Modernizacja sieci wodociągowej w m. Osetna wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody w m. Jedlice wraz z wprowadzeniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych do odczytów radiowych na terenie gm. Lipiany
GMINA LIPIANY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00402214
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00402214/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-21 12:09
- Lokalizacja
- Lipiany, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a3987b42-4d78-4b27-a0b0-584607cd330f
- Identyfikator
- 8531456518
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-21
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402214 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja sieci wodociągowej w m. Osetna wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody w m. Jedlice wraz z wprowadzeniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych do odczytów radiowych na terenie gm. Lipiany
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA LIPIANY
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685272
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: pl. Wolności 1
1.4.2.) Miejscowość: Lipiany
1.4.3.) Kod pocztowy: 74-240
1.4.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.4.7.) Numer telefonu: 915641049
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@lipiany.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipiany.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3987b42-4d78-4b27-a0b0-584607cd330f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402214
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00076756
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności - B3.1.1. Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja sieci wodociągowej w m. Osetna wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody w m. Jedlice wraz z wprowadzeniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych do odczytów radiowych na terenie gm. Lipiany
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa zadania pn.: „Modernizacja sieci wodociągowej w m. Osetna wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody w m. Jedlice wraz z wprowadzeniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych do odczytów radiowych na terenie gminy Lipiany".
Zamówienie zostało podzielone na 3 zadania:
Zadanie nr 1. BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ - opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dotyczących budowy urządzeń zaopatrzenia w wodę – wodociągu na terenie działki nr ew. 229 (obecnie droga gruntowa), umożliwiające budowę przyłączy wodociągowych, wraz z przyłączami w m. Osetna, działki nr 236/2; 235/1; 235/2; 235/3; 230/1; 230/2; w standardzie PE Ø 125 o długości 480 mb.
Zadanie nr 2. MODERNIZACJA STACJI UZDATNIANIA WODY - opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót instalacyjno-montażowych: wymiana pomp i rur pompowych w dwóch studniach S1 i S2 wraz z dwiema obudowami, wymiana rur w ciągu technologicznym do zbiorników w budynku, wymiana szafy sterującej wraz z instalacją elektryczną - na terenie SUW w m. Jedlice - działka ewidencyjna nr 253/5.
Zadanie nr 3. SYSTEM OPOMIAROWANIA ODCZYTÓW RADIOWYCH I MONITORINGU SIECI WODOCIĄGOWEJ - montaż wodomierzy ultradźwiękowych umożliwiających odczyt radiowy on-line wraz z infrastrukturą informatyczną (serwer, komputer, smartfon, oprogramowanie, urządzenie do zdalnego odczytu objazdowego) – 134 szt. wodomierzy w miejscowościach: Lipiany (poza aglomeracją – ul. Nad Zatoką, Między Jeziorami, Konwaliowa), Jedlice (w tym jako opomiarowanie SUW : liczniki: DN 50 – 1 szt; DN 100 – 1 szt.), Żarnowo, Brzostowo, Miedzyn i Osetna, utworzenie centrum obsługi TIK opomiarowania sieci wodociągowej.
Pełny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5 do niniejszej SWZ - Programie Funkcjonalno – Użytkowym.
3.9.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
42124200-6 - Części pomp lub podnośników cieczy
42912350-0 - Urządzenia zakładu oczyszczania
31682210-5 - Aparatura i sprzęt sterujący
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
71631440-6 - Usługi monitorowania przepływu
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-13
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-04-244.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): HYDRO-KAN
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7880001164
4.3.3.) Ulica: Sienkiewicza 2b
4.3.4.) Miejscowość: Nowy Tomyśl
4.3.5.) Kod pocztowy: 64-300
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1186950 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00155487/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-29
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1186950 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |