego zamówienia z należytą starannością, zgodnie z warunkami przedmiotowego postępowania opisanymi w SWZ, obowiązującymi przepisami prawa, w tym określonymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 725 z późn. zm.), zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, ogólnie przyjętą wiedzą w tym zakresie, ofertą Wykonawcy oraz ustaleniami z Zamawiającym.
16. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej. Termin wizji lokalnej należy uzgodnić z Zamawiającym.
17. Zamawiający wymaga gwarancji na przedmiot zamówienia nie krótszej niż 36 miesięcy, przy czym Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji z uwzględnieniem zapisów rozdziału XVII SWZ. Okres gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 12 projektu umowy – załączniku nr 4 do SWZ.
18. Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2023 r. poz. 1465
z późn. zm.), zawarte są w § 8 projektu umowy – załączniku nr 4 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262310-7 - Zbrojenie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262522-6 - Roboty murarskie

45431000-7 - Kładzenie płytek

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442110-1 - Malowanie budynków

45410000-4 - Tynkowanie

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45261320-3 - Kładzenie rynien

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-07

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

8 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): OMNIS Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5882426748

4.3.3.) Ulica: ul. Młyńska 1/8

4.3.4.) Miejscowość: Luzino

4.3.5.) Kod pocztowy: 84-242

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 2148000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00147886/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-24

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Ze względu na prowadzenie robót budowlanych w okresie letnim w turystycznej miejscowości nadmorskiej oraz zatwierdzenia przez zarządcę drogi czasowej organizacji ruchu drogowego z wyłączeniem okresu 16.06.2025 r. – 14.09.2025 r., a tym samym brakiem możliwości dojazdu na teren budowy przez Wykonawcę, Strony postanawiają dokonać zmiany dotyczącej terminu realizacji umowy polegającej na jego wydłużeniu o okres 3 miesięcy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 2 ust. 1 umowy otrzymuje następujące brzmienie: "Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie: do 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy".

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

1. Strony postanawiają dokonać zmiany zakresu robót budowlanych poprzez jego rozszerzenie o wykonanie robót dodatkowych, obejmujących wykonanie dodatkowego zbrojenia konstrukcji żelbetowych oraz przygotowania podłoża pod murki gabionowe, potwierdzonych protokołem konieczności wykonania robót dodatkowych oraz erratą projektową. Zmiana zakresu robót budowlanych wynika z faktu wystąpienia na etapie realizacji robót żelbetowych istotnych braków w zakresie przewidzianego zbrojenia, w szczególności w ścianach konstrukcyjnych, w przekroju B – B, jak również pod oknami w osiach 1 – 2 oraz 8. 2. Wynagrodzenie za realizację robót budowlanych nieobjętych pierwotnie przedmiotem umowy zostało ustalone na podstawie kosztorysu robót dodatkowych i wynosi 19 975,21 zł brutto. 3. W wyniku zmiany, termin wykonania przedmiotu umowy zostaje wydłużony o 60 dni kalendarzowych. 4. Strony postanawiają wprowadzić część zamówienia przewidzianą do powierzenia podwykonawcy w zakresie branży teletechnicznej.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W związku z postanowieniem zawartym w ust. 1, § 3 ust. 1 umowy otrzymuje następujące brzmienie: „Łączne wynagrodzenie ryczałtowe Wykonawcy za kompleksowe wykonanie przedmiotu umowy wynosi 2 167 975,21 PLN brutto (słownie: dwa miliony sto sześćdziesiąt siedem tysięcy dziewięćset siedemdziesiąt pięć złotych 21/100) . Strony postanawiają dokonać zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy poprzez jego wydłużenie o 60 dni kalendarzowych. W związku z postanowieniem zawartym w ust. 1, § 2 ust. 1 umowy, otrzymuje następujące brzmienie: "Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie: do dnia 08.04.2026 r".
W związku z postanowieniem zawartym w ust. 1, § 10 ust. 3 umowy otrzymuje następujące brzmienie:
„Wykonawca powierzy podwykonawcom następujące części zamówienia: branża teletechniczna, z zastrzeżeniem, że szczegółowy przedmiot robót budowlanych wykonywanych przez danego podwykonawcę będzie określała zaakceptowana przez Zamawiającego umowa o podwykonawstwo".

5.4.6.) Wartość zmiany: 19975,21

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

1. Strony postanawiają dokonać zmiany dotyczącej terminu realizacji umowy, poprzez jego wydłużenie o 51 dni kalendarzowych, w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych niekorzystnych warunków atmosferycznych, tj.: silnego wiatru, intensywnych opadów śniegu, zawiei i zamieci śnieżnych, oblodzenia oraz silnych mrozów, utrudniających prowadzenie robót na warunkach przewidzianych w umowie oraz zgodnie z ich technologią i warunkami technicznymi zapewniającymi właściwą jakość wykonania.
2.. Zmianie ulega nazwa ulicy w siedzibie Zamawiającego wskazana w komparycji umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

1. W związku z postanowieniem zawartym w ust. 1, § 2 ust. 1 umowy otrzymuje następujące brzmienie:
„Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie: do dnia 29.05.2026 r.”
2. Dotychczasowa nazwa ulicy: „Jana Bażyńskiego 8” zostaje zastąpiona nazwą: „prof. Marii Janion 7”.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2167975,21 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane